YARDIM (Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0)

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

YARDIM (Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0)

İleti must_83 » Sal Haz 21, 2011 8:38 pm

herkese selamlar,
tv kartı konusunda yeniyim o yüzden yardımınıza ihtiyacım var 1 tane Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 tv kartı aldım windows 7 64 bit yüklüydü pc mde 64 bitle uyumlu değilmiş o yüzden diğer hardiskimede xp kurdum yükledim driverı tanıdı şimdi ben bi kaç yerde duydum yayınları hd izliyorlarmış yada çok kaliteli bende izleyebilirmiyim xp de yoksa bu hd olayı sadece w7 ylemi uyumlu (monitörüm hd) birde bu kanal ayarlarını nasıl yapacağım ve hangi driverları indirmem gerekiyor dowload sitesi verilmiş iyi güzelde 100 tane driver var hangisini indireceğim anlamadım hangi playerı kullanmam gerekiyor (hd için) birde şifreli kanalları izleme olayı nasıl oluyor
biraz fazla soru sordum galiba ama cevaplayandan Allah razı olsun.
must_83

Re: YARDIM (Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0)

İleti aQUa » Sal Haz 21, 2011 11:12 pm

Slm,

DVB-S standardındaki HD yayınları izlemeniz mümkün, ancak DVB-S2 standardındaki HD yayınları (örneğin A Haber ve TRT HD gibi kanalları) ise sadece DVB-S2 kartlar ile izleyebilirsiniz. DVB-S2 standardını destekleyen kartımızın bir ay içinde piyasaya çıkacağını öngörmekteyiz. Yani HD yayınların XP veya Windows 7 ile bir ilgisi yok.

TV kartınız DVB-S2 olsa dahi anakart ve işlemciniz rahat ve sorunsuz bir deneyim için Core2 veya Core I3 3.00 GHz, 2-4 GB DDR3 Ram ve HD özelliği bulunan ekran kartınızın olması yine tam performanslı yüksek çözünürlüklü görüntü alabilmeniz için Monitörünüzün de buna uygul olması gerekecektir.

Yerli şifreli kanallardan izlenebileni şimdilik yok, bu tüm TV kartı ve uydu alıcılar için aynı, yasadışı paylaşım ile bazı uydu alıcı ve tüm TV Dijital TV kartları ile alınabiliyor. Yabancı uydularda Hellas Sat, Hotbird, Sirius izlenebilen yayınlar var güncel softcam ve MD plugin ile izleyebilirsiniz.

Download merkezinde problem yaşamanıza gerek yok, kartınız rev 3.0 olduğuna göre buna uydun driver'ı kurmanız yeterli olacaktır. DVBPlayer programı mutlaka kurulmalı daha fazla olanak sunan Alternatif yazılımların tamamını veya sadece beğendiğiniz bir tanesini kurmanız ise sizin seçiminiz.
aQUa
aQUa

İleti must_83 » Sal Haz 21, 2011 11:46 pm

ama yinede hd izleyebilcem yani dvb-s standatlarındaki yayınları yani anladığım kadarı ile full hd gibi yüksek çözünürlük olmayacak ama iyi çözünürlükte olcak full hd olması için yeni çıkacak kartı almamız lazım neyse artık elimizdeki yle yetincez bilsem o kartı beklerdim çünkü benim sistem son çıkan donanımlar için uygun bir sistem neyse artık
çok sağol hocam yardımların için
must_83

İleti aQUa » Çar Haz 22, 2011 12:43 pm

Tek fark DVB-S2 kartların tunerlerinin DVB-S ve DVB-S2 yayınları almaya uygun olmasıdır. DVB-S tunerli kartlar ise DVB-S2 yayınları alamazlar.

Full HD DVB-S standardındaki yayınları da mevcut kartınızla H.264 filtrelerini bilgisayarınıza yükleyip alternatif yayınlara tanıtarak izleyebilirsiniz. Sonuç olarak DVB-S ve DVB-S2 kartları arasında çözünürlük, yayın alma kalitesi, netlik, parlaklık gibi farklar yok.
aQUa
aQUa

İleti must_83 » Per Haz 23, 2011 9:46 pm

teşekkür ederim yardımların için herşeyini anlattın valla üşenmeden sağolasın
must_83

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir