görüntü geliyor 2-3 saniye içinde geri kesiliyor sürekli

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

görüntü geliyor 2-3 saniye içinde geri kesiliyor sürekli

İleti TitanDemon » Cum Nis 02, 2010 9:18 pm

2 li lnb kullanıyoruz türksatta kabloların biri normal receiver'a biride skystar3 e geliyor normal receiver herzaman çalışıyor ama skystar3 receiver açıkolmadığı zamanlarda çalışmıyor bilgisayarı yeniden başlatıyorum o zaman 2 saniye görüntü geliyor geri sinyal yok diyor neden? lnb de veya kablolarda bir sorun yok 3-4 defa yeniledik bu yüzden. receiver açıkkende bazen göstermiyor kanalları
TitanDemon

İleti aQUa » Cmt Nis 03, 2010 8:58 am

Diğer uydu alıcı açıkken SkyStar3 kartının çalışmaması LNB'nin bozuk olduğunun temel göstergesidir. Bu durum birbirinden tamamen bağımsız çalışması gereken ikili LNB'nin bağımsız çalışmadığı anlamına gelir. Aynı LNB ile devam edilmesi SkyStar3 kartına hasar verecektir. Bu nedenle lüften durum anlaşılıncaya kadar iki cihazı birlikte çalıştırmayınız. Eğer bu durum dolayısı ile tuner yanarsa bunun masrafı olacaktır.

LNB'yi defalarca değiştirdiğinizi söylüyorsunuz ve bu nedenle bozuk olamayacağını belirtmişsiniz, peki kullandığınız LNB markalarının hepsi aynı marka ve aynı model miydi? Bu marka(ları) ve model(leri) bizimle paylaşır mısınız?

Problemin bilgisayar ve SkyStar3 kartından kaynaklanmadığını bir problem olup olmadığını ise uydu alıcının kablusonu söktükten sonra anlayabilirsiniz, aynı durum devam ediyorsa sorun LNB'den değildir, kabloyu söktükten sonra da 2 saniyelik görüntü sorunu devam ediyorsa problem başka birşeyden kaynaklanıyor olabilir.
aQUa
aQUa

İleti TitanDemon » Pzr Nis 04, 2010 1:38 am

lnb de hiç bir sorun yokmuş bugün yeni bir kart aldım avermedia hemen çalıştı bağımsız olarak ve çok net, skystar3 ü çöpe attım bidahada kullanmam zaten..!
TitanDemon

İleti aQUa » Pzr Nis 04, 2010 8:36 pm

Tabi mutlaka dediğiniz gibidir.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir