Skystar3 Kartım aniden gitti

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Skystar3 Kartım aniden gitti

İleti sevdimsadece » Per Nis 12, 2012 3:59 pm

İlk önce kullandığım sistemi yazmak istiyorum

Kart : Skystar3 Rev 3
İşletim sistemi: Windows 7 sp1
Program: Prodvb 4x alternatiflerin tümü cd içerisindekiler (yasal olmayan versiyon yok)

Sorun şu ben gayet güzel izliyordum bir markete gittim geldim kart çalışmıyor aygıt listesinde kaynak yetersiz gibi bir ibare aldım bir süre uğraştıktan sonra bu sorunu hallettim yanlız sinyal var görüntü yok hale geldi kart.
Sonra format attım baştan eksiksiz hali ile kurdum her zamanki ayarında kart çalışıyor sinyal var görüntü yok

malesef ki sanırım 2 yılı geçti tam bilgim yok bu kartta ne gibi bir sorun vardır yada yazılımsal değilde donanimsal arızada ne şekilde tamir ettirebilirim yada gönderirsem cizahın saağlamlığını test etme imkanı olabilir mi
sevdimsadece

Re: Skystar3 Kartım aniden gitti

İleti aQUa » Cum Nis 13, 2012 5:02 pm

Sinyal var derken sürekli sabit bir sinyal mi yoksa her kanal için farklı sinyal değerleri mi var.

Ürünün baskı devresinde çarpma vs sonucu herhangibir eleman koptu veya ayaklarındaki lehim çıktı mı bu durumun da kontrol edilmesini şiddetle öneririm.
Eğer farklı farklı sinyal değerleri varsa muhtemelen probleminiz karttan kaynaklanmıyordur, çünkü bize test veya arızalı olarak gönderilen ürünlerin tamamı sağlam çıkıyor sonuçta problemli bölüm genellikle anten sistemi oluyor.

Mümkünse kartı başka bir anten sisteminde kontrol edip sonuç alamazsanız firmamıza gönderin. Taşıma ücretini siz karşılamanız durumunda, sizden kaynaklı bir arıza yoksa ve ürünün tamiri de mümkünse ürün ücretsiz tamir edilecektir.
aQUa
aQUa

Re: Skystar3 Kartım aniden gitti

İleti sevdimsadece » Cum Nis 20, 2012 9:37 am

bıraz ugraştıktan sonra çalıştırdım

sinyal her kanalda ayrı ve sorunsuz geliyor du sizinde yine dediğiniz gibi anten kısmı çok hassas en ufak temazsızlıkta görüntü kesiliyor çabalayınca oldu sağ olun
sevdimsadece

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir