Kart bozuldu mu?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Kart bozuldu mu?

İleti siwil35 » Cmt Eyl 24, 2011 8:48 pm

Selamlar, elimde 3 yildir kullandgm skystar3 v.3 var. Sorunsuz bir sekilde kullanirken bir gün actim calismadi. Sinyal de görünmüyor hic, ama aygit yoneticisinde 'ses, oyun kumandalari' kisminda skystar3 olarak görünüyor. Karti Winxp de kullaniyorum. Onun disinda win7 var ama oraya kurulum yapmadim. Kartim yandi mi acaba, yoksa sürücülerle ilgili bi sikinti mi var?
siwil35

Re: Kart bozuldu mu?

İleti siwil35 » Cmt Eyl 24, 2011 11:21 pm

Aygit yoneticisi nde kartin görünmesi ariza olmadigini gösterir mi?
siwil35

İleti siwil35 » Pzr Eyl 25, 2011 2:17 am

Sayin aQua, donanimi winxp de kaldirdim yeniden baslattigimda 'bir aygit bulundu' diyerek tekrar gordu karti. Sanirim kartta bi sey yok cok sukur. Yalniz surucuyu yukledikten sonra progdvb yi aciyorum 'device not started' diyor ve acmiyor. Win7 de karti bulmuyor bile. Lutfen yardimci olun bu 3. mesajim...
siwil35

İleti aQUa » Pzr Eyl 25, 2011 12:13 pm

Bu tip durumlarda öncelikle orjinal yazılımlar kulanılmalıdır.

Ses Görüntü ve Oyun bölümünde SkyStar3 olarak görünüyorsa, ağ bağdaştırıcıları altında DVBNet Adapter olarak ikinci bir sürücü daha bulunmalıdır, bu sürücü DVBPlayer programı yüklenmediği taktirde yüklenmez ve doğal olarak orjinal yazılım DVBPlayer yüklenmediği taktirde gerekli filtreler de yüklenmediğinden ProgDVB veya benzeri alernatif yazılımlar kartı tanımaz. Bu defalarca hem ürünün CD'sinde hem de CD açılış ekranında belirtilmiştir.

Yukarıda belirtilen DVBPlayer yazılımını yüklediğiniz halde, ve ses, görüntü ve oyun bölümünde SkyStar3, Ağ bağdaştırıcıları bölümünde DVBNet Adapter sorusuz olarak görünüyorsa, önlerinde X, ! veya ? işareti yoksa bu durumda şu yolları takip ediniz.
1. Sinyal var görüntü yoksa;
Yüklediğiniz Kazaa Codec Pack veya benzeri codec pack yazılımlarını bilgisayardan kaldırın ve DVBplyer yazılımını tekrar yükleyin, muhtemelen Codec Packler aracılığı ile yüklenen filtrelerden biri kartın görüntü almasını sağlayan filtreyi silerek aynı isimde farklı bir filtre yüklemiştir. DVBPlayer'ı kurarken tamir et repair seçeneğini de kulanabilirsiniz.

2. Sinyal yoksa,
A. Bu durumda kuşkulanmanız gereken ana nokta kart değil uydu sisteminizdir, uydu sisteminde yapılan değişiklikler, F konnektörlerin korozyona uğraması veya paslanması antenin odaklandığı uydudan sapması, LNB arızaları vs. ayrıca DiSEqC kullanıyorsanız bozulmuş ve uydular yer değiştirmiş yada birisi DiSEqC'nin ucunu değiştirip farklı bir girişi kullanmış da olabilir.

B. Uydu alıcım var aynı kabloyu test ediyorum her türlü kanalı gösteriyor ancak kart sinyal almıyor diyorsanız bu durumda F konnektörlerden anten kablosuna su girmiş ve devamında tunerin içine su dolarak tuneri tahrip etmiş olabilir, sonuç olarak tuner bu gibi durumlarda sinyal alamaz ama bilgisayar kartı tanır.
aQUa
aQUa

İleti siwil35 » Pzr Eyl 25, 2011 5:49 pm

Ag bagdastiricilari'nda DVB Net Adaptor un yaninda X isareti vardi. Dediginiz gibi dvb player ve sürücüsünü yükleyip restart yaptim yine ayni sekilde DVB NET ADAPTOR yaninda X isareti var ve progdvb acilinca 'device not started' yaziyor. Sunu da belirteyim; elimde urun cd si yok, download merkezi nden indirmis oldugum paketten yapiyorum islemleri.
Ayrica, bulundugum bina merkezi uydu sistemli ve salondaki cikistan tv izleyebiliyoruz. Uyduda bir sorun olabilecegini pek sanmiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum. Ilginiz icin tesekkurler...
siwil35

İleti siwil35 » Pzr Eyl 25, 2011 6:19 pm

Sayın aQua, DVB Net Adaptor ü etkinleştirdim yanındaki X işareti kayboldu şu an çalışıyor gözüküyor. Ama dvb player da ayarları açtığımda uyduyu seçip (Turksat 2A-3A) diseq dediğimde hiç sinyal görünmüyor. Sizce sorun nedir?
siwil35

İleti aQUa » Pts Eyl 26, 2011 12:49 am

Apartman sisteminde çalışmayabilir, kanal tarattığınızda sadece alt band vertical yayınları en azından alması gerekir.
aQUa
aQUa

İleti siwil35 » Pts Eyl 26, 2011 8:20 pm

Bu dediklerinize rağmen (yani uydu yayınında sıkıntı yoksa, sürücüler yüklenmiş ve sistemde SkyStar3 v3.0 ile DVB Net Adaptor görünüyorsa) sinyal alamıyorsam k art yanmış diyebilir miyiz? Ve bundan emin olmanın başka bir yolu daha var mı acaba?
siwil35

İleti aQUa » Sal Eyl 27, 2011 11:13 am

Kişisel anteni olan başka bir uydu sisteminde deneyin. Tunerden yanık kokusu geliyorsa, içine su dolmuş demektir dolayısı ile yanmıştır.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir