ses kartı ve tv kartı

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

ses kartı ve tv kartı

İleti by.yakamoz » Sal Kas 24, 2009 12:39 pm

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 tv kartı kullanıyorum. ayrıca bir de ses kartı takmayı düşünüyorum. takmayı düşündüğüm kart CREATIVE SOUND BLASTER LIVE 24 Bit EAX 5.1 SES KARTI. acaba bu ses kartı ve tv kartım çakışma yapar mı? tv'nin ses kartı üzerinden gelen sesi nasıl olur? eğer herhangi bir problem çıkaracaksa sesi onboard kullanmaya devam edeceğim...
by.yakamoz

İleti aQUa » Sal Kas 24, 2009 11:50 pm

Creative Ses kartlarının eski fakat değerli bir modeli olan Audigy kullanıyorum ve DM1105 chipli TV kartı ile küçük bir çakışma yaratıyor çok fazla kurcalama fırsatım olmadı.

Resim

Bununla birlikte başka bir arkaşımın kullandığı Creative X-Fi Gamer model ses kartı ile DM1105 chipsetli TV kartında herhangibir problem ve çakışmaya rastlamadım.

Resim

Sonuç olarak çakışma olma ihtimali oldukça düşük ses kartınızın kaliteli olması Digital TV yayınlarından aldığınız seslerin de çok daha iyi olmasına sağlayacaktır.
aQUa
aQUa

İleti by.yakamoz » Per Kas 26, 2009 10:49 am

teşekkürler, peki usta herhangi bir ayar yapmam gerekiyomu dvb'de,progdvb'de falan yoksa sesi otomatik olarak ses kartından alabilirmiyim?
by.yakamoz

İleti aQUa » Per Kas 26, 2009 1:45 pm

Birşey yapmanıza gerek yok,

Sürücü ve yazılımları yüklerken ses kartı olarak Creative Ses kartı varsayılan aygıt olarak atanacakdır eğer atanmazsa zaten ses alamazsınız
bu durumda Denetim Masası -> Ses Aygıtları bölümünü açıp, oradaki üst menülerden Varsayılan olarak Creative ses kartını seçmeniz gerekli

Gerçi sizin almak istediğiniz model çok üst düzey bir model değil ama Creative Ses kartları biraz hassastır aman ürün çalışır durumdayken hoparlör ve kulaklığın Jack'ini takıp çıkarmayın, aynı nedenden dolayı 2002 lerde satın aldığım Live EMU10K işlemcili pahalı bir modeli yakmıştım.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir