TÜRKSAT ŞEBEKE ARAMA YARDIM ?

Ülkemizden İzlenebilen Uydular ve Kanallar, Transponder Listeleri

Yetkili: aQUa, egeli

TÜRKSAT ŞEBEKE ARAMA YARDIM ?

İleti orhanmanco » Cum Mar 26, 2010 2:58 pm

Skystar3 rev.3 ürününü kullanıyorum.fastsatfinder ile 11962 v 3333 kanalını programa girdim .
sinyal %100 kalite %100 fakat şabeke aramada sadece kendi türksat tanıtım kanalını buluyor.
daha önceki lnb sunny idi tek çıkışlı onda çok rahat bir şekilde şebeke arama yapabiliyordum hatta hotbird de şebeke arama yapmama gerek kalmadan direk gelen sinyalleri toplayabiliyordu recevirde. şimdi recevirde aynı skystarda aynı.şebeke arama yapılamıyor
bu arada forumda arama yaptım fakat alternatif olarak verilen şebeke arama frekansları 20 veya 15 kanal buluyor onlarında çoğu data olarak gösteriyor.

soruma gelince şimdi tek bir frekans a ayarladım ve 100 olarak kalite ve sinyali yakaladım fakat şebeke arama yapmıyor.şebeke arama yapabilmem için lnb nin derecesi ne olmalı
eskişehir de oturuyorum uydu dan evimin tepesine işaret koyup gerekli bilgileri alıyorum .fakat bişi anlayamadım onlardanda ne neyi temsil ediyor.

şebeke arama yapabilmem için bu frekansın yayın kalitesinin ne olması gerek yada işte lnb ayarının nasıl olması gerek şu an itibariyle türksat tanıtım kanalı kalite ve sinyali %100 fakat şebeke yok.
yardım bekliyorum

bu arada dvb dream ve progdvb ile dvbplayer dede türksat kanalı şebeke aramam yapmıyor.tranprtr listesi kullanmak veya kanal listesi istemiyorum .
Delikanlılık ne adam öldürmek nede racon kesmektir.Delikanlılık ekmeğini kolunun altına alıp evine gitmektir.
orhanmanco

İleti aQUa » Cum Mar 26, 2010 3:10 pm

DVBDream'de tarama işlemi yaparken tüm kanalları seçip bir de şebeke aramayı işaretleyin, tüm kanalları taradıktan sonra ayrıca şebeke tarama işlemini gerçekleştirecektir, bildiğim kadarıyla diğer yazılımlarda şebeke arama özelliği bulunmamaktadır.
aQUa
aQUa

İleti orhanmanco » Cum Mar 26, 2010 3:13 pm

teşekkür ederim hemen deniyorum
Delikanlılık ne adam öldürmek nede racon kesmektir.Delikanlılık ekmeğini kolunun altına alıp evine gitmektir.
orhanmanco

İleti orhanmanco » Cum Mar 26, 2010 3:44 pm

dediğiniziaynen uyguladım kanalları ın tamamını buldu fakat merak ettiğim bir şey şu an itibariyle türksat şebeke arama kapalımı acaba bazen kapandığı oluyornuş yani lnb ile oynamama gerek varmı 11962 v 3333 de %100 olark duruyor şuan pc de işlem tamam fakat recevir dede bulduğu sinyalleri topla diyerek kanal buldurttum.peki önerebileceğiniz bir kanal varmı.mesela sinyali çok ama çok az olarak bilgiğim cine 5 gala viva nın frekansı 12593 h 8888 buna mı ayarlamalıyım buna ayarlarsam 11962 den şebeke arama yapabirmiyim hangi kanala yoğunlaşmam gerekiyor...
orhanmanco

İleti orhanmanco » Cum Mar 26, 2010 10:10 pm

öyle zannediyorum ki şu an itibariyle türksat şebeke arama kapatılmış(devre dışı)

türksat tanıtım kanallarının hepsi artık alyazı ile bilgilendirme yapmıyor

galiba altyazılar verilmeye başlandığında şebekede açılacak

tanıtım kanalındaki mühendis senede 2 defa uydunun asıl yörüngesinden diğer yörüngelere kaydığını söylemişti.

belkide bununla ilgili olabilir diye düşünüyorum

yanlışım varsa lütfen düzeltin.
saygılar.
orhanmanco

İleti aQUa » Cum Mar 26, 2010 11:47 pm

Ekstra bir frekans vermeniz gerekmez, şebeke tarama işlemini seçtiğinizde gerek uydu alıcı gerekse SkyStar3'de şebeke tarama işlemini yapması gerekir. Sürekli frekans değişiklikleri nedeniyle problem olabiliyor, bu gibi durumlarda uydu alıcıya ProgDVB'de kullandığm ve hazırladığım frekans listesini yazarak güncelliyorum.
aQUa
aQUa

thor uydusu

İleti warwolf46 » Per Nis 22, 2010 1:33 pm

thor uydusu nu izleyebilmem için yani belgesel kanallarını izlemek için şu anda turksat 2a 3a da olan normal türk kanallarını çeken uydumu çevirmemmi gerekiyor yoksa aynı konumda hem thor hem türksat çekiyormu ikisini aynı anda izlemek için çift çanak mı gerekiyor ne yapmam lazım belgesel kanallarını izlemem için.
warwolf46

Re: thor uydusu

İleti orhanmanco » Pzr Nis 25, 2010 12:55 am

warwolf46 yazdı:thor uydusu nu izleyebilmem için yani belgesel kanallarını izlemek için şu anda turksat 2a 3a da olan normal türk kanallarını çeken uydumu çevirmemmi gerekiyor yoksa aynı konumda hem thor hem türksat çekiyormu ikisini aynı anda izlemek için çift çanak mı gerekiyor ne yapmam lazım belgesel kanallarını izlemem için.

ikiside farklı derecelerdeki uydulardır .her halukarda çanağınızı çevirmek durumundasınız tabiki çanak çevrilmesi durumundada türkiye yayınlarının alımı zorlaşacak hatta hiç olmayacaktır.
orhanmanco

Türkiyeden İzlenebilen Uydular ve Kanallar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir