Merkezi dağıtım sistemi sinyal sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Merkezi dağıtım sistemi sinyal sorunu

İleti einstein6161 » Cmt Ekm 09, 2010 8:40 pm

Merkezi dağıtım sistemi ile normal bir uydu alıcısından sinyal alabiliyorum. Bilgisayardaki skystar3 de ise sinyal bulamadım . Ağ bağlantılarında tv kartına gelen sinyal özelliğine baktığımda ise " Yerel ağ bağlantısı geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil " hatasını alıyorum ve bağlantı özelliklerine baktığımda ise gelen - giden yazan kısmında da 0 yazıyor, yani gelen kısmında bir değer olsa kurduğum progdvb programdan kaynaklanıyor olacaktı sorun ancak programda sorun yok.
Bu durumu ancak siz çözebilirsin saygıdeğer aQua ağabeyim ..

Burada da aygıt ile ayrıntılı bilgileri ekledim.Umarım çözümü kolay bir problemdir.

Windows Ağ Tanılama Yayımcı ayrıntıları

Bulunan sorunlar
"Yerel Ağ Bağlantısı 2" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil"Yerel Ağ Bağlantısı 2" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil Düzeltilmedi
Yönlendirici veya geniş bant modem sorunlarını incele Başarısız
"Yerel Ağ Bağlantısı 2" bağdaştırıcısını sıfırla Tamamlandı

Bulunan sorunlar Algılama ayrıntıları

6 "Yerel Ağ Bağlantısı 2" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil Düzeltilmedi

Yönlendirici veya geniş bant modem sorunlarını incele Başarısız

Ağ bağdaştırıcısı Yerel Ağ Bağlantısı 2 sürücü bilgileri:

Açıklama . . . . . . . . . . : SkyStar3 TV PCI Fast Modem NIC
Üretici . . . . . . . . . : Sigma
Sağlayıcı . . . . . . . . . . . : Sigma
Sürüm . . . . . . . . . . . : 9.15.28967.0
Inf Dosyası Adı . . . . . . . . . : C:\Windows\INF\oem6.inf
Inf Dosyası Tarihi . . . . . . . . . : 31 Aralık 2006 Pazar 18:16:00
Bölüm Adı . . . . . . . . . : SkyStar3.ndi
Donanım Kimliği . . . . . . . . . . : pci\ven_10ee&dev_2030
Örnek Durumu İşaretleri . . . . . : 0x180200a
Aygıt Yöneticisi Durum Kodu . . : 0
IfType . . . . . . . . . . . . : 6
Fiziksel Medya Türü . . . . . . : 0
einstein6161

İleti aQUa » Pzr Ekm 10, 2010 2:26 am

Konunun ağ bağlantısı ile bir ilgisi yok,en azından Vertical Alt Band kanalları alabilmeniz lazım, diğerlerini alamayabilirsiniz bunun sebebi ise PC kartının kendi güç kaynağı olmamasıdır.
aQUa
aQUa

İleti einstein6161 » Pzr Ekm 10, 2010 6:49 pm

bir iki kanaldan sinyal alınabiliyor lakin onlarda da ses ve görüntü yok malesef ... merkezi sistem yerine yine bildiğimiz çanağa baağlamam gerekecek tv kartını sanırım...
einstein6161

İleti aQUa » Pts Ekm 11, 2010 1:27 pm

Bahsettiğiniz gibi bir durumla şimdiye kadar hiçbir şekilde karşılaşmadık,

Merkezi sistemle çalışma sorunu varsa en azından alt band ve dikey yayın yapan kanalların tamamını izleyebilmeniz gerekir. Belki Türksat - Hotbird yerine Hotbird - Türksat şeklinde bir konfigürasyona sahip olabilirsiniz, bu durumda yazılımlardan DiSEqC ayalarını baştan yapmanız gerekecektir.

Eğer tek kablodan iki uydu alıcıyı, yani hem uydu alıcıyı hem de SkyStar3 TV kartını çalıştırıyorsanız bu durumda her iki alıcıdan veya birinden yayın almanız zor olabileceği gibi bu tip durumlarda öncelikle SkyStar3'e sonrasında da bilgisayarınız elektriksel çakışma nedeniyle ciddi hasar görecektir.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir