skystar 3.0 ile ilgili bi kaç soru...

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

skystar 3.0 ile ilgili bi kaç soru...

İleti by.yakamoz » Sal Ekm 27, 2009 2:08 pm

skystar 3 Rev 3.0 ekran kartım ve rc1234 kumandam var (ayrıca kumandam universal özelliğinde mi acaba). bi kaç sorum olacak:
1:dvbream kullanırken ekranın sol üst köşesinde c + - işaretleri beliriyor ve hiç gitmiyor. bunu nasıl kaldırabilirim?

2:dvbdream ve progdvb de ntv gibi kanallardaki şifreli maçları biss'e şifre girerek izliyorum fakat dvbplayerda şifre girilecek yerleri bulamadığımdan izleyemiyorum. biss eklentisini dvbplayera nasıl yükleyebilirim? ya da dvbplayer'a nasıl şiffre girebilirim?

3:girderle filan uğraşmadan kumandamı tanıyacak hazır progdvb programı var mı?

4:download sitenizden indirdiğim sonic,nvidia gibi filtreleri progdvb ye ekledim ve belirtildiği gibi tanıtmaya çalıştım fakat her seferinde "...filtresi bulunamadı" diye hata veriyor. acaba nerde hata yapmış olabilirim?
by.yakamoz

İleti aQUa » Çar Ekm 28, 2009 12:32 am

Ürünle birlikte verilen orjinal kumanda üniversal değildir.

1. Yanılmıyorsam bahsettiğiniz pencere OSD penceresi, üzerine birkaç defa basılırsa kalkması lazım, yapamazsanız kontrol edip cevap yazarım.
2.DVBPlayer ürünün orjinal yazılımıdır ve şifre çözme işlemi yapmaz, genellikle üreticiler tarafından üretilen yazılımların illegal şifre özellikleri yoktur.
3. ProgDVB zaten kumandayı tanıyor tabi ki receiver gibi kontrol edemezsiniz bunun için WinLirc Girder ikilisi şart ve tabi bir de Universal Kumanda.
4. Bahsetiğiniz ve filtre adını verdiğimiz dosyaların iki tarafı vardır, birincisi filtrelerin kendisidir, bunlar ProgDVB'ye değil bilgisayarın Systemine eklenir, ProgDVB'de ise bu filtreleri çalıştıracak kısayollar vardır, tv.aQUa.xxx.xgr dosyaları bu kısayolları temsil eder.

Yapmanız gereken,
a. Filtreyi indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkarın,
b. exe dosyasını çalıştırıp sisteminize yüklenmesini sağlayın,
c. ProgDVB'de ilgili filtrenin aQUa versiyonlu karşılığını seçin ve byCodec olarak seçin.

Bu işlemleri her çalıştırmak istediğiniz filtre için ayrı ayrı yapmalısınız aksi taktirde yukarıda belirttiğiniz gibi hata mesajları almanız kaçınılmazdır.
aQUa
aQUa

İleti by.yakamoz » Per Kas 05, 2009 11:16 am

sağol usta fakat yine hata alıyorum. hata şu:
Hata ! Filtre bulunamadı !
"Sonic_MPEG_Non_Pro_Audio_Decoder_(Symphony)"-

progdvbde display settingste şunlar yazılı:
TV Kanalları - aQUa-Sonic
AC3'le TV - (boş)

Posta Kutusu Modu - Letter box for 16:9 display
by Codec
by.yakamoz

İleti aQUa » Per Kas 05, 2009 12:52 pm

Audio Decoder olarak Sonic kullanmayın onu elecard vs gibi bir filtre seçin hata çıkmayacaktır.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir