Sinyal Sorunu...

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Sinyal Sorunu...

İleti TUĞRUL_BEY » Çar Ekm 28, 2009 9:57 pm

arkadaşlar driver vs hepsini hallettim ama bir türlü sinyal alamıyorum sürekli sıfır... bir keresinde sadece biraz sinyal geldi kendi kendine birdaha gelmedi:S

kabloları vs de kontrol ettim sorunu anlamadım.... recerver tv ile de test edemiyorum çünkü yok:)

yardım ederseniz sevinirim....
TUĞRUL_BEY

İleti aQUa » Çar Ekm 28, 2009 10:45 pm

Ne şekilde yardım edebiliriz? Anten montajı kurulumu ve ayarlaması yapmıyoruz.
aQUa
aQUa

İleti TUĞRUL_BEY » Çar Ekm 28, 2009 11:08 pm

sinyal gelip gelmediğini nasıl anlayabilirim?
çanak kurulumunu yaptım fastsatfinder programı anteni çıkarsam bile ortalama 75 kalite veriyor...

ışıkları ise yanmıyor...
TUĞRUL_BEY

İleti sigma » Çar Ekm 28, 2009 11:18 pm

Önce kart sinyal almıyor diyorsunuz daha sonra anteni kendim ayarlıyorum tarzı bir yazı yazıyorsunuz. Yarın öbürgün yapacağınız bir kısa devre neticesinde veya yağışlı havaya karşı gerekli önlemleri almadan yapacağınız bir kurulup kartın da yanmasına ve garanti dışı kalmasına sebebiyet verecektir.

Dijital yayınlarda analog yayınlar gibi sinyal yakalamak oldukça güçtür, zaman zaman sinyal gidip gelmelerinde donmalar ve bunun sonucunda ekranda belli bir sinyal seviyesinin kalması muhtemeldir.

Bu işleri profesyonel kişilere yaptırmanızda fayda var.

CD'nin içinde 09-01 kodlu dokümanda bilgiler verilmiştir, ürünün başına kısa devre gibi herhangibir hasar gelmemesi için ise Kısa Devreler Dokümanını okuyup gerekli uygulamayı yapınız.
sigma
Site Admin

İleti TUĞRUL_BEY » Çar Ekm 28, 2009 11:27 pm

bulunduğum yer şehir dışı olduğu için profesyonel bir yardım almam imkansız gibi...

internetten araştırdığım kadarıyla çanağın kurulumunu yaptım kartı taktım yazılımını yükledim ve bağladım... kısa devre koruması olarak atladığım nokta connectoru bantlamamak ... onuda yapıcm hemen...

ama hala bağlantımda bir hata olup olmadığını anlayamadım...
tek çıkışlı lnb den bağlantımı yaptım connektör bağlantılarını gözden geçirdim.kartın ışıkları hala yanmıyor lnb de mi ir sorun var acaba...

0,3 db lik 10 liralık universal standart bi lnb....
TUĞRUL_BEY

İleti TUĞRUL_BEY » Per Ekm 29, 2009 12:50 am

arkadaşlar fikri olan var mı karta sinyal gelip gelmediğini nasıl anlayabilirim...

sorunun nerde olduğunu çözemiyorum...
TUĞRUL_BEY

İleti aQUa » Per Ekm 29, 2009 1:31 pm

Başlığı değiştirdim, çünkü yazıyı okuduğumda herşeyim %100 ama kart çalışmıyor şeklinde algılanıyor ki bu durum içinde bulunduğunuz mevcut durumunuz ile kesinlikle örtüşmüyor.

TV kartlarımızın üretim aşaması Türkiye'de son bulmaktadır, yani dışardan gelip paketlenip müşteriye satılmıyor, sizin anlayacağınız ürün piyasaya sürülmeden önce kontrolerden geçiyor dolayısı ile ürünün paketi sizin tarafınızdan açılana kadar ürünün sağlam olduğundan emin olabilirsiniz.

Uydu anten ayarlamak ve doğru uyduyu bulmak o kadar basit olsaydı dediğiniz şeyleri herkes yapardı ancak anten ayarlama o kadar basit bir işlem değil özellikle de dijital yayın standardında sinyal yakalamak ve doğru uyduyu bulmak oldukça zor diyebilirim. Siz doğru uyduya ayarlayıp doğru frekansı girmedikçe kartın sinyal alması mümkün değildir. Bir ara sinyal geldi gitti gibi birşeyler yazmışsınız, bir defa hangi uyduyu bulmak istiyorsunuz 20-25 tane uydu var ve herbirinin frekansları, kutupları ve sembol oranları farklı, mesela siz Türksat'ı bulmak istiyorsanız sinyal gidip geldiyse muhtemelen Türksat yerine başka bir uydu yakalamış, TürkSat frekanslarından birini verdiğiniz için sinyal gidip gelmiş olabilir.

Sonuç olarak ayar tam olarak yapılmadıkça veya uydunun kıyısından köşesine sabitlenemedikten sonra SS3 ile sinyal alabilmeniz mümkün değildir.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir