Merkezi dağıtım sistemin sorun yaşarmıyım

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

Merkezi dağıtım sistemin sorun yaşarmıyım

İleti sagoceyfat » Per Kas 08, 2007 8:26 pm

Binaya merkezi dağıtım sistemi kurucaz skystar3 pcı rev 2.0 tv kartım var. sorun yaşarmıyım. önereceğiniz merkezi dağıtım sistemi varmı bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
sagoceyfat

İleti aQUa » Per Kas 08, 2007 9:26 pm

PCI Rev 2.0 kartıyla problem yaşama ihtimaliniz büyük, çünk kalitesiz ekipmanla kesinlikle çalışmıyor, yeni ürünleimiz olan SkyStar3 USB2.0 ve SkyStar3 PCI rev 3.0 kartlarıyla sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim.
aQUa
aQUa

İleti sagoceyfat » Per Kas 08, 2007 10:36 pm

Peki kaliteli ekipmanla problem çıkarmı bildiğiniz kaletili ekipman varmı önerebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler
sagoceyfat

İleti aQUa » Cum Kas 09, 2007 1:19 am

Marka veremem tabi ama piyasada 100-120 USD lik multiswichlerin yanında 800-900 USD lik multiswichler var. Tabi apartman yöneticileri genellikle en ucuz teklifi veren firma veya kişilere yaptırdıklarında sorun yaşama şansı yüksek oluyor.

Mesela başka bir örnek vermek gerekirse 2-3 yıl önce satılan Next marka switchlerle mükemmel çalışırken yeni modellerle çalışmayabiliyor.

Rev 2.0 kartı kullanamazsanız, kartı forumumuzun 2.el satış bölümüne ekleyebilirsiniz.
aQUa
aQUa

öncelikle merhaba merkezi sistemle ilgili bi sorunum var

İleti kemalakkan » Sal Tem 15, 2008 9:41 am

ben bi inşaat firmasındayım ve şantiyemize merkez sistem kurdurduk next marka bayada iyi bi sisteme benziyor fakat skystar 3 usb tv kartımla bi türlü yayın alamıyorum yani ne yapdıysam olmadı bana bi tavsiyede bulunabilirseniz memnun olurum
kemalakkan

İleti aQUa » Sal Tem 15, 2008 1:13 pm

SkyStar3 USB2.0 TV kartımızla Merkezi dağıtım sistemlerinin %99'u çalışıyor. USB ürünümüzün de çalışması gerekirdi. Piyasaya çıkardığımız PCI ve USB ürünlerimiz daha önceki ürünlerimiz gibi merkezi sistemlerde problem çıkarmıyorlar.

Belki kurduğunuz sistemde anten konfigürasyonu farklı olabilir yani siz Türksat uydusunu aratırken belki Digitürk'ün kurduğu sistemde port 1'de Eutelsat W3A uydusu kurulu olabilir bu gibi durumlarda ürün sinyal veya yayın bulamayabilir veya aynı durum Hotbird Türksat uyduları için geçerli olabilir.

Bunun dışında hattın sisteme bağlanmamış olması, size gelen çıkışın bozuk olması veya bağlantıda kısa devre olması gibi sorunlar da sinyal almanızı ngeleyebilecek faktörlerin başında gelmektedir.

Yapmanız gereken ürünün kullanım kitapçığında da belirtildiği gibi anten sistemini önce uydu alıcı ile test edip sinyal alıp alamadığınızı gördükten sonra TV kartı ile ilgili testleri yapmanızdır.

Not: Next Multiswitchler sandığınız kadar yüksek kalitede değil, Türkiye şartlarında her zaman ucuz ürün rağbet görmektedir bu nedenle de ithalatçı firmalar aralarındaki rekabet nedeniyle her geçen gün daha ucuz ürünlere yönelmektedir siz de taktir edersiniz ki kaliteli malzeme kullanılarak üretilmiş ürünlerin ucuz satılması mümkün değildir.
aQUa
aQUa

tekrar merhaba

İleti kemalakkan » Per Tem 17, 2008 2:03 am

multiswicte baglı olan uydu suan itibariyle sadee turksat uydusu fakat ben tarama yaptıgımda bir kaç kanaldan ancak yayın alabiliyorum showturk skyturk felan yani vertikal yayınları cekebiliyor receverlerde ise sadece vertikal yayınlar var ama benim skystar3 bir kaç kanaldan baskasında sinyal olmadıgını göstermekte burda 10 adet skystar 3 alıcak arkadaslarım var ben bi türlüm verim alamadığım için onlarda tereddüt etmeye basladırlar
kemalakkan

Antenler, LNB ve DiSEqC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir