discovery gibi bazı kanalları izleymyorm sebebi ne olabilir?

Ülkemizden İzlenebilen Uydular ve Kanallar, Transponder Listeleri

Yetkili: aQUa, egeli

discovery gibi bazı kanalları izleymyorm sebebi ne olabilir?

İleti elektronikci » Cmt May 26, 2007 11:20 am

Merhabalar türksatta discovery dream turk vs gibi bazı kanalları izleyemiyorum quality sinyal yüksek ama level 0 da. Sebebi nedir acaba bu kanalların yayını yokmu şu anda? Hatırladığım kadarıyla normal recieverda aynı çanakla görebiliyordum bu kanalları.
elektronikci

İleti aQUa » Cmt May 26, 2007 2:21 pm

Anladığım kadarıyla anteninizin yukarı aşağı ayarı hatalı, anteni birkaç derece yukarı kaldırın, level seviyesi %80-90 lara vuracaktır. Sürekli anten ayarladığımız için biliyorum aynı problem bende de olmuştu, TV kartları receiverlar yani uydu alıcılara göre çok daha hassas ayarlara ihtiyaç gösteriyor.
aQUa
aQUa

İleti elektronikci » Pzr May 27, 2007 7:46 pm

teşekkürler daha uyduyu oynatma fırsatım olmadı en kısa zamanda denicem
elektronikci

İleti elektronikci » Pzr May 27, 2007 8:08 pm

az önce 1 derece kadar kaldırdım uyduyu ve listedeki birkaç kanal dışındakiler (bunlar pek onemli değil zaten) gayet güzel çıkmaya başladı. ama o kadar hassas ki gerçekten 1 derece daha kaldırdığımda görüntüler altüst oluyor. simdi hersey yolunda :). discovery kanalında quality 50 civarı level 90 küsur ama görüntü yok malesef gene çanaktan biraz daha ince ayar yapmam gerekiyor mu?
En son elektronikci tarafından, Pzr May 27, 2007 11:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
elektronikci

İleti lokosit » Pzr May 27, 2007 11:02 pm

elektronikci yazdı:az önce 1 derece kadar kaldırdım uyduyu ve listedeki birkaç kanal dışındakiler (bunlar pek onemli değil zaten) gayet güzel çıkmaya başladı. ama o kadar hassas ki gerçekten 1 derece daha kaldırdığımda görüntüler altüst oluyor. simdi hersey yolunda :). discovery kanalında quality 50 civarı level 90 küsur ama görüntü yok malesef gene çanaktan mı biraz daha ince ayar yapmam gerekiyor mu?

discovery zannedersem dsmarta geçti
bazen şifreli bazende şifresiz veriliyor
imzaya gerek yok :)
lokosit

İleti aQUa » Pts May 28, 2007 12:44 am

Kanalı tekrar güncelleyin ben ne zaman açsam Discovery'i izliyorum evet antenin ayarları hakikaten çok hassastır, özellikle de LNB ayarlarına dikkat, şahsen USB2.0 ile alamadığımız hiçbir yayın söz konusu değil. 90 cm'lik paslı bir next anten ve ikili LNB kullanıyoruz.
aQUa
aQUa

discovery izleyemezsin aQUa

İleti ahmet123 » Sal Oca 29, 2008 9:25 am

arkadaþým salladýðýn burda da ortaya çýktý sen nasýl izliyorsun discovery 'yi anlatýrmýsýn kanal þifreli dsmart'a geçti . hey yavrum hey anteni yukarý kaldýr sinyal 90 olsun:) kardeþ sen bir þey yapma aQUa izelsin sen izleme ok?mi?
ahmet123

İleti aQUa » Sal Oca 29, 2008 12:29 pm

Tarihlere bakarsan anlarsın zavallı kendini bilmez seviyesiz üyemiz. Ayrıca bu kanal çeşitli uydularda hala şifresi kırılarak izlenebilmektedir.

Ahmet123 seviyesiz uslubunuz nedeniyle bu forumda bundan böyle barınamayacağınıza karar verdim ne ben ne de diğer forum üylelerimiz sizin seviyesizliklerinizi çekmek zorunda değil.

Ayrıca sildiğim diğer mesajlarınızda, ürünlerimizi her platformda karalayacağını yazmışsın, istediğiniz her platformda karalayabilirsiniz, zaten senelerdir bazı kaçakçı şerefsiz, soysuzlar ve onların yardakçıları tarafından karalanmakta, dolayısı ile bir tane az bir tane fazla bizim için farketmez.
aQUa
aQUa

İleti generationnext » Per Mar 27, 2008 5:35 pm

Merhabalar arkadaşlar.
Bundan sonra sitenizde benimde yorumlarımı ve sorularımı muhakkak göreceksiniz. bu sabah siparişini verdiğim skystar 3 kartım elime ulaştı. bu akşam kurup neler yapabiliyoruz göreceğim. forum gerçekten çok başarılı olmuş, kartı almamdaki etkenlerden biri de bu forumdaki mükemmel yardımlaşma oldu. bu arada aqua dostum, bilgilendirmeler için seni tebrik ediyorum, ahmet123 senide üslubun ve seviyesizliğinden dolayı kınıyorum.
generationnext

Türkiyeden İzlenebilen Uydular ve Kanallar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir