görüntüde donma sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

görüntüde donma sorunu

İleti aristof » Çar Haz 29, 2011 2:28 pm

görüntü ilk basta karelenme ve donma sorunu vardı.MPEG2_Decoders.v2.07 cd den buldum yeniden yukledim elecard yerine nvidia filtresini sectim karelenme gitti ama donma olayı devam etmekte

işletim sistemim windows 7 ve 2. işletim sistemim xp sp3 ikisindede ayrı ayrı denedim aynı sorun var

progdvb ve dvbdream ile çalıstırdım aynı sonuc alternatif yazılım olarak klite codec pack var ati catalysm var ekran çözünürlülüğüm 1680*1050 uydu canak ve lnb lerim yeni normal receiverim var 2 tane 2 sindede görüntü muntazam.
resimler
http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... ogdvb.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... enme2.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/64 ... dghat.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... enme1.png/

kanal listem cd yi kurdum programı actım turksat 2a listesi vardı ordaki listeyi kullanıyorum. diseqc anahtar ne bilmiyorum ama soyle diyeyim 1 uydu 1 tek bu karta baglı dagıtıcı yok direk baglı 10 m uzaklık canakla en kaliteli bakır kablo ürünüm digital pcı skystar3 urun 2 gunluk forumu bastan sona gezdigime emin olabilirsiniz.

aqua nın onerileri tek tek denendı

Donma ve karelenme sorununun birden fazla sebebi olabilir ancak bu sebeplerden çok azı kartla ilgilidir, genellikle donanım ve çoğunlukla da yazılımlar buna sebebiyet verirler.

1. Öncelikle Kazaa Codec Pack ve benzeri yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın, ProgDVB, DVBDream gibi alternatif yazılımlar kodek kullandığından ve beraberinde bu kodekleri yüklediğinden sizin ayrıca ve sonradan yüklemiş olduğunuz gerekli gereksiz Kazaa Codec Packler çakışmaya ve resimde göndermiş olduğunuz tarzda karelenmere sebebiyet verirler. Eğer istisnasız her kanalda aynı problemi yaşıyorsanız problem yüklediğiniz kodek paketlerinden kaynaklanmaktadır.( baska codec yok)

Çözüm: Kazaa Codec Pack ve bilgisayarda kurulu olan başka Kodak paketlerini CD'den kurduğunuzProgDVB yazılımı ile birlikte kaldırmanızdır. Kaldırma işlemi Denetim masasındaki Program Ekle Kaldır veya Windows 7 için Programlar ve Özellikleri Bölümünden yapılmalıdır. Daha sonra CD'den tekrar kurulum yapmadan özellikle Windows 7'de kullanıcı denetimi kapatılıp yükleme işlemi o şekilde yapılmalı veya CD içeriği açılıp yüklenecek olan ProgDVB sağ tıklanarak Yönetici yetkileri ile çalıştır seçeneği ile yükleme işlemi başlatılmalıdır.

2. Karelenme sorunu bazı kanallarda oluyor bazılarında olmuyorsa, bu defa anten sistemindeki bir aksaklıktan söz edebiliriz.( her kanalda oluyor istinasız donma kanal sinyalleri ve kalitesi %90 ustunde)

Çözüm: İki çıkışlı LNB arızalı olabilir, bu gibi durumlarda diğer tarafta uydu alıcı açık veya standby konumunda iken TV kartının çalışmasında bazı aksaklıklar, siyah ekran karelenme ve donma gibi problemler meydana gelebilir. Bunun sebebi çift çıkşlı LNB'nin bağımsız çift çıkış vermemesinden kaynaklıdır. Problem olup olmadığını anlamak için yapmanız gereken uydu kablosunu uydu alıcıdan çıkarıp SkyStar3'ü tek başına denemenizdir.( tek çıkıslı diseqc siz direk baglı)

3. İlk iki maddeden sonuç alamazsanız anten ayarlarını gözden geçirmek gerekebilir, uydu alıcı Receiverlar biraz daha yüksek tölaransa sahip olduklarından küçük anten sapmaları ve özellikle LNB polarizasyonu (açı) hatalarında sinyal seviyesi kaybı dışında pek problem çıkartmazlar, ancak TV kartları çok daha seçici ve ince ayarların tam olması durumunda yüksek performans verirler. (anten ayarları tekrar tekrar ıncelendı sinyal cihazı sinyal gücü %92 idi)

Çözüm: Sorun bazı kanallarda var bazılarında yoksa problem kesinlikle anten ayarlarının tam olmamasından kaynaklıdır. (her kanalda donma var)

4. Anten kısa devresi gibi durumlar ve F konnektörlerin oksitlenmesi, (anten 60 tllik buff anten konnektorler yeni)

Çözüm: Kablonun karta bağlandığı F konnektörü söküp kablonun çevresindeki tellerin ortadaki bakır tel ile teması olup olmadığını kontrol edin, aynı kısadevrenin LNB tarafındaki F konnektörde de olup olmadığını kontrol etmek gerekemektedir. Bu tip bir problemle karşılaşmanız durumunda CD'deki Kısa devreler dokümanından faydalanarak F konnektör bağlantısını yapınız, bunun dışında F konnektörlerin kararması ve oksitlenmesi de benzer sorunlara sebebiyet verebilir, bu açından da gerekli görmeniz durumunda F konnektörleri yenilemenizi öneriyoruz.

5. Tüm yukarıdakileri denedikten sonra çözüm bulamazsanız ve sorunun karttan kaynaklandığı fikrine kapılırsanız ürünü firmamıza getirmeniz durumunda test edilip gerekli inceleme yapılacaktır. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız kartı bir akrabanız veya arkadaşınızın anten sistemi veya bilgisayarında denemeniz de faydalı olacaktır.

Kolay Gelsin.
aQUa
aQUa

Burda yazanlarla alakalı hiçbir seyde sorunum yok codec yuklu degil baska sadeceskystar3 cd yuklu
pc ozellikleri
amd3800 işlemci
msı planıum k8n
2 gdual ram kingston dual
ati hd 2600 saphire 512 mb ekran kartı agp
power supply aopen kasa orjinal 300 power supply
ups le korunmakta pc
monitor samsung 22'' monitor 223bw
En son aristof tarafından, Cum Tem 01, 2011 10:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
aristof

Re: görüntüde donma sorunu

İleti aristof » Cum Tem 01, 2011 7:33 pm

ne yaptıysak olmadı teknik destek yeterli destegi veremedi. satıcı urunu geri almadı urun baska pc de calısıyor bende calısmıyor. ekran kartı eternet kartı herseyı degıstırdık olmadı. cozumsuz ve yorumsuz . kutuda yazılan sistem ozelliklerine aldanmayın . satıcıdan urunu almadan kurlumunu onlara yaptırın oyle alın bence
aristof

İleti aQUa » Cum Tem 01, 2011 10:21 pm

Destek yeterli gelmedi demekle haksızlık yaptığınıza inanıyorum. Türkiye'de pek çok ithalatçı ve üreticinin telefon cevaplama sisteminden bir teknik elemana bile ulaşmak mümkün olmazken.

Destek istediniz de destek verilmedi mi? Kullandığınız sistem ikinci sınıf bir AMD bilgisayar. Bizzat kendi yaptığım testte ve ürünü düşük donanımlı bir sistemde kullanan müşterilerimiz varsa ürünün tek çekirdek Intel 2.4 GHz Celeron 256K bilgisayar 512 Mb Ram li ve basit AGP bir ekran kartlı bir bilgisayarda, şifre çözme işlemi de dahil XP SP3 altında rahatlıkla çalıştığını söyleyecektir. Kullandığınız sistemin Intel işlemci karşılığını tam bilmemekle birlikte eğer çalışmada bir problem varsa ya sisteminiz Celeron 2.4 işlemcinin altındadır yada ciddi bir uyumsuzluk problemi vardır. Sizin sisteminizdeki bir eksiklik veya uyumsuzluk nedeniyle sorun yaşamanız kartın kalitesi veya düşük donanımla çalışmadığı şeklinde bir ipucu vermez.

Eğer paket içeriğini tam ve eksiksiz olarak teslim etmeniz durumda satıcının ürünü geri almaması veya geri almak istememesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Üründen memnun kalmamanız veya sisteminizle uyumsuzluk göstermesi sonucu bir problem yaşıyorsanız kanunlarımıza göre her satıcı sattığı ürünü geri almakla yükümlüdür ve geri alma süresi 1 Aydır. Tabi ürünü faturası ile birlikte bir firmadan almanız durumunda geçerlidir. İkinci el veya gitti gidiyor gibi sitelerden satın aldıysanız, ürünü geri almamaları gibi bir durum söz konusu olabilir.

Faturası ile birlikte alınan ürünü bir hafta içinde tüm paket içeriği ile birlikte geri iade etmek isteğinize satıcı firma tarafından olumsuz cevap aldıysanız bu durumda, satıcı firmayı tüketici haklarına şikayet etmenizde yarar var bu şekilde geri verme işlemini yapabilirsiniz. Konu firmamızın dışında kalmaktadır.
aQUa
aQUa

İleti aristof » Cum Tem 01, 2011 10:46 pm

sistemim orta ayarlarda crysis 2 yi oynatıyor 1. destek yetersiz evet ancak uzaktan telefon la tavsiyeler verdiniz ama sizden baska 500 km lık alan icinde teknik destek departmanınız bulunmamakta alıp pc mızı goturelım sadece satısa odaklanmıs ve teknık destek babında ancak forumda soru cevap musterı basının caresıne bakar mantıgı yurutmussunuz

urunu izmirdeki bir firmanızdan aldım
aristof

İleti aQUa » Cmt Tem 02, 2011 1:07 pm

Problemin bilgisayarınızdan kaynaklandığı kesin olmakla birlikte daha önce de belirttiğim gibi 1 ay içinde ürünü geri iade etmeniz mümkün.
Demek ki sisteminizi oluşturan bilgisayarın AMD işlemcisi Intel Celeron 2.4 GHz 256K işlemciden daha az performans gösteren bir ürün.
aQUa
aQUa

İleti aristof » Cmt Tem 02, 2011 3:09 pm

1. si çalısan pc den bahsediyoruz pc de sorun olsa calısmaz.tv kartınız bozukda demiyorum. ayrıca 2.4 celeron benım pc nın yanına yanasamaz. :D
2.si pc konfigurasyonundan birazcık anlayan kişi şu üsteki yorumu yazmaz.
3. sü bu yanıtınızla tv kartlarınızdan anlayabilirsiniz belki ama, donanım dan anlamadıgınız belli.
4.sü 135 tllik urunun pesinde kosucak degilim, en cok atarım komurluge durur orda, ama ben benden sonra alıcak biri (belki harclıkları ile aldı) parasının bosa gitmemesi için yazıyorum. tv kartınız ıyı olabılır ama bazı donanımlara (üstün bir donanımlarda dahil) kurlumu mutlaka satıcıya yaptırın uymazsa odemeyı yapmayın demektir kolay gelsin.
aristof

İleti aQUa » Pts Tem 04, 2011 1:04 pm

PC donanımları üzerinde uzun süredir çalışıyorum, dolayısı ile AMD işlemcilerinin kalitelerini de Intel'in işlemcilerinin kalite ve performanslarını da çok iyi biliyorum, benim gibi donanım konusunda 1995 yılından bu yana çalışan birine bunları anlatmanız çok gereksiz. İkinci sınıf donanımları rakip firmalarınınkinin çok çok üzerinde göstermeye çalışan dergi ve reklamlara kanarsanız sonuç böyle olacaktır. Gerçek dışı beyanda bulunduğuma inanıyorsanız alırsınız 2.4 Celeron İşlemci (775 veya 478 pinli dahi olur) ve en dandiğinden bir AGP ekran kartı, orta kalite bir anakart ile çalıştırıp sonucu kendi gözlerinizle görürsünüz donma oluyor mu olmuyor mu?

Sadece bilgisayarınızdaki donanınımı baz alıp, gerekli testleri yapmadan, bu kart düşük donanımla çalışmıyor şeklinde bir yorum yapmanız hiç ama hiç doğru olmamakla birlikte etiğe de son derece aykırıdır.
aQUa
aQUa

İleti aristof » Per Tem 07, 2011 11:56 am

sky star2 aldım taktım cd sini kurdum super bir sekilde calsıtı :D
aristof

İleti aQUa » Per Tem 07, 2011 1:35 pm

Cümleler hiç yabancı değil, şikayetlerin sonunda konu SkyStar2'nin süperliği ile bağlanır. Size hayırlı olsun.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir