Turksat

Ülkemizden İzlenebilen Uydular ve Kanallar, Transponder Listeleri

Yetkili: aQUa, egeli

Turksat

İleti genetic143 » Pts Haz 18, 2007 4:34 pm

arkadaşlar çanagı ben ayarladım ama kanalların bazılarını buluyor bazılarını bulmuyor...TRT1 e göre ayarlıyorum kalite ve frekansı iyi fakat diger kanalları bulamıyorum en fazla 60 kanal bulabildim ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.... skystar3 tv kartı ve sharp lnb...
genetic143
genetic143

İleti aQUa » Pts Haz 18, 2007 8:03 pm

LNB ayarı ile oynayın. Hem vertical hem horizontal ayarı optimum düzeye getirilmelidir.
aQUa
aQUa

kanal sorunu...

İleti djorci » Çar Eyl 19, 2007 9:28 pm

arkadaşlar bnm bi problemim var problem türksatta çoğu kanalın çıkmaması powertürk trt falan sinyal ve level 80-90 larda ama bazı kanallarda hiç bir şey yok mesela atv kadald gibi önemli kanallarda arama yapıorm olmuo listede çıkmıo hiç liste indiriom olmuo yaklaşık 250 kanallık bi listenin 150si çıkmıo ama eskideen uydu alıcısında bütün kanallar sorunsuz çalışıodu

kuladıım prog -- progdvb
işletim sistemi -- vista
disec kulanıom hotbird var
ama hotbird sorunsuz çalışıo nedeni nedir bunun

teşşekürlr
djorci

kanal sorunu...

İleti djorci » Çar Eyl 19, 2007 9:28 pm

arkadaşlar bnm bi problemim var problem türksatta çoğu kanalın çıkmaması powertürk trt falan sinyal ve level 80-90 larda ama bazı kanallarda hiç bir şey yok mesela atv kadald gibi önemli kanallarda arama yapıorm olmuo listede çıkmıo hiç liste indiriom olmuo yaklaşık 250 kanallık bi listenin 150si çıkmıo ama eskideen uydu alıcısında bütün kanallar sorunsuz çalışıodu

kuladıım prog -- progdvb
işletim sistemi -- vista
disec kulanıom hotbird var
ama hotbird sorunsuz çalışıo nedeni nedir bunun

teşşekürlr
djorci

İleti aQUa » Per Eyl 20, 2007 12:48 am

Sanırım uydu alıcı kullanıyorsunuz, kanalları baştan taratırsanız problem çözülecektir, düzelmezse antende veya LNB 'de bir problem olabilir.
aQUa
aQUa

Turksat

İleti volcanox83 » Cum Arl 14, 2007 9:35 pm

Turksatta kanala aratiyorum ama arkadasin da dedigi gibi 60 kanal buluyor ve bu kanallardan en populeri Trt-Türk ve AzTv bunların haricindeki kanllar hep rrkalm kanlları (sms tv kırmızı tv yok öle tv böle tv) gibi sinyal seviyesi 85-90 larda kalite de 95 civarında..Kanal d show tv gibi popüler turksat kanallarını bulmam da nasıl yardımcı olabilirsiniz.Yeni lnb aldım Sharp marka Diesec de deiştim goldmaster aldım.yine de faydası olmadı.
volcanox83

Turksat

İleti volcanox83 » Cum Arl 14, 2007 9:37 pm

Turksatta kanala aratiyorum ama arkadasin da dedigi gibi 60 kanal buluyor ve bu kanallardan en populeri Trt-Türk ve AzTv bunların haricindeki kanllar hep rrkalm kanlları (sms tv kırmızı tv yok öle tv böle tv) gibi sinyal seviyesi 85-90 larda kalite de 95 civarında..Kanal d show tv gibi popüler turksat kanallarını bulmam da nasıl yardımcı olabilirsiniz.Yeni lnb aldım Sharp marka Diesec de deiştim goldmaster aldım.yine de faydası olmadı.
volcanox83

İleti aQUa » Cmt Arl 15, 2007 1:43 am

Almamanız gereken birkaç markadan biri Goldmaster'dir, olayın DiSEqC'de problem yaratabilir tabi ama sizin problemin DiSEqC kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, LNB polarizasyonu doğru konuma getirildiğinde tüm kanalların çıkacağına emin olabilirsiniz.

DiSEqC alacaksanız da StarSat bulamazsanız biz size WinQuest marka DiSEqC'yi 5 YTL karşılığında sağlayabiliriz.
aQUa
aQUa

Türkiyeden İzlenebilen Uydular ve Kanallar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir