tarama sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

tarama sorunu

İleti pergamon » Per Kas 21, 2013 9:15 pm

sayın aQUa yaklaşık 4,5 yıldır skystar3 dvb-s pcı 3.0 dm1105 chipset tv kartı kullanıyorum. son hafta içinde bilgisayarıma format attım. bilgisayarında xp işletim sistemi servispack3 yüklü,sürücüleri dvbplayeri yükledim dvb playeri sitenizden indirdim yükledim bunları kuruyorum kurulrmda sorun yok dvb player açılıyor görüntü var sorun yok yeni türksat transporteri indirip tarama işlemine başlıyorum bazen %10,bazen%80inde tarama duruyor bilgisayarı kilitliyor bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyorum,dvbplayerdede durum aynı açılıyor görüntü geliyor kanal değişiminde dvbplayer kilitleniyor bilgisayarımı resetlemek zorunda kalıyorum,buprogramları sürücüleri defalarca kaldırıp yeniden antivürüs programını kapatıp kurdum yinede sonuç alamadım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
pergamon

Re: tarama sorunu

İleti aQUa » Per Kas 21, 2013 11:03 pm

Donanımda herhangi bir değişiklik yapmadıysanız, (yeni bir donanım eklenmediyse) veya bilgisayar donanımını değiştirmediyseniz.
Sürücü kurulumunda bir problem olabilir veya daha sonra yüklenen bazı alternatif yazılımlar problem yaratabilir, kurulan bazı codec pack tarzı yazılımlar vs. veya alternatif yazılımların içinde kurulu olan Pluginler.

Donanımda değişiklik yaptıysanız, bir çakışma durumu söz konusu olabilir, bu durumda ender de olsa DVB Player yazılımı sorun çıkarabiliyor, DVBPlayer yazılımını yüklemek yerine sadece web sitemizden, http://www.skystar3.com/Downloads/Grabber.zip dosyasını indirip, register.bat isimli dosyayı çalıştırmanız yeterli olacaktır, bu durumda ayrıca DVBPlayer yazılımını yüklemenize gerek kalmayacaktır.
aQUa
aQUa

İleti pergamon » Pts Kas 25, 2013 1:53 pm

sayın aQUa dediklerinizi yerine getirdim fakat sonuç vermedi dvb player çalışıyor belirli bir süre sonra bu sürenin standartı yok kilitleniyor bilgisayarıda kilitliyor ben tv kartımın arızalandığını düşünüyorun siz ne dersiniz olabilirmi teşekkürler.
pergamon

İleti aQUa » Pts Kas 25, 2013 6:57 pm

Sırası ile DVBPlayer yazılımını kaldırıp linkini verdiğim dosyayı açıp register.bat dosyasını çalıştırın. Daha sonra ProgDVB yazılımını kurup, transponder listesini güncelledikten sonra tarama yaptırın.
aQUa
aQUa

İleti pergamon » Pts Kas 25, 2013 8:49 pm

sayın aQUa verdiğiniz link çalışmıyor
pergamon

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir