Vista / Win7 | 64 Bit Driver Olayı Sonuçlansın Artık Nolur?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

İleti aQUa » Cum Tem 09, 2010 11:38 pm

USB ürünün sürücüleri tamamlanır tamamlanmaz PCI Rev 3.0 ürünün 64 bit BDA sürücülerinin yazılımına başlanacak zaten anlaşmayı sadece USB ürün için değil hem USB hem PCI ürün için yaptık.

Ancak öncelik USB üründe bunun sebebi ise stoklarımızdaki PCI kartların hemen hemen tükenmek üzere olmasına rağmen USB üründen ciddi miktarda stoğumuzda bulunmasıdır.
aQUa
aQUa

İleti morpheuscuk » Çar Tem 14, 2010 1:53 am

ben yükledim ancak bu seferde ünlem işareti belirdi ve kod:52 hatası veriyor bunun bir çözümü varmıdır acama

Resim

EDIT

Digital imza korumasınıda kaldırıp tekrar kurdum driver oldu ama bu seferde DVBDream-PCI açınca aşağıdaki hatayı alıyorum

Resim

İmzayı nasıl kaldıracağınızı merak edenler için yazayım

Bilgisayar açılırken klavyeden f8 tuşuna basın ve çıkan menüde Dijital imzası olmayan programlara izin ver seçeneğini seçin.

imzayı komut ile kapatmak isterseniz başlat arama çubuğuna cmd yazın en üste çıkan cmd yazısına sağ tıklayın ve yönetici olarak başlatın arkasından aşağıdaki kodları sırayla yazın

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

Bilgisayarı yeniden başlatın ve driverı kurun

Kurduktan sonra asıl benim sorun başlıyor haydi bunuda çözelim :D
En son morpheuscuk tarafından, Çar Tem 14, 2010 2:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
morpheuscuk

İleti aQUa » Çar Tem 14, 2010 11:30 am

Bahsettiğiniz sürücü benim tarafımdan oluşturulan bir sürücüdür ancak bu sürücünün bazı fonksiyonları sürücüye eklenmediğinden ve modül dosyaları bu sürücü ile çalışmadığından kullanılması ve çalışması mümkün olmamaktadır. Kendim sürücü imza işlemini kaldırmama gerek kalmadan direk olarak sürücüyü yükleyebiliyorum, farklı olarak sürücüyü yüklerken yaptığım şey ise kullanıcı denetimini kapatmaktı. Oluşturduğum sürücü çalışsa dahi alternatif yazılımlarla çalışması için ayrıca modül dosyası yazılması gerekecektir çünkü BDA sürücüsü değildir.

BDA sürücüsü olan bir kart veya USB Box ise tüm alternatif yazılımlar tarafından otomatik olarak tanınacaktır ve ekstra modül dosyası hazırlanması gerekmeyeceği için daha performanslı ve faydalıdır.

Geçen hafta içinde anlaştığımız profesyonel bir yazılımcı ürüne BDA sürücüsü yazacağını ifade etti bununla birlikte önceliğimiz USB üründe olduğu için bu USB 2.0 Box için yazılan BDA sürücülerini tamamlanır tamamlanmaz PCI kartın BDA sürücülerinin yazılımına başlayacaktır.

Sayın morpheuscuk
Yardımınız için teşekkürler yayınladığınız 3. resmi küçülterek yayınlarsanız forumun sayfa genişlemesi problemi de ortadan kalkacaktır.
aQUa
aQUa

İleti morpheuscuk » Çar Tem 14, 2010 2:04 pm

sayın aQUa resimleri küçülttüm forumda bu konu ile ilgili bir takip başlığı gördüm sanırım gelişmeleri oradan takip edeceğiz yazılımın en kısa sürede bitmesi dileği iler sizlere kolay gelsin bende bir programcı olarak kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışayım
morpheuscuk

İleti Rádèøn » Çar Tem 21, 2010 11:12 am

64Bit sürücüyü beklemeye devam...

Kart kullanmaya kullanmaya paslanacak yahu kasanın içinde :)

Umarım anlaşılan firma hızlı çalışırda kavuşuruz yeniden tv kartımıza.
Rádèøn

İleti aQUa » Cum Tem 23, 2010 3:43 pm

Arkadaşım buraya tekrar tekrar yazarak birşey elde edemezsiniz, konuyla ilgili açıklamalar, gelişmeler oldukça USB ürünün sayfasından duyrulmaktadır oradan takip edebilirsiniz. USB ürünün ardından PCI ürünle ilgili çalışmalara başlanacaktır.
aQUa
aQUa

İleti Rádèøn » Çar Tem 28, 2010 12:20 am

aQUa yazdı:Arkadaşım buraya tekrar tekrar yazarak birşey elde edemezsiniz, konuyla ilgili açıklamalar, gelişmeler oldukça USB ürünün sayfasından duyrulmaktadır oradan takip edebilirsiniz. USB ürünün ardından PCI ürünle ilgili çalışmalara başlanacaktır.

Tamam o zaman USB'yi takip edelim.
Rádèøn

Önceki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir