aQUa kardeş yardım.

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

aQUa kardeş yardım.

İleti alclk » Sal May 10, 2011 4:03 pm

aQUa kardeş merhaba,

skystar 3 kartımı xp de kullanabilmeme rağmen win7 de çalıştıramadım.win7 de sürekli kendine reset atıyor.Sorun PSU ile alakalı olabilir diye düşünüyorum.SKYSTAR3 kartın win 7de sorunsuz çalışması için kaç WATT psu kullanmam gereklİ? sizin bir psu tavsiyeniz varsa onu alıp denemek isterim...yardım edersen sevinirim.

teşekkürler.
alclk

Re: aQUa kardeş yardım.

İleti aQUa » Sal May 10, 2011 9:10 pm

Eğer aynı bilgisayardan söz ediyorsak, yani XP olarak bahsettiğiniz bilgisayardaki donanım ile Windows 7 kullanıyorum reset atıyor dediğiniz donanım aynı ise, sorunun PSU kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum. Donanımlardan dolayı enerji tüketimin arttırması ve PSU'yu zorlaması mümkün görünmüyor.

Hangi yazılımı kulandığınızı belirtmemişsiniz, DVB Player yazılımı ile de reset atıyor mu? Yoksa ProgDVB, DVBDream, Alt-DVB veya benzeri alternatif yazılımları kullanırken veya farklı filtre seçenekleri denerken mi resetleme işlemi gerçekleşiyor.

Farklı bilgisayarlardan söz ediyorsak ve teneke PSU tabir ettiğimiz 300-400 gr ağırlığında bir PSU'ya sahipseniz bunu kaliteli 300 Watt bir PSU ile değiştirmeniz size yetecektir, bütçenize göre 350-400 Watt'lık PSU kulanmanız faydanıza olacaktır.

Gigabyte, FSP, Huntkey gibi markalara güvenebilirsiniz, zaten kaliteli güç kaynaklarının kasa ağırlığı pek 1,5-2 Kg altında olmuyor.
aQUa
aQUa

İleti alclk » Çar May 11, 2011 8:58 pm

xpkuruluyken dvb player,dvb dream,dvb wiewier,dvb dream bu yazılımların hepsini rahat kullanıyorum,fakat windows 7 yi kurduğumda sürücüyü yüklüyorum daha sonra dvb playerı yüklerken yarıda hata verip blue scren hatası veriyor ve pc birdaha açılmıyo.benim sorunum bu .
alclk

İleti aQUa » Per May 12, 2011 1:50 pm

Ekran kartı sürücüsü ile bir çakışma durumu meydana geliyor olabilir sonuçta konunun PSU ile alakalı olduğunu sanmıyorum.
aQUa
aQUa

İleti alclk » Per May 12, 2011 2:31 pm

peki ne yapmam lazım ekran kartının en güncelini siteden indirip kurdum ekran kartım nvida7300gs ..
alclk

İleti alclk » Per May 12, 2011 10:45 pm

ekran kartı sürücüsünü kaldırp tv kartınıns ürücüsünü kurdum kart çalıştı:) sonra ekran kartını sürücüsünü kurdum odaçalıştı şu anda herşey iyi gidiyor dur bakalım inşallah bir sorun cıkmaz:)
alclk

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir