30000 sembollü ve diğer bazı kanalarda sorun

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

30000 sembollü ve diğer bazı kanalarda sorun

İleti neskali » Pts Mar 07, 2011 5:28 pm

Sistemim:

Amd Phenom II x4 3.2 ghz işlemci

Asus M4A77TD pro Anakart

His HD 5570 Ekran kartı

4 gb DDR 3 1333 MHz ram 32 bit mecburen kullandığım için 3.25 gb görüyo..

500 gb samsung 32 mb cache sata 2 hdd

600 W power suply

Windows 7 Ultimate 32 bit

Bide Tanımlanamayan Ağ diye dvbnet adaptor ağ bağdaştırıcısına .... ve sürücüyü yükledikten sonra win7 ye iki tane bilinmeyen aygıt çıkıyo piyasaya sürücüyü yüklemeden önce

böyle bişey yok

Resim

yaptıklarımı anlatayım

1.Tüm kablo tesisatını yeniledim

2.Lnb yi değiştirdim

3.Format Attım

4.Sürücüyü ve dvbplayer i yükledim sonradan tamir etde dedim dvbdream ı kurduktan sonra

Daha önce hiç bi sorun yaşamadan izlediğim ve son bi kaç aydır ne yaptıysam izleyemediğim kanallar :::

ResimResimResimResimResimsymbol :DVB-S 30000-5/6
Kod: Tümünü seç
Vuslat TV
Gaziantep Olay TV    
Kanalturk    
Kanal 3        
Hilal TV    
Aksu TV    
Vatan    
Kanal T    
TV 58    
Kanal 35    
Kanal Urfa    
TRT 6    
Tek Rumeli TV 

Resim
symbol:DVB-S 30000-5/6
Kod: Tümünü seç
TRT Anadolu
Meltem TV    
Türkiyem TV    
Mesaj TV
Köy TV    
Kadirga TV    
Cem TV    
Dost TV    
Airport TV test card
TV 5

Not: Anteni daha dün cihazla ayarlattım lnb çift çıkışlı normal uydu en düşük çektiği frekansı %85 le çekiyo yani burda izleyemediğim kanlalların hepsi receiver de normal seyrediliyo..
neskali

Re: 30000 sembollü ve diğer bazı kanalarda sorun

İleti aQUa » Sal Mar 08, 2011 2:13 pm

Merhaba,
Bildiğim kadarıyla ürünümüzün belli sembol oranlarında bir problemi yok. Diğer aygıtlar SkyStar3 Kartı ile ilgili değildir.

Türksat ve diğer uydularda 30000 sembol oranlı birçok frekans var.
10970,V,30000 Sorunsuz D-Smart King TV vs ...,
11012,V,30000 Sorunsuz D-Smart Paketi, Kanal Biz ...,
11054,H,30000 Sorunsuz CNBC-E ve NTV ...,
11096,H,30000 Sorunsuz TRT Paketi,
11096,V,30000 Sorunsuz Çay, Flash, Number One ...,
12685,H,30000 Sorunsuz Kanal 3, Kanal Türk, TRT6, TV58 ...,
12729,H,30000 Sorunsuz Dost TV, Meltem, TV 5, Cem, Business ...,
12729,V,30000 Sorunsuz, Kanal 9, Kanal B, TV kayseri, Bagdad TV ...,

Kontrollerim sonucu hiçbir 30000 sembol oranlı kanalda sorunla karşılaşmadım. Ayrıca bir ürünü test ediyorsanız bunu transponder listesi güncellenmiş, orjinal yazılım ile yapmalısınız, (DVBPlayer) ben ayrıca ProgDVB ve DVBDream ile de test ettim bir sorun göremedim. Bu kart 30000 li frekansları çekmiyor şeklinde yeni icat çıkarmak, kanal logolarını ve listelerinin resimlerini yayınlamak ve sisteminizin bileşenlerini yazmak için harcadığınız çabayı, bu frekanslardan sinyal alıp alamadığınız konusunda bilgi vermek için harcasaysınız.
aQUa
aQUa

İleti neskali » Sal Mar 08, 2011 6:10 pm

Teşşekürler ilgin için yanlış anlamışsın beni ben sorunumu açıkça anlatmak için yaptıklarımı ve kanal logolorı vs. sistem imi yazdım başka bi niyetim yoktu

fakat bahsettiğim kanallarda hiç sinyal almıyo sıfır kanal buluyo + transporder listemi devamlı güncel tutarım ve tarama yapmadan önce muhakkak son transporder listesini atar

öyle yaparım cd üzerindeki kurulum dvbdream ıda diğerlerinide denedim yeni bi sorun değil kendim halletmeye çalıştıktan sonra halledemedim buraya yazdım cihaz dan fln demedim

zaten sadece neden olabilir diye konuyu açtım üreticisi olduğunuz için herhalukarda benden daha iyi fikir yürütürsünüz diye saygılar.......
neskali

İleti aQUa » Sal Mar 08, 2011 11:12 pm

Dikkatimi çeken konu alamadığınızdan bahsettiğiniz iki paket de üst band yatay kanallar. Problem şunlardan kaynaklı olabilir.

1. Bilgisayar için olan SkyStar3 gibi uydu alıcı kartlar, dikey (Vertical) yayın için 13 Volt (Horizontal) yatay yayın için 18 Volt gerilimi LNB'ye göndermek zorundadur. Bu nedenle, Karta, LNB'ye veya varsa DiSEqC anahtarına bağlanan F konnektörlerin okside olup olmadığına veya birinden birinin gevşemiş olup olmadığını kontrol edin. Bu gevşemeler Dikey yayınlarda sorun çıkarmazken Yatay yayınların alınamamasına sebebiyet verebiliyor.

2. Piyasada satılan bazı isimsiz veya sahte markalanmış LNB'ler yeni veya eski olması hiç farketmez özellikle 2-4 veya 8 çıkışlı olanlarında birbirine geçirgenlik yaratabiliyor, bu gibi durumlarda örneğin salondaki uydu alıcısı ile Dikey bir yayın izlerken, LNB bozuk olduğundan diğer çıkışından Yatay bir yayının izlenmesine müsade etmiyor veya diğer tarafta alt band 10600-11699 bir yayın izlenirken SkyStar3 ile üst band 11700-12750 bir yayın izlemenize izin vermiyor.

3. Daha önce Kısa Devreler dokümanındaki LNB koruması ile ilgili önlemleri almamış olmanız durumunda, kablodan süzülen veya LNB'nin içine giren yağmur veya kar suyu SkyStar3 kartının tunerini kısa devre ederek içindeki komponentlerin kavrulmasına veya değer değiştirmesine sebebiyet vermiş olabilir. Bu gibi durumlarda da üst band ve yatay bandın diğerlerine göre daha çok etkilenmesi olasıdır. Böyle bir durum söz konusu ise kartı söktüğünüzde Tuner'den hafif yanık kokusu almanız olasılığı yüksektir.

4. LNB ayarının tam doğu yapılmamış olması birçok kanaldan kaliteli ve yüksek sinyal seviyesi ile yayın almasını sağlarken bazı kanallarda düşük sinyal seviyesi veya hiç sinyal alınmamasına sebebyet verebilir. LNB polarizasyonunun doğru yapılması sorunu çözecektir.

Aklıma gelenler bunlar.
aQUa
aQUa

İleti neskali » Sal Mar 08, 2011 11:36 pm

İlginiz için tekrar teşşekürler ben bağlantıların hepsini tekrar yeniliyim bide öyle deniyim saygılar...
neskali

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir