hdtv dvb-t(karasal dijital) tv kartı

Sigma Digital HDTV + Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

hdtv dvb-t(karasal dijital) tv kartı

İleti hd3 » Cum Ekm 27, 2006 8:05 pm

hdtv dvb-t(karasal dijital) alanına ilerde el atacak mısınız? çünkü bu alan daha yeni yeni şekilleniyor. çekim gücü düşük tv kartları piyasayı doldurmadan bu alana el atabilirsiniz bence. ayrıca ileriki modellerinizde pci express, hardware encoder, hardware decoder teknolojilerini göz önünde bulundurursanız iyi olur. tabii her zaman yaptığınız gibi kaliteli tünerden vazgeçmeyerek.
hd3
 
İleti: 20
Kayıt: Pts Ekm 16, 2006 11:39 am

İleti aQUa » Cmt Ekm 28, 2006 1:31 am

Sayın hd3,

DVB-T yani Dijital Karasal Yayın konusunda bir çalışma yapmayı düşünmüyoruz çünkü dijital karasal yayınlar belli bir band'tan yayınlanacak ve 100-150 adet yerli kanalı kapsayacak, firma olarak dijital karasal yayınlara büyük bir talep olacağını düşünmüyoruz.

Encoding yayıncı kuruluşların yayınlarını çeşitli çözünürlük ve formatlarda sıkıştırmasıdır, TV kartlarının vazifesi ise bu yayınları decoding etmesi yani sıkıştırılmış bu dosyaları açarak bizim izleyeceğimiz hale getirmesidir, software kartlarda decoding işlemi CPU tarafından yapılır, HDTV için hazırlıklara başladığımız üründe ise DSP decoder vardır ve bu işi CPU'yu kullanmadan yapabilme kabiliyetine sahiptir. Bir Dijital TV kartında encoding işlemi yapmak gerekmiyor.

Bazı software Digital TV kartlarında ise bahsettiğiniz gibi encoding özelliği vardır ancak bu kartlar encoding işlemini direk CPU'yu kullanarak gerçekleştirirler, bu kartların esas vazifelerini yapmaktan çok uzak oldukları da bir gerçektir.
aQUa
aQUa
 
İleti: 5136
Kayıt: Cum Nis 08, 2005 12:56 am
Konum: Istanbul


Sigma DVB-S2 HDTV+ PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron