sky star3...yardım

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

sky star3...yardım

İleti graccus20 » Pts Arl 12, 2011 1:33 am

geçen hafta sky star3 dvb pcı 3.00 aldım...aldığım gün kurulumunu yaptım cd de yazıldığı şekilde ve dvb playerıda yükledim...kanallar sorunsuz bir şekilde görüntü kalitesi de umduğumdan da çok iyi bir şekil de izledim...ancak ertesi gün cd içeriğini tam okumadığımdan cd içerisindeki prog dvb yi kuracağıma en son sürümü olan prog dvb 6.80 std yi ve elecard codeğini indirdim...keşke indirmez olaydım...olanlar bundan sonra oldu.. prog dvb yi kurdum ancak 'device not started' veya buna benzer bi hata verdi...olacak ya bu arada cd içerisine baktığımda prog dvb dahil diğer oynatıcılarında olduğunu gördüm ve bende bu sefer cd deb dvb dream i yükledim...dvb dreami yükleyip çalıştırdığımda bu sefer donmalar ve görüntü de pullanmalar oldu..o saatten sonra yaklaşık 4 gündür bu forumda dahil tüm uydu forumlarında bu probleme ilişkin yazıları okudum...değişik kodekler indirdim cyber,ndivia,elecard, bi sürü codec ancak olmadı...görüntü kartınının sürücülerini güncelledim kodekleri kaldırdım yüklediğim prog dvb yi kaldırdım olmadı...bilgisayarda bulunan codeckleri anladığım kadarı ile regedit de sildim..codec bulucu codec crack veya bezer bir programla guidi dosyasında bulunan codecleri dahi elimle regedit de sildim... hatta sistemimi kartı bilgisayara taktığım güne geri döndürüdüm..:)sans ya daha onceki bir gune döndüremedim.. ancak bir türlü donma ve pullanmaları engelleyemedim...tamamen benim hatam olanlar....inanın buraya bunu yazmak istemezdim... bu forum da da bakmadığım alan da kalmadı... benzer problem yaşayanların görüşlerini ve tavsiyelerini bekliyorum...sistemim WİN 7 32 bit home edition amd atlon IIx4 6.20 2.61 4 gb ram ati rodeon 4600 HD ekran kartı.... şimdiden teşekkürler...
graccus20

Re: sky star3...yardım

İleti aQUa » Pts Arl 12, 2011 3:34 pm

Yeni ProgDVB lerin hantal olmasından ve çok fazla kaynak kullanmasından dolayı pek tavsiye etmiyorum.
Aşağıda kısaca yapmanız gerekeleri anlatıyorum.
1. Bilgisayarınızdaki tün ProgDVB yazılımlarını kaldırın eski yeni versiyon gözetmeksizin,
2. Yüklemiş olduğunuz internet kaynaklı DVBDream-AltDVB ve onlara ait yazılım parçacıkları varsa kaldırın,
3. Bilgisayara bu olaydan önce veya sonra yüklediğiniz tüm codec pack türü yazılımları kaldırın, Kazaa, Mega Caodec Pack gibi,
4. Bu işlemler bittikten sonra bilgisayarı mutlaka kapatım tekrar başlatın,
5. DVBPlayer yazılımının Setup'ını tekrar çalıştırın ve "onar" butonuna basarak onarım yapın,
6. ProgDVB yazılımını CD'deki hazır versiyon baştan kurun problemler ortadan kalkacaktır,
7. DVBDream'de Windows 7 uyumlu renderer olan "Enhanced Video Renderer" seçeneği eski versiyonn DVBDream yazılımlarında olmadığı için görüntü kalitesinde zaman zaman problemler yaşanabilir, internette 1,5 versiyonu mevcut ancak ücretli internette araştırma yapıldığında onun da çaresi bulunabiliyor.
aQUa
aQUa

Re: sky star3...yardım

İleti graccus20 » Çar Arl 14, 2011 1:22 am

ilginiz için teşekkur ettim...soylediğin gibi yapınca - butun programlar,codekler, eklentiler kaldırıldıktan sonra dvp player onar denilmesi- sorunsuz bir şekilde donmasız görüntü geldi...
graccus20

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir