Genel Açıklamalar ve Forum Kuralları

Forumumuza Üye Olan Tüm Kullanıcılar Duyurularımızı Dikkatle Okumalı ve Uygun Şekilde Hareket Etmelidir.

Yetkili: aQUa

Genel Açıklamalar ve Forum Kuralları

İleti sigma » Pzr Nis 10, 2005 9:00 pm

Genel Açıklamalar ve Forum Kuralları


1.0 Firmamız Hakkında

Firmamız 1975 yılında kurulmuştur, elektronik cihaz üretimi ve ithalat alanlarında faaliyet göstermektedir. Firmamız elektronik üretimlerinin yanında kendi tescilli markası olan SkyStar serisi Digital Uydu kartlarının kısmı üretimini yapmakta ve distribütör firmalar aracılığıyla ürünlerin dağıtımını sağlamaktadır. 2001 yılının sonlarında Dijital Uydu kartlarının ithalatına başlayan firmamız, DVB-S kartlarını Türkiye pazarına sunan ve tanıtan ilk firma olmuştur. İthalatını yaptığı DVB-S kartlar konusunda tecrübesini arttıran firmamız 2004 yılından bugüne, markalaşarak, kendi markası altında kaliteli ürünlerin üretim ve pazarlamasına devam etmektedir.


2.0 Forumun Kuruluş Amacı

Teknolojideki hızlı gelişim, Dijital TV, Dijital Radio ve Uydu Internet kavramlarının kişisel bilgisayarlara tatbikini mümkün kılmış ve insanlığın hizmetine sunmuştur. Forumumuzun kuruluş amacı firmamızın uydu teknolojileri ve ekipmanları konusundaki 1985 yılından bu yana edindiği tecrübe ve bilgi birikimini paylaşmak, satış sonrası desteğini sürdürmek, müşteri ve üyelerimize Dijital TV ve Uydu İnternet konularını ana hatları ile göstermektir.


3.0 Forum Kullanım Kuralları

3.1 Sigma Elektronik forumu genel bir tartışma forumu değildir, forumumuzda, üyelerimiz ilgili konu başlıkları altında soru görüş ve önerilerini paylaşabilir, konular açabilir ve bu konularda tartışabilirler. Aynı ürün hakkındaki benzer soru ve görüşler tek bir başlık altında toplanmalıdır, aynı konu veya ürünle ilgili birden fazla konu açılması halinde bunlara cevap verilmeyeceği gibi, konu başlıkları moderatörler tarafından silinecektir.

3.2 Ürünlerimiz ve firmamız hakkında karalama amaçlı yazı yazmak maksadıyla forumumuza üye olanlar veya problemin ne olduğu veya nereden kaynaklandığı bilinmediği halde, ürün ve firmamızı suçlayıcı tipte başlık açan, soru soran veya yazı yazanlar, tarafımızdan, aleyhlerine maddi ve manevi tazminat davası açılabileceğini bildiklerini kabul etmiş sayılırlar. Yazının yazıldığı Tarih ve saat ile birlikte IP bilgileri, internet ABONE'sinin adres tespiti için yeterli olmaktadır. Örnek olarak: Sebebi bilinmeyen bir sorunu dile getirirken "SkyStar3 Sorunu", "SkyStar3 Problemi" gibi veya benzer başlıklar kullanılmamalıdır.

3.3 Forumumuzun yöneticisi veya moderatörleri tarafından foruma eklenen yazı, resim ve yazılımlar ancak tarafımızdan izin alınarak ve kaynak belirtilerek başka forum veya platformlarda yayınlanabilir bunun dışındaki eylemler cezai sorumluluk gerektirecektir. Kaynak belirtmek yerine firmamızın logosunun orjinal boyutunda yazıya eklenmesi yeterli sayılacaktır. Aynı şekilde forumumuza üye olanların, başka web sitesi ve forumlardan sağladıkları yazıları, forumumuza eklerken mutlaka kaynak göstermeleri gerekmektedir.

3.4 Avatar ve imza seçimleri, insani, evrensel örf ve adetlere uygun olmalıdır, büyük ve küçük harfler imla kurallarımıza uygun olarak kullanılmalıdır. Çok büyük ve çok küçük font boyutlarının okumada zorluk yaratacağı göz önünde tutulmalı, renk seçimi olarak siyah tercih edilmelidir. Forumumuza eklenen veya linklerdeki resim boyutlar 640 x 480 pixel boyutunu aşmamalıdır.

3.5 Forumumuzda yerli veya yabancı şifreli yayınlara ait transponder paketleri, kanal isimleri ve bu yayınlara ait şifreleme tekniklerinin zikredilmesi kesinlikle yasaktır ayrıca ülkemizde yayın yapan şifreli kanalların illegal yöntemlerle izlenmesi ve bu yöntemlerin açıklanması, Türkiye’de temsilciliği bulunan yabancı kanalların şifre anahtarının yayınlanması yasaktır.

3.6 Forumda Din, Dil, Irk ve Siyaset konularında yazı yazmak konu açmak, görüş bildirmek yine genel ahlak ve saygı kuralları dışında yazılar yazmak kesinlikle yasaktır. Bu tipteki yazılar forum yöneticileri tarafından uyarı yapılmaksızın silinecektir. Belli bir siyasi görüşü simgeleyen, dini veya T.C yasalarına göre yasadışı olarak kabul edilen bir grubu veya oluşumu çağrıştıran nitelikte kullanıcı isimleri alanlar veya yukarıdaki belirtilen özelliklerde imza kullananlar forumdan derhal uzaklaştırılacaktır.

3.7 Forumumuzda lisanslı yazılımlara ait seri no, crack ve programların illegal şekilde download edileceği internet adreslerinin verilmesi yasaktır. Hangi formatta olursa olsun lisans gerektiren program, müzik, resim veya video dosyalarının paylaşımı yasaktır. Uydu veya DVB-S kartları konusunu kapsayan yararlı programların Freeware, Shareware veya Demo sürümlerinin linkleri üyelerimiz tarafından foruma eklenebilir ve yayınlanabilir.

3.8 Tüm forum üyelerimiz, forum yöneticileri, modertörler, üyelerimiz veya forum ziyaretçilerimiz, forumumuzdaki Anayasa, Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnameler ve Hukuğa aykırı durumlar dışında, forumumuzdaki yazıları, mahkemelerde tespit yaptırmayacağını, bu yazıları aleyhimizde delil olarak mahkemede kullanmayacağını peşinen kabul eder. Bunun dışında bir düşünceyle hareket edecekler, forumumuza üyelik başvurusunda bulunmamalıdır.

3.9 Forumumuz müşterilerimize destek ve paylaşım amaçlıdır bu nedenle ürünle ilgili destek isteklerinizi, soru ve görüşlerinizi moderatör ve yöneticilere özel mesaj ve e-mail ile göndermeyiniz, forumdaki ilgili konu başlıkları altına yazınız. Benzer soru ve problemleri olan diğer forum üyeleri, moderatör ve yöneticiler tarafından verilen cevaplardan, forumun amaçlarına uygun olarak yararlanmış olacaklardır. Soru sorarken kullandığını ürünün markasını modelini ve biliyorsanız revizyonunu kullandığını donanım ve yazılımlar hakkında bilgi vermeniz, probleminiz konusunda moderatörlerin daha hızlı ve kesin fikirlere sahip olmalarını sağlayacak probleminiz daha hızlı çözüme kavuşacaktır.


4.0 Alım Satım

Forumumuzdaki "ikinci el parça alım satım" ları bölümü sadece alım ve satım yapmak isteyen amatör kullanıcıları bir araya getirme amacıyla kurulmuştur. Firmamız alım satımlardan bir kar elde etmemektedir, katılımcımız olan tüm forum üyelerimiz alım ve satım işlemleri neticesinde doğan kayıplarından firmamızı sorumlu tutmayacaklarını kabul etmiş sayılacaklardır. İkinci el bir ürünün hasarlı veya problemli olmadığının hiçbir garantisi yoktur, bu nedenle zarara uğramamanız için tavsiyemiz ürünleri görerek ve test ederek, alışverişinizi şahsen yapmanız yönündedir.


5.0 Üyelik Bilgileri

Forumumuza üye olmak için verdiğiniz kimlik bilgileri ve e-mailiniz kesinlikle gizli tutulacak, diğer forumlarda olduğu gibi, e-mail adresleri kesinlikle spamcı kuruluşlara, e-mail bankalarına veya üçüncü firmalara satılmayacak veya verilmeyecektir. Üye e-mail adreslerine tarafımızdan reklam amaçlı hiçbir posta gönderilmeyecektir. Forumumuza üye olan her kullanıcı forum kurallarını okuyup kabul etmiş olarak değerlendirilecektir.

Bu forum Sigma Mühendislik Elektronik Cihazlar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine aittir ve Her Hakkı Saklıdır.


aQUa

Forum Kuralları 29-10-2009
sigma
Site Admin
 
İleti: 46
Kayıt: Cum Nis 08, 2005 12:13 am

Forum Yöneticilerinden Duyurular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron