YARDIM! Ses ve görüntü alamıyorum.Ama sinyal-kalite çok iyi

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

YARDIM! Ses ve görüntü alamıyorum.Ama sinyal-kalite çok iyi

İleti Demir78 » Sal Şub 09, 2010 8:07 pm

Ürünü dün gittigidiyordan aldım.Satan kişi 3 ay önce hepsiburadadan almış (SkyStar3 - SDMC chipsetli kumandalı ve içinden Sigma Elektronic cd ve açıklamaları cdli) Ürünün çalışıp çalışmadığı anlaak için bilgisayarıma kullanım kılavuzunda belirtilen unsurlara dikkat ederek montajını yaptım.

(Windows XP) Bilgisayar açıldığında donanımı buldu ve sürücülerini kurdum.Aygıt Yöneticisinde Hem Ağ bağdaştırıcısında/DVB Net Adaptör olarak hemde ses,Video ..da/Skystar3 DVB PCI Rev3.0 olarak tanımlandı.

Herşey tamam.Cddeki Yüklenmesi zorunlu yazılımları sırasıyla yükledim.(Sürücüleri Yükle/Directx9.0c/DVB Player) Yine Tamam

Bende çift çanak var bunlar çift çıkışlı LNBli.Bu çift çıkışlı LNblerin çıkışları Diseq switchle bağlanarak 1 takım eve giderken diğer takım evin altındaki işyerime gelmekte.Yani Turksat çanağında çift çıkıştan biri ile Hotbird çanağındaki çift çıkıştan biri switch ile birleşerek eve diğer uçlarda aynı şekilde SWİTCHle birleşerek işyerime gelmekte.Uydu alıcı bağladığımda görüntüde sıkıntı yok.

Dvb Player kurulumunu yaptım.Turksatı Port1e - Hotbirdü Port2 kuruyorum.

Sorun:
Kanalları tarayınca hem eksik çıkıyor kanallar hemde 30snde 1 milisaniyelik ses ve görüntü aktarımı oluyor, oda bazı kanallarda.Kalite:87 sinyal seviyesi:80-90 gibi iken.

Çözüm çalışmaları:
Power supplyyi daha kuvvetli bir Powerla değiştirdim sorun aynı.Forumunuzda benzer kurulum sorunları ile ilgili birçok dökümanı inceledim pek faydası olmadı.Codeclerle ilgili bir sorun olabileceğini düşünerek Dvb Playerda Ayarlar/Sistem Ayarları/ileriden farklı ses-görüntü codecleri ilede denedim sonuç değişmedi.

Fikir: ve Soru :
Sırada LNB ve Diseq switchleri (muhtemelen ucuz ürünler) daha kaliteli ürünlerle değiştirmeyi düşünüyorum.Bundan önce başka neye bakabilirim(Çatıya çıkmadan) ?? ve ne gibi markalarla uyumlu bu skystar handi diseq switch ve lnblerden almam lazım daha ne kadar masrafı olacak bu işin?

Esas sorun kartta bir sorun varmı yokmu?Kartta sorun varsa onay süresi geçemeden yarın durumu bildirerek ürünü iade etme hakkım var.Ama kanalları bulduğuna göre (Hepsi olmasada) kartta sorun yokmu yoksa !

Çözüm için öneri ve fikirlerinize ihtiyacım var.Şimdiden ilgilenecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Pc konfigurasyonu :
--Amd Athlon 64 3000+ 2GHZ
--1GB RAM
--64Mb Nvidia Geforce MX400/440 Ekran kartı
Demir78

İleti aQUa » Çar Şub 10, 2010 12:40 pm

1. Daha önce bilgisayarınıza Codec Pack türü yazılımlar yüklediyseniz, Kazaa Codec Pack, Mega Codec Pack veya benzeri bunları sistemden kaldırın genellikle kesiklik gibi problemler bundan kaynaklıdır. İşlemi tamamladıktan sonra önce DVBplayer sonra da ProgDVB yazılımlarını hazır setup'tan yenileyin Setup programını çalıştırıp "Onar Modu" na basın.

2. ProgDVB programını kendiniz elle mi kurdunuz yoksa CD arabiriminideki hazır setup yazılımını kullanarak mı kurdunuz, eğer siz kurduysanız, eski ProgDVB programlarının içindeki transponder listeleri çok çok eskidir bununla kanal bulabilmeniz dahi mucize, sadece 11804 CNN'in bulunduğu ve 11729 Digitürk'ün paketlerini bulabilirsiniz. ProgDVB'yi CD arabirimi üzerinden hazır Setup'tan kurduysanız zaten kanal listeli olarak görmeniz gerekir kanalların çoğu çalışmakla birlikte yakın zaman değişiklikler yine oldu. Eskisini kaldırıp aşağıdaki versiyonu kurun.
http://www.sigmaelectronic.net/ccount/click.php?id=57
Son versiyonun ardından da Türksat uydusunda ciddi transponder değişiklikleri yapılmıştır.

3. Herşeye rağmen Türksat uydusundan 380-420 arasında TV, Radyo ve Data yayını bulamıyosanız transponderların çoğu boş çıkıyor ise, sitemizdeki transponder güncellemlerini kullandığınız yazılıma yükleyip taratınız, yukarıdaki miktarlarda veya 200 civarında TV kanalı tespit edilemiyorsa öncelikle anten ayarlarını, özellikle de LNB polarizasyonunu gözden geçirmenizde fayda var, ucuz LNB'ler sanılanın aksine, sinyal seviyesini çok fazla düşürmeseler dahi enerji tüketimleri çok fazladır. Bu durum bilgisayarınızın güç kaynağından ve anakartınızdan daha çok enerji çekilmesi anlamına gelecektir. Kablolardaki aşırı bükülmeler veya kırılmalar, DiSEqC problemleri de az da olsa problem çıkarabilecek diğer unsurlardır. Bununla birlikte sinyal seviyeleriniz hemen her kanalda 80-90 Level seviyesinde ise ve birden sıfırlanmıyorsa kablodan kuşkulanmanız yersizdir, kalite düşük görünüyorsa bunun sebebi genellikle kalitesiz DiSEqC switchlerden kaynaklıdır.

4. Sık rastlanan LNB arızalarından birisi de bir tarafta uydu alıcı ile yayın alınırken diğer çıkıştaki uca bağlı olan uydu alıcıdaki görünün kaybolmasıdır, bu tip LNBler kesinlikle bozuktur. Diğer uydu alıcıdaki kabloyu çıkarıp ondan sonra kanal taraması yapmak LNB'de arıza olup olmadığını tespit etmenin yegane yoludur.

5. Ürünlerimizdeki arıza oranı (müşteri hataları sonucu oluşan) 2-3/1000 civarındadır, satılan 4000 adette 8-9 arızalı var, özellikle rev 3.0 larda bu oran daha düşüktür. Bize ulaşan toplam 8-9 ürünün birinde, chipset darbe yemiş ve ayakları kırılmış bir ürün vardı, bir diğerinin tunerine su dolmuştu ki bu ürünü tamir ettik, bir adet anten sistemine yıldırım düşen ürün, birkaç tane de yetersiz güç kaynağı kullanımı sonucu güç kaynağının infilakı sonucu bozulan ürünler var.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir