skystar3 USB kullanıcı yorumları

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Re: skystar3 USB kullanıcı yorumları

İleti aQUa » Sal May 27, 2014 1:22 pm

Foruma üye olan veya olmayan yüzlerce hatta binden fazla kişi (bu ürünün kullanıcı sayısı sizin sandığınız gibi 3-5 kişiden oluşmuyor) 64 bit sürücüleri kurup ürünü 64 bit işletim sistemlerinde kullanabiliyorken, kendi deneyimlerinizi genele yayıp ben sürücüleri ve alternatif yazılımları kurup kullanmayı başaramadım = ben yapamıyorsam kimse yapamaz şeklinde çıkarımlarda bulunmanız gerçekten hoş değil.

Dolayısı ile siz bazı şeyleri eksik yapmış veya donanım veya işletim sisteminizdeki bir problem sebebiyle ürünü kuramamış olabilirsiniz. bunu genele yayıp bu ürünü almayın 64 bitte çalışmıyor diyemezsiniz.

"DVB-USB 2.0 aygıtı" olarak sürücü bilgisayara tanıtıldıktan sonra tekrar sürücü konumunu gösterim sürücüyü güncelle yapmanız gerekiyor. ürün ses görüntü bölümünde "SigmaBDA DVB-S Tuner Device" olarak görünmelidir. Diğer işlemler ve alternatif yazılımlar sürücü kurulumu tamamlandıktan sonra yüklenmelidir.

Forumda 64 bit sürücüsünün tarafımızdan çok zor şartlar altında kaynak kodları olmadan bağımsız bir programcıya yazdırıldığını, bu nedenle de sürücünün Microsoft Sürücü İmzası taşımadığı bu nedenle sürücünün yüklenmesi esnasında bazı zorluklar olduğu belirtilmiştir. Bunun dışında ürünün bir sorunu ve 64 bit işletim sistemlerinde çalışmama gibi bir durumu yoktur.
aQUa
aQUa

İleti devilucifer85 » Sal Ağu 18, 2015 11:16 pm

Bundan 6 7 sene önce aldığım ve sonra win7 ye geçince çalışmayan dvbs usb mi sonunda çalıştırabildim. DVB Dream ın 64 bit versiyonu ile çalıştı. İnternette buldum. Çok mutlu oldum seneler sonra çalıştırabildiğime :d
Sky Star 3 Usb box
devilucifer85

İleti fenelli » Pzr Ağu 23, 2015 8:16 pm

Merhabalar,

Ben ürününüzden çok memnunum, ancak hem işyerimde hem de evdeki bilgisayarımdan ürünü kullanamıyorum. Bu arada işyerimdeki bilgisayarım 32, evdeki bilgisyarım 64 bit ve her iki bilgisayarı da windows 10'a yükselttikten sonra sorun olmaya başladı. Sorunum driver ları yükleyememem. Sürücü zorlaması ile ilgili win7 ve 8 ler için söylenen şeyleri yaptım, ancak başarılı olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kolay gelsin.

Metin

* Yeni bilgi : İşyerindeki bilgisayarımı tekrar win7 ye çevirdim, cihaz canavar gibi çalıştı.
fenelli

İleti aQUa » Cmt Ekm 14, 2017 12:31 pm

Windows 10'da da sorun yok, problem işletim sistemindeki sonradan oluşan bir hatadan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum, temiz bir kurulumun ardından muhtemelen problemsiz yüklenecektir.
aQUa
aQUa

İleti tlg68 » Per Ekm 04, 2018 11:57 pm

windows 7 için kurulum cd si lazım ama maalesef hiç bir yerde bulamıyorum
tlg68

İleti aQUa » Per Ekm 18, 2018 1:55 pm

Gerekli yazılımların tamamı download merkezinde mevcut hangilerini indireceğiniz işletim sisteminize göre değişkenlik gösterir. 64 bit işletim sistemleri için BDA sürücüsünü indireceksiniz. Ardından da BDA destekli güncel alternatif yazılımlardan birini kurup yayın izlemeye başlayacaksınız.
aQUa
aQUa

İleti tlg68 » Cmt Ekm 20, 2018 4:16 pm

aQUa yazdı:Gerekli yazılımların tamamı download merkezinde mevcut hangilerini indireceğiniz işletim sisteminize göre değişkenlik gösterir. 64 bit işletim sistemleri için BDA sürücüsünü indireceksiniz. Ardından da BDA destekli güncel alternatif yazılımlardan birini kurup yayın izlemeye başlayacaksınız.

hocam SkyStar 3 TV USB 2.0 Rev 1.2 için dosyaları indiriyorum ( Star3-USB20-V410 ) adında boş bir dosya çıkıyor.. yanlış dosya mı indiriyorum acaba
tlg68

İleti aQUa » Cum Kas 16, 2018 2:21 pm

Dosyalar boş değil, birbirini takip eden 6 dosyayı indirdikten sonra bu dosyaları bir klasöre toplayacaksınız, 7zip veya rar programı ile açacaksınız, iso veya nrg uzantılı dosyayı, nero porgramı ile aç yazıp CD'ye yazdıracaksınız.
aQUa
aQUa

İleti zekersin » Cmt Ekm 10, 2020 11:39 pm

Download merkezine ulaşılamıyor. Yıllar önce aldığımız cd doğal olarak kullanılamaz halde ve sürücülere ulaşamıyoruz maalesef.
zekersin

İleti aQUa » Sal Ekm 27, 2020 1:15 pm

Problem düzeltilmiştir.
aQUa
aQUa

İleti zekersin » Sal Kas 03, 2020 6:20 pm

aQUa yazdı:Problem düzeltilmiştir.

Öncelikle teşekkür ederim. Yıllar sonra pc'ye tekrar kurdum sorunsuzca. Ancak şöyle bir sorunum var. Binamızda türksat+astra+eutelsat uydularını içeren merkezi uydu sistemi var. Pc'ye sürücüleri, dvbplayer ve dvbdream'i kurduktan sonra dvbdplayer ile sadece star tv'nin olduğu paketten yayın alabildim. Diğer hiçbir kanalda sinyal yok. Keza dvbdream ile de hiç sinyal alamıyorum.

Merkezi sistemdeki santral nedeniyle (Daha doğrusu merkezi sistem uyumlu 4'lü lnbler) yazılım ayarlarından "lnb frekans ayarlarında" uygulamamız gereken frekans aralıkları mı var? Yoksa başka bir ayar mı yapmam gerekiyor? Daha önceden bireysel diseqc kullanımında bir sıkıntı yaşamamıştım. Merkezi Sistemle ilgili olduğunu düşünüyorum fakat çok vakıf değilim.

Teşekkürler.
zekersin

İleti aQUa » Sal Kas 24, 2020 7:42 am

Sanırım problem transponder ve kanal listelerinin eski olmasından kaynaklı olabilir, download merkezinden daha güncel olan transponder ve kanal listelerini indirip ilgili yazılımlarda ilgili klasörlere kopyalarsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Eğer merkezi sistemle ilgili problem olsa sadece alt bant ve dikey yayınları alabiliyor olmanız gerekirdi, Star TV ise olası merkezi anten sistemlerinde en zor alınacak üst bant ve yatay bir yayın.

Son olarak dairenize gelen kablonun her hangibir aparat ile bölünmemiş ve uydu cihazı ile birlikte aynı kablo üzerinden çalışacak şekilde konfigure edilmediğine emin olun. Daire'ye inen tek kablodan sadece tek bir uydu alıcı cihaz çalıştırılabilir. İkinci bir cihaz merkezi sistemden direk olarak daireye indirilecek ikinci ve bağımsız bir kablo ile çalıştırılabilir.
aQUa
aQUa

İleti zekersin » Çar Mar 16, 2022 4:21 pm

Aqua hocam merhaba. Yıllar önce açıklama yaptınız fakat aradan uzun bir süre geçti. tekrar sormak isterim. elimizdeki bu nostaljik dvb-s usb ile 8psk modülasyonlu yayınları hala alma şansımız yok mu yazılımsal ya da donanımsal olarak? Dvb-s2 kartlar zannedersem usb'li değildi. dolayısıyla laptop'lar için herhangi bir çaremiz yok mudur?
zekersin

İleti aQUa » Çar Nis 06, 2022 3:49 pm

Kusura bakmayın bu konular popülaritesini yitirince ben de çok fazla ilgilenemiyorum.
Aslında bir seçenek var gibi üzerinde çok fazla çalışma imkanı bulamadım henüz, mevcut DVB-S2 kartlarımızı USB arabiriminde kullanılmasına olanak sağlayan bir sistem üzerinde testler gerçekleştirdikten sonra burada dönüş yapacağım.
aQUa
aQUa

İleti zekersin » Sal May 24, 2022 4:09 pm

Cevap için çok teşekkür ederim. Merakla bekliyorum testleri. Keşke mevcut usb dvb-s cihazlara da bir şeyler yapabilseydik. Neyse olmadı sizden DVB-S2 PCI ediniriz testler olumlu olursa.

Bu arada bir teşekkürü de yaptığınız cihazlar için ediyorum. Tam 11 yıldan fazladır SkyStar3 DVB-S USB 2.0 cihaz sorunsuz sıkıntısız çalışıyor. Arada açıp hala kayıt yapıyorum. Bir tek ısrarla kullanmamızı vurguladığınız cihazın kendisine ait adaptörün kablosu birleşim yerinden 11 yıl sonra kopmaya başladı. şu an çalışıyor fakat daha fazla ne kadar dayanır bilmiyorum :) Önereceğiniz bizim de dikkat etmemiz gereken voltaj değerleri) cihazı bozmayacak adaptör var mıdır?
zekersin

ÖncekiSonraki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir