64 Bit Driver Çıkmayacak mı ?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

64 Bit Driver Çıkmayacak mı ?

İleti eser_83 » Per Kas 19, 2009 1:52 pm

Sayın Aqua yaklaşık 1 yıldır sabırla birçoğumuz 64 bit driverları bekledik durduk ve hala beklemekteyiz. 1 yıldır sürekli diğer kartlara yazılım çıkıatrıyorsunuz ancak hala daha bizim karta bir 64 bit driver çıkartamadınız. Çok güzel bir kart üretiyorsunuz ancak buna destek veremiyorsunuz. Bir nevi mercedes'e şahin motoru takıyorsunuz. 1 yıldır sürekli sabrettim ancak sanırım bu driverın geleceği yok. Sırf bu kart yüzünden 8 Gb. olan ramimi 3,5 gb. olarak kullanıyorum. Kartımdan memnun olmasam 50 kere satardım ancak memnunum fakat bu gidişle driver problemi yüzünden satacağım. Sizden ricam artık şirket yetkilileri ile görüşüp bize kesin bir cevap vermeniz. Arkadaşlar driver çıkacak veya çıkmayacak. 1 senedir yazılımcı arkadaş usb tv kartı için uğraşıyor denildi artık aynı cevap verilmesin lütfen. O arkadaşın sanırım o driverı bitereceği yok. Sizden artık kesin cevap alalım ki bizde ona göre önümüze bakalım.

Saygılar...
eser_83

İleti eser_83 » Pts Kas 23, 2009 2:27 pm

Cevap Yok !!!
eser_83

İleti aQUa » Pts Kas 23, 2009 2:58 pm

Merak etmeyin kimselerden sürücü saklamıyoruz,

Er veya geç 32 ve 64 bit BDA sürücüleri yayınlanacak, mutlaka süre vermem gerekirse, en kötü ihtimal programcı arkadaşımızın sürücüyü yazamaması veya yazmaktan vazgeçmesi durumudur ki bu durumda ben şahsen sürücüyü bir yıl içinde yazabileceğime inanıyorum.

64 bit kullananların ve sanıyorum sizin de şikayetiniz performans kaybı ve 4 Gb üzeri RAM'den faydalanamamanız, ancak şu bir gerçek ki bendeki 2 GB ram ve 32 bit sistemimle aynı zamanda birçok programı performans kaybı olmadan ve sistemim yavaşlamadan kullanabiliyorum, kullandığım ürün P4 - 3.2 GHz 1 Mb 800 MHz eski bir işlemci ve 1,5 GB RAM'i var. Photoshopta çalışabiliyor, Word'de yazı yazabiliyor birkaç internet sayfası açabiliyor hatta media Player'da müzik de dinleyebiliyorum, üstelik de tüm bunları yaparken ProgDVB'de açık. Demek ki şimdilik 64 bit ve 4 GB üstü RAM kullanımı sadece 3D oyunlarda işe yarıyor, oyun oynarken de mantıken TV seyredemeyeceğinize göre 64 bit için sürücüler yazılana kadar birçok kişinin tercih ettiği şekilde çift işletim sistemi kurup kullanmanız en mantıklısı olacaktır. Böylece belki de bu yöntemle 64 bitte çalışmayan ve ihtiyacınız olan bazı 32 bit yazılımlarla da çalışma imkanınız olur.
aQUa
aQUa

x

İleti electranwn » Çar Arl 16, 2009 6:41 pm

oyun oynarken tv izlemeyebiliriz, fakat, bir kanaldaki dizi/film i daha sonra izlemek uzere kaydetmek isteyebilriim.
Ayrica Iki farkli monitorum var ise, birinde oyun izlerken digerinde tv izleyebilir miyim acaba? overlayleri yonlendirerek :D
:roll:
electranwn

İleti aQUa » Per Arl 17, 2009 8:09 pm

100 Mbps olmak şartıyla başka bir bilgisayar üzerinden ağ aktarımı ProgDVB ile yapılabiliyor ve siz kurduğunuz Client ProgDVB ile Serverdaki ProgDVB'yi kontrol edebiliyorsunuz.

64 bit sürücüler konusunda elimizde üç alternatif var,

1. Programcı arkadaşımızın yazmasını beklemek:
(programcı arkadaşımızla bir süredir görüşemedim, yakın zamanda gelişmeleri tekrar soracağım)
2. Chipset üreticisinden 64 bit sürücü talebinde bulunmak:
(Ancak onlar da bu konuda ağır davranıyorlar daha doğrü dürüst 32 bit BDA sürücüsünü bile yapabilmiş değiller.)
3. Sürücüleri benim yazmam:
(Programlama konusunda biraz bilgim var ancak sürücü yazmak basit programlar yazmaya benzemiyor, ileri düzey C veya C++ bilmek ve bunun yanında Windows tabanlı işletim sistemleri altında sürücü yazılımı konusunda özel eğitim gerektiyor. Tabi ki bunları yaparken da elimizde olmayan bazı kodlara ihtiyaç olacak dolayısı ile en uzun süre alacak olan sürücüleri benim yazmamdır ki bu da bir yıl sürebilir.)
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir