kanal sorunu yardım

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

kanal sorunu yardım

İleti kralfb77 » Cmt Nis 10, 2010 10:28 pm

elimde skystar3 rev 3.0 tv kartı var.tek canak türksat baglantım var dvb ve bütün altarnatif yazılımlarda tarattıgımda sınırlı sayıda kanal buluyor bulduklarıda dogan yayınları 35 civarında tv buluyor.en son cd güncellemelerini yaptım.hatta lnb de sorun var diye düşünerek servise bile uydu sinyalini ölçtürdüm onlarda baktı bi çözüm bulamadı.ne yapabilirim
kralfb77

İleti aQUa » Cmt Nis 10, 2010 10:36 pm

Umarım anten kablosunu uydu alıcı ile ortak kullanmıyorsunuzdur.
aQUa
aQUa

İleti kralfb77 » Cmt Nis 10, 2010 11:47 pm

hayır ya olurmu öle sey.ayrıca söküp öle deniyorum uydu alıcısında hepsi gösteriyor yani ne yapabilirim onu soruyorum
kralfb77

İleti aQUa » Pzr Nis 11, 2010 2:34 pm

Acaba yayını merkezi sistemden mi alıyorsunuz?

Uygun fiyatla ve ucuz malzeme kullanılan merkezi sistemlerde (ülkemizde genellikle ucuz maliyet tercih sebebidir) sonuç olarak üst kalite multiswich (dağıtım) elemanları kullanılmamamktadır.

Ucuz olan multiswitch elemanlarındaki problem ise bu ürünlerde kullanılan sinyal ayırıcı entegrelerin ucuz olanlarının kullanılmasıdır. Güç gereksinimini anakart üzerinden bilgisayarın güç kaynağından sağlayan PCI kartlar, nispeten kendi güç kaynağı olan uydu alıcılara göre multiswitchlere daha zayıf sinyal göndermektedir. Multiswitchlerde kullanılan ucuz entegreler ise PCI kartların gönderdiği zayıf sinyalleri seçememektedir. Bu nedenle 22 KHz üst band (11700-12750) geçiş sinyali, 18 Voltluk Horizontal yayınlara geçiş sinyali komutları multiswitch tarafından algılanamadığından siz kanal tarama işlemi yaptırdığınızda sadece alt band ve Vertical yayınları alabiliyorsunuz. Yazınızda bir ipucu vermemişsiniz ancak sanıyorum sorununuzun kaynağı bu.

Şimdiye kadar yazdıklarım konunun tenik açıklamasından ibaret ve sorununuza çözüm getirmiyor. Bu noktada ne yapabilirim derseniz;

1. Eğer oturduğunuz konutta yasak durumu yoksa kişisel 70-90 cmlik bir anten taktırabilirsiniz. Maliyeti montaj dahil 70-75 TL civarında olacaktır.

2. PCI kartı bir firmadan aldıysanız ve ürünü alalı bir ayı geçmediyse, yani ikinci el vs almadıysanız ürünü geri verip yerine USB Box ürünümüzü tercih edebilirsiniz, USB Box ürünümüz enerji ihtiyacını kendi adaptöründen sağladığından kalitesi düşük merkezi sistem elemanlarıyla dahi iyi performans verebilmektedir.

3. Yukarıdaki şartları desteklemesi durumunda satıcı firma yardımcı olmazsa bu konuda firma olarak yardıma hazırız.

4. İstanbuldaysanız ürünü getirmeniz durumunda 300-400 civarında türksat uydusundan kanal bulduğunu beraberce test edebiliriz.

Şimdilik yapabileceklerimiz bunlar.
aQUa
aQUa

İleti kralfb77 » Pzr Nis 11, 2010 4:44 pm

öncelikle ilgin için tesekkürler.öncelikle tek canaktan yalnız kendim baglanıyorum.ses ve görüntü kalitesi olarak bu kartı çok begendim(tabiki suan izleyebildigim kanallar acısından)balıkesirde gönendeyim. ama kartı test için gönderebilirmiyim benden kaynaklanan bir arızası varsa tamir edilebilirmi yoksa zaten aynen böylede kullanabilirim.ücreti ve masrafı neyse karsılarım.birde test için gönderebilirsem hangi adrese gönderebilirim.
kralfb77

İleti aQUa » Pzr Nis 11, 2010 8:26 pm

Eğer anten kendinize ait ise karttan kaynaklanan bir problem olduğunu sanmıyorum, bize bu şekilde ulaşan kartların %100'e yakını sağlam çıkıyor, tavsiyem bir arkadaşınız veya akrabanızın anten sisteminde kartı test etmenizdir. Böylece gereksiz yere yol masrafı ödemenize de gerek kalmayacaktır. Çünkü Skystar3 kolay bozulan bir ürün değildir. Ayrıca bu ürünler firmamızda TV kartı haline getirildiği için piyasaya sunulmadan önce tek tek kontrol edilmektedir.

Başka bir anten sisteminde deneyip yine aynı sonucu alırsanız o zaman göndermenizi önerebilirim.
aQUa
aQUa

İleti kralfb77 » Pzr Nis 11, 2010 8:52 pm

ok bide öle deneyeyim
kralfb77

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir