kanallar

Ülkemizden İzlenebilen Uydular ve Kanallar, Transponder Listeleri

Yetkili: aQUa, egeli

kanallar

İleti medjay85 » Per May 22, 2008 2:56 pm

arkadaslar sipariş etiiğim kartı bugün aldım ve kurulumu rahatlıkla yaptım...

benm sorunum su canak eutelsat w3 uydusunu görüyo tarama yaptırdığımda

show tv,atv,kanald gibi kanalları görüo fakat izleyemiyorum bunun cözümü varmı canağı cevirme gibi bi lüksüm yok malesef bunun haricinde yapabileceğim bişey varsa sölerseniz sevinirim...kusura bakmayın bu konuda cok yeni olduğum için konunun yeri burasımıdır bilmiyorum şimdiden tesekkür ederim kolay gelsin...
medjay85

İleti aQUa » Per May 22, 2008 4:44 pm

W3A uydusundaki bahsettiğiniz kanallar Digitürk Paketine ait şifrelenmiş yayınlardır, dolayısı ile bu yayınları yasal olarak izleyebilmenizin tek yolu Digitürk aboneliğidir. Sanırım siz W3A uydusunu Merkezi Dağıtım Sisteminden alıyorsunuz ve bu nedenle anteni çevirme şansınız yok bu durumda evin güneye bakan çephesine küçük bir anten yerleştirerek 200+ adet Türksat TV yayınını alabilirsiniz.

Bunun dışında W3A uydusundaki bu yayınları paylaşım gibi sistemlerle para ile dağıtanlar ve izleyenler mevcut olmakla birlikte bu illegal yöntemin bir garantisi yoktur.
aQUa
aQUa

İleti medjay85 » Per May 22, 2008 7:02 pm

öncelikle hızlı cevap için tesekkür ederim evet merkezi bi dağıtım sistemi var...

peki benim bu sisteme bağlanıp şifrelenmiş bu kanalların sifresini alabilme gibi bi durumum olur mu sanırım bu illegal bişey olmaz sonucta merkezi bi sistem ve apartmanda ki herkeze sunulmus bişey eğer yanlış düşünüyosam kusuruma bakmayın kolay gelsin
medjay85

İleti aQUa » Per May 22, 2008 10:22 pm

Bahsettiğiniz sistemin Digitürk tarafından kurulmuş bir sistem olduğunu düşünüyorum, bu sistemde her kata bir kablo döşenir ve kat sahipleri veya kiracılar dilerlerse Digitürk'e başvurmak suretiyle abone olabilirler.

Eğer size yetecekse ve mutlaka bilgisayarda izlemek gibi bir istediğiniz varsa standart abone olup Sigma CAM+ aparatı sayesinde orjinal abonelik kartınızla beraber Digitürk kartınızı kullanabilir ve yukarıda saydığınız kanlları ve birkaç kanal daha izleyebilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti sahsiyet » Per Haz 26, 2008 7:46 am

Bende W3a Uydusundan dijitürk paketi kullanıyorum normal tvde çanagı hiç bozmadan yeni aldıgım skystr3 e kablosunu bagladım çekim kuvverti ve kalite seviyesi 90 civarında fakat kanal ara dediğimde hiç bir kanal bulamıyor neden acaba yardımcı olurmusunuz cam+ aparatınıda bagladım yinede olmadı ???
sahsiyet

İleti aQUa » Per Haz 26, 2008 11:54 am

Bu çok doğal çünkü Digitürk'ün kullandığı LNB türü Universal değil yapmanız gerek LNB ayarlarını değiştirmek.

Digitürk'ün size vermiş olduğu cihazda ayarlar veya kuruluma girip oradaki LOF1 LOF2 ve Switch değerlerini not alıp, aynı değerleri kullandığınız DVB-S yazılımındaki (ProgDVB-DVBDream veya hangisini kullanıyorsanız) aynı değerleri girmenizdir.

Bildiğim kadarıyla LOF1 için 9750 veya 9550 LOF2 için 10300 Switch değeri için 11700 yazmanız gerekmektedir ancak Digitürk'ün yeni LNB leri daha farklı değerler içerebilir.
aQUa
aQUa

Türkiyeden İzlenebilen Uydular ve Kanallar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir