TV kartımdaki sorun ile ilgili yardım istiyorum.

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

TV kartımdaki sorun ile ilgili yardım istiyorum.

İleti Stinkfist » Çar Haz 23, 2010 8:33 pm

Merhabalar. Ben arkadaşımın satın aldığı skystar3 TV kartı ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Aldığı ekran kartı Resim resimdeki TV kartı ancak gönderirken resimde solda duran, üzerinde kırmızı yeşil ışıkların olduğu o kart göndermemişler. sadece kumanda, ortadaki ekran kartı, cd ve kablo mevcut. O kart nedir, ne işe yarar hiç de bilemedik, zaten kartı da çalıştıramadık. O kartla ilgili bilgi vermeniz mümkün müdür, cehaletime veriniz.
Stinkfist

İleti aQUa » Çar Haz 23, 2010 11:35 pm

Bahsi geçen ürün kart okuyucudur ve elinizdeki örneğin digitürk aboneliği vs varsa abonelik kartınızı bu ürüne yerleştirerek abonesi olduğunuz yayınları bilgisayarda izlemenizi sağlar.

Bu kart paket içinde bulunmamaktadır ve ayrıca satılmaktadır, ayrıca resimdeki kart ve kumanda sistemi SkyStar3 Rev 3.0 değil SkyStar3 Rev 1.0 karttır ve bu ürün en son 2006 yılında tarafımızdan satılmıştır.

Kartı çalıştıramamanızın sebebi sanıyorum CD'siz ve ikinci el aldığınız bu ürünü SkyStar3 Rev 3.0 ait sürücü ve yazılımlarla yüklemeye çalışmanızdır. Yine Download Merkezinden Rev 1.0 ve 2.0 kartlara ait dosyaları yüklerseniz ürün çalışacaktır. Tabi arızalı değilse ki genelde bu ürünler üstün dayanıklılığı sebebiyle kolay kolay arızalanmamaktadır.
aQUa
aQUa

İleti Stinkfist » Çar Haz 23, 2010 11:50 pm

anladım çok teşekkür ederim. Ben sürümünü bilemedim şimdi resmi öylesine koymuştum derdimi anlatmak için ona bakacağım ancak pakette cdsi kumandası ve kartı mevcuttu. Bana söylediği bu tv kartının bazı anakartlarla çakıştığı o sebeple kullanamadığı idi. Resimde bu parçayı görünce belki de onunla alakası var sanmıştım. Mesajınız bana çok yardımcı oldu tekrar teşekkür ederim. Normal çanak ile normal bir ilişkim var benim kartlı kurtlu bir işim yok. Ancak sizin bir yazınızı okudum, apartmanda bizimde dağıtıcı gibi bişey var tek çanaktan bütün apartman izliyor. 2 tane reciever aldık ikisinde de verim alamıyoruz frekanslar düşük bazen çekiyor kanal bazen çekmiyor. Odanın birinde çeken diğer odada çekmiyor. Antenler değişti, ayarları yeniden ayarlandı, ama sorun hiç çözülemedi. Bu sanıyorum sizin anlattığınız bi dağıtıcı alet yüzünden. Ben peki bu kartla ne kadar verim alabilirim ?
Stinkfist

İleti aQUa » Per Haz 24, 2010 12:42 pm

Eğer Multiswitch kaliteli değilse genellikle bu tip problemler kaçınılmaz oluyor. Apartman yöneticileri en ucuz teklifi veren uyduculara bu işi yaptırdıkları için kullanılan melzeme kalitesi de otomatikman düşük oluyor.

Özetle uydu alıcı ile verim alamıyorsanız TV kartı ile hiçbir şekilde verim alamazsınız.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir