Kanal Değişimlerinde Mavi Ekran Sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Kanal Değişimlerinde Mavi Ekran Sorunu

İleti kanaat » Çar Kas 04, 2009 2:05 pm

merhaba;

kanal değişimlerinde mavi ekran oluyor. inanın bazı akşamlar iki kere oluyor.

casperdan satın aldığım pc'nin güç kaynağı yetersizdir (300W) diye "high power"dan 400W satın aldım. ançak sorunlar devam ediyor bazı geçeler yapmıyor ancak genelde yapıyor. sorunun kanal değişirken olması size bu mesajı yazmama neden oldu (kartı takmadan önce hic yaşamadığım bir sorun). yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

çalışmalarınızda başarılar dileklerimle...

---------------------------------------------------------------------------
ürünüm: Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (2009)
problemin yaşadığım program (not başka kullanmıyorum):ProgDVB
(Not: Kurulum icin gönderilen cd'nin icinde codec ler olmadığı icin windowstan indirdiğim codec kurdum.)

işletim sistemi : vista home premium 32 bit
cpu: core2 quad Q8400 2.67GHZ
ram 4 gb
kanaat

İleti aQUa » Çar Kas 04, 2009 4:58 pm

High Power güç kaynakaları oldukça güvenilir ürünlerdir zaten SkyStar3 Rev 3.0'ın da piyasadaki en stabil ve en az enerji kullanan DVB-S kartlarından biri olduğundan sorunun güç kaynağı ile alakalı olma ihtami oldukça az.

Ram uyumsuzluğu gibi problemler de buna sebebiyet verebilir, ramleri tek tek denemek, sorunun bu sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığının tespitinde size yardımcı olabilir yine de sorunun ramlerden de kaynaklandığını sanmıyorum.

Biliyorsunuz ProgDVB kartımızın orjinal yazılımı değil, farklı bir programcı tarafından üretilen alternatif bir DVB oynatıxı yazılımdır ve Vista32 yazılımı özellikle DVBDream ve ProgDVB gibi alternatif yazılımlarla çok da stabil çalışmıyor, sisteminiz yeni olduğundan çok stabil bir işletim sistemi olan XP yerine Windows 7'e geçmenizi tavsiye edebilirim.

Son olarak kanal değiştirdiğimde bu problemle karşılaşıyorum dediğinize göre, güç kaynağından aşırı enerji çekilmesi gibi bir durum da söz konusu olabilir, bunun da başlıca sebebi bağlantılardaki küçük kısa devreler ve LNB veya DiSEqC adı verilen parçanın yağışlı hava şartlarından etkilenip içine bir miktar su sızması ile alakalı olabilir. Tavsiyem aşağıdaki dokümanı dikkatlice okuyup gerekli önlemleri almanız, eğer LNB'nize ve DiSEqC'ye su girdiyse bu ürünleri değiştirmeniz ve kurulumu aşadaki gibi yapmanız gerekecektir.

17.08.2009
Uydu Kartınız Güvenle Kullanabilmeniz İçin Mutlaka Bu Dokümanı Okuyunuz:
http://www.skystar3.com/Doc/01-01SkySta ... vreler.pdf
aQUa
aQUa

İleti kanaat » Çar Kas 04, 2009 5:31 pm

öncelikle dökümanı kurulum aşamasında da okudum. tamamen profosyonellere (yetkili servis) yaptırdım kurulumu. yağmur kaçma olasalığı yok yönü aşagı doğru ve orjinal koruması var "lnb next marka". bu olaslılıkları devre dışı bıraktım. sadece işetim sistemi soru işareti? söylediklerinizden. kullandığım yazılım DVBPlayer ismini yanlış yazdım(özür dilerim). sevgili aQUa kurulumda codecleri windowstan yüklemem sorun yaratmış olabilirmi? yada tüm programları tamamen kaldırıp yeniden yüklemek bu promlem için bir cözümmüdür?
kanaat

İleti aQUa » Çar Kas 04, 2009 10:48 pm

Evet codec değişiklikleri de zaman zaman çakılmalara (donma veya Mavi ekran) sebebiyet verebilir, ancak bu tip uyumsuz codec seçimleri ProgDVB'nin Direct Show Filter bölümünde yapıldığında olabiliyor, hatta ikinci defa ProgDVB'nin açılmadığı dahi olabiliyor ancak siz DVBPlayer kullandığınızı belirtmişsiniz, ben bu programın henüz çakıldığına veya donma sorunu yarattığına hiçbir zaman tanık olmadım buna Vista yazılımı da dahil.
aQUa
aQUa

İleti kanaat » Per Kas 05, 2009 12:39 am

format attım (servis pack2 ile yükledim tekrar). sonuclarını paylaşacam sizinle?
kanaat

İleti kanaat » Pzr Kas 08, 2009 11:08 am

format ve sp2 işleminden sonra bir problem çıkmadı şu ana kadar. gayet rahat ve temiz çalışıyor. windows 7 yükseltme cdsi gelecek bu hafta casperdan inşallah sorunsuz bir geçiş işlemi yaşarım.

vistadan windows 7'ye yükseltme sürümü ile geçiş yapan arkadaşların tecrubelerini aktarmaları çok yararlı olur. benzer sorunlarla uğraşarak zaman kaybetmemiş oluruz.
kanaat

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir