bulanık görüntü sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

bulanık görüntü sorunu

İleti bijon » Cum Arl 04, 2009 8:27 pm

Prog dvb 4.72.8 kullanıyorum. Elecart süresi bittiği için Nvidiapure yükledim fakat ekranın altında sürekli bulanıklık var (alttan geçen yazılarda) bazende ekranda çok kısa süreli bulanıklık oluyor.
Direcshowda aquan-vidiapure seçili, by codec de görüntü yok onun için VMR seçili. Nasıl görüntüyü netleştirebilirim? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.....
bijon

İleti aQUa » Cmt Arl 05, 2009 2:54 pm

Elecard'ın süresi bitmez, eğer bittiyse siz ya yeni ProgDVB yazılımlarından biri kurmuşsunuz (o ProgDVB lerin içinde farklı versiyon ve register edilmemiş elecard filtreleri vardır) bu da probleminizin kaynağıdır.

Durumu düzeltmek için:
1. Bütün ProgDVB yazılımlarını filtreleri ile birlikte sistemden kaldırınız.
2. Regedit'i çalıştırıp Elecard ve Moonlight entrylerini temizleyin.
3. ProgDVB yazılımını CD'den baştan kurun, sorununuz düzelecektir.

Graph Dosyası Nedir?
Kısaca bilgisayara yüklenmiş olan filtrelerden hangilerinin kullanılarak Direct Show'a yani ekranda görüntüyü yaratan ve ses kartında ses çıktısını sağlayan yazılıma iletileceğini gösteren bir kroki yada kısayoldur.

Bu kroki içersinde, MPEG2 stream'in sırasıyla hangi filtrelerden geçerek görüntü, ses ve dataya ayrılacağı (splitting), sonrasında hangi görüntü ve ses filtreleri ile işlenerek (processing) ekrana ve ses kartına ulaşıltırılacağı ile ilgili bilgiler vardır. MPEG2 nin nasıl işleneceği hangi filtrelerin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgi Windows işletim sisteminde registry anahtarları vasıtası ile yerine getirir. Registry anahtarı Windows işletim sisteminde bir adres olarak düşünülmelidir.

Windows işletim sisteminde tüm programlar ve filtrelerin kendilerine ait birer registry anahtarı bulunur filtrelerin her farklı versiyonu, doğal olarak farklı registry anahtarına sahiptir. Eğer sizin yüklediğiniz nVidia Filtresinin versiyonu farklıysa Graph dosyası işe yaramaz ve Filtre bulunama hatası alırsınız çünkü Graph dosyasının içindeki registry anahtarı ile sizin yüklediğiniz nVidia filtresinin Registry anahtarı farklıdır dolayısı ile Registry sisteminde Graph dosyası içindeki anahtar olmadığında filtre de bulunamayacaktır.

Çözüm ise yüklü olan Nvidia filtresini kaldırıp forumda bahsettiğimiz nVidia Filtresinin Versiyonunu yüklemeniz ile çözülecektir.

Oldukça açık ve herkesin anlayabileceği dilden konuyu anlattığımı sanıyorum.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir