SkyStar3 PCI Rev.3.0 Win 7 Sorunu Hk.

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

SkyStar3 PCI Rev.3.0 Win 7 Sorunu Hk.

İleti vistac » Çar Şub 08, 2012 11:51 pm

merhabalar,
2008 yılından beri kartınızı kullanıyorum, o zamandan bu yana forumdaki ilk mesajımı yazıyorum, şimdiye kadar karşılaştığım her problemin cevabını forumda buldum ve tekrar yazma gereği hissetmedim. bilgisayarımdaki bir problemden dolayı anakart ve ekran kartımı değiştirmem gerekti, ASUS P5G41T-M LX anakart ve ASUS ENGT-430 ekran kartı aldım. montajlarını yaptıktan sonra win 7'de kartı çalıştıramıyorum. dvb player kurulumundan sonra pc reset atıyor ve açılmıyor. daha sonra xp kurdum, kartla ilgili her hangibir problem yok, xp de normal çalışıyor. win 7 de kullanabilmek için ne yapmam gerektiğiyle ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.
ayrıca win7 32 bit lisanslı, işletim sistemi ve tüm donanımlar için gerekli güncellemeler de yapılmış durumdadır.
vistac

Re: SkyStar3 PCI Rev.3.0 Win 7 Sorunu Hk.

İleti aQUa » Per Şub 09, 2012 12:48 pm

ASUS anakartlar hakkında daha önce yazılar yazmıştım, sanırım sorununuz anakarınızın ekran kartı ile TV kartını çakıştırmasından kaynaklanıyor, bu gibi durumlarda sürücüler yüklenebilmekte ve hemen akabinde veya bilgisayar tekrar başlatıldığında bilgisayar arka arkaya reset atmaya başlar.

Çözüm:
1. Yeni aldığınız ekran kartının sürücülerinin Windows 7 uyumlu olup olmadığını tespit edin Vista sürücülerini yüklediyseniz internetten Windows 7 sürücülerini bulup yükleyin, zaten Windows 7 sürücüsü var ve siz de Windows 7 sürücülerini yüklediyseniz bu sürücülerin daha güncel versiyonu olup olmadığını araştırın varsa yenisini bulup yükleyin.

2. Her halükarda sonuç alamazsanız, farklı chipset veya model ekran kartlarını denemenizi önereceğim, arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızda benzer seviyede farklı model ekran kartlarını deneyip Anakartınızın hangi modeli çakıştırmadığını tespit ediniz ve ona göre mümkün olması durumunda (yeni satın aldıysanız) çakışma yapmayan modelle değiştiriniz.
aQUa
aQUa

İleti vistac » Cum Şub 10, 2012 5:19 pm

win 7 nin driverları yüklü üzerinde ama maalesef sonuç yine aynı.
bir önceki konu başlığında hd pci kartımızı indirimli vermeyi taahhüt ettik yazmışsınız x64 win 7 kullanıcıları için, ben de o indirimden faydalanıp hd kart alabilir miyim? ve hd kartta da çakışma sorununu yaşar mıyım?

teşekkür ederim.
vistac

İleti aQUa » Cum Şub 10, 2012 8:07 pm

Konu ASUS anakart olunca hiçbir donanımın çakışmama garantisi yok malesef. Dediğim gibi ekran kartı alternatiflerini değerlendirseniz daha iyi olur. HD kartı indirimli alabilirsiniz. Fiyatı öğrenmek için özel mesaj atınız.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir