SKYSTAR 3 TV USB 2.0 DVB-S BOX TV KARTI_SkyGrabber 2.8.6.2

SkyGrabber Offline Download Programı Hakkında Bilmek İstedikleriniz.

Yetkili: aQUa, st1905

SKYSTAR 3 TV USB 2.0 DVB-S BOX TV KARTI_SkyGrabber 2.8.6.2

İleti philips98 » Pts Haz 01, 2009 1:54 am

iyi geceler.
bu sayfalarda offline download yapanları okuyunca içim bi tuhaf oluyor çünkü ben daha bunu başaramadım. yukarıda belirttiğim tv kartını yaklaşık iki ay önce satın aldım ve kullanmaya başladım. kullanımda sorun yok tek çanak kullanmam dolayısı ile gayet güzel şekilde türksat 3a uydusundaki kanalları izleyebiliyorum. ancak tv kartının offline download özelliği olduğunu bildiğimden bu özellikten de yararlanmak istiyorum. sorunum da tam burada kendini gösteriyor. şöyle ki;

1- tv kartının kutusundan çıkan cd de ve internet sitesindeki dokümanlarda skygrabber 277 sürümü anlatılmakta ancak cd içeriğindeki skygrabber sürümü 2.8.6.2. bu sürümün kullanımı konusunda yardıma gereksinim duymaktayım.

2- cd içeriğinde bulunan skynet yazılımını bilgisayarıma kurdum fakat çalıştıramadım nerde hata yapmış olabilirim?

3- türksat uydusundaki tüm kanallardan offline download yapılabilir mi yoksa sadece belirli kanallar mı bunu mümkün kılıyor?

kısacası skygrabber 2.8.6.2 yazılımı kullanarak türksat 3a uydusundan offline download yapma konusunda ayrıntılı bir şekilde yardımda bulunmanızı rica ediyorum
philips98

İleti aQUa » Pts Haz 01, 2009 1:51 pm

1. CD nin içinde başka hiçbir yerde bulamayacağınız resimli dokümanlar zaten mevcut, kurulum, kullanım ve görsel açıdan 2.7.7 ile 2.8.6.2 veya 2.6.8.4 versiyonlarının arasından hiçbir farkı bulunmamaktadır.

2. TürkSat uydusundaki tek download kanalı olan SatGate Türksat uydusunu aylar önce terk etmiştir, dolayısı ile Türksat uydusundan download yapılması mümkün değildir, bahsi geçen kanal TürkSat uydusundan ayrıldığı için o frekansta artık sinyal yoktur SkyNet penceresi sinyal görmediği durumlarda açılmaz, yani problem sizden kaynaklanamamaktadır.

3. Yukarıda anlatıldığı üzere offline download sadece ofline download servisi olan uydulardan yapılabilmektedir., Offline download yapabilmeniz için EutelSat W3A veya Türksat uydusuna yakın konumda olan EutelSat SeSat uydularından faydalanabilirsiniz. Hotbird uydusunda da download kanalı yoktur.

Offline download olayını daha iyi anlayabilmek için Offline Download'ın ne olduğu konusunda ayrıntılı bilgiler içeren CD'deki 08-01 SkyNet İle Offline Download.pdf dokümanının ilk bölümünü okumanızı tavsiye ederim.

Kısaca tekrarlamak gerekirse ADSL, DialUP hizmetlerinden birini satın almadan nasıl ki internete giremiyorsunuz veya herhangibir şey indiremiyorsunuz aynı şekilde TürkSat uydusunda internet olmadığı için offline download yapamıyorsunuz. Yani problem üründen veya CD'deki yazılımlardan kaynaklanmamaktadır.
aQUa
aQUa

teşekkür

İleti philips98 » Pts Haz 01, 2009 6:50 pm

cevabınız için teşekkür ederim ben de kendi kendimi yemekteydim nerde hata yaptım acaba? diye... kaliteli bir yayın ve kaliteli bir offline download için nasıl ve ne ölçüde çanak tavsiye edersiniz? motorlu olması birşey değiştirir mi? motorlu bir çanak almayı düşünüyorum da...
philips98

İleti aQUa » Pts Haz 01, 2009 9:18 pm

Motorlu anteni çıkabilecek sorunlar nedeniyle tavsiye etmiyorum, 2 anten 4 LNB li bir sistemle hem hızlı kanal geçişi hem de yapmak istediğiniz tüm işleri yapabilirsiniz.

1. anten 90' lık ve tek LNB ile sadece Türksat'ı alabilecek şekilde
2. anten ise 120 lik olmasında fayda var, Astra, Hotbird ve EuteSatW3A dan oluşan ve üç LNB li bir sistem kurabilirsiniz.

Motorlu sistemler her zaman arıza yapabiliyor ayrıca bir uydudan diğerine geçmek için bir süreye ihtiyaç var iki uyduda aynı anda bağlayacağını düşündüğünüz bir yayın için anteni bir otarafa bir bu tarafa çevirmek gibi sıkıntı doğacaktır, 4 LNB li sistemde ise bu geçişi sadece kanalın üzerine basarak çok hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansınız olacak.

Mesele ise 3 LNB li sistemi size kuracak kalitede bir montör bulmanız olacaktır.
aQUa
aQUa

teşekkür

İleti philips98 » Sal Haz 02, 2009 2:38 am

cevabınız için tekrar teşekkür ederim
1- bahsettiğiniz 3lü sistemin 4lü olmasında bir mahsur var mı (astra,hotbird,eutelsatW3A,sirius)?

2- kurulum cd'sinde anlattığınız LNB, diseqC ve çanak antenlerin (varsa 3lü veya 4lü sistemin) güncel fiyatlarını ve satın almak istediğimizde nasıl bir yol izleyeceğimizi anlatabilir misiniz mümkünse?

daha kısacası 2.00 m. offset çanak anten, 4 adet maxsimum LNB, bu LNBlerin antene takılması için gerekli aparat ve kaliteli bir kablonun satın alınması için ne kadar ücret ödemem gerekiyor? bu satın alma işlemini siteniz aracılığı ile yapabilir miyim?
philips98

İleti aQUa » Sal Haz 02, 2009 9:33 pm

1. Türksat uydusunu da hesaba katarsak, astra,hotbird,eutelsatW3A,sirius ile toplam 5 uydu oluyor ki standart DiSEqC'ler dört anten destekliyor. Türkiye'de size 3 veya 4 LNB li sistemi kurabilecek kişi sayısı 2-3 kişiyi geçmez, buna uygun aparat satın almanız gerekecektir ki piyasada satılan aparatların tamamına yakını sahtedir ve bunlarla iki uyduda fazlasından yayın almanız mümkün değildir.

2. 2 metrelik antenden söz etmişsiniz buna gerek yok ayrıca 2 metrelik antenin boyutu sandığınızdan çok daha büyük devhasa boyutlardadır. 120 lik anten yeterlidir, 120 lik avrupa anteni ithalatçısı 100-120 USD'den satıyordu ancak yanılmıyorsam ellerinde kalmadı, yerli ÖAS anten de tercih edebilirsiniz, fiyatlarını bilmiyorum. Tekli LNBlerin adedi 15 TL civarında olabilir, dörtlü LNB'i 50-55 TL civarında kablonun da metresi yaklaşım 1,00-1,25 civarında olması gerek.
aQUa
aQUa

İleti ktunc » Sal Ağu 25, 2009 12:26 am

selamlar aQua hocam size ofline download ile ilgili birkaç sorum olacak.
- download sitenizden skynet ve sky grabber i indirdim benim skystar 3 usb tv kartım var setup 4 pc nin de kurulu olması gerekir mi ofline download için yoksa w3 teki 10928- 27500 frekansına ayarladımı skynet i açarsam direk download başlar mı?
- dijitürk antenine çiftli lnb taksam diğer çıkışı tv kartıma bağlayıp offline download yapabilirmiyim ayrı bir çanağa gerek duymadan?

-birde setup 4 pc nin kurulumunu bulamadım ihtiyacım olursa link verebilirmisiniz saygılar sunuyorum...
ktunc

İleti aQUa » Sal Ağu 25, 2009 11:12 am

Setup 4 PC'nin SkyStar3 ile hiçbir alakası yoktur yani bahsettiğiniz yazılım bize ait değil, SkyStar3'ün çalışması için bu tip yazılımlara gerek yoktur, W3 uydusundaki antende digitürk LNB'si varsa W3 ten download yapamazsınız, bunu ikili ve üniversal bir LNB ile değiştirirseniz SkyGrabber veya herhangibir offline download yazılımı ile SkyStar3'ten downloada direk olarak başlayabilirsiniz, unutmamanız gereken nokta ise Digitürk cihazında da LNB ayarlarını universal olarak tekrar düzenlemeniz gerektiğidir.
aQUa
aQUa

İleti ktunc » Cum Ağu 28, 2009 6:37 pm

çok teşekkür ediyorum aQUa hocam sayenizde bu işleri daha iyi anlayarak yapıyoruz şu an download olayını çözdüm herşey için saolun...
ktunc

SkyGrabber

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir