Yardım SS3

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Yardım SS3

İleti painclub » Çar Eyl 23, 2009 5:05 pm

Arkadaşlar öncelikle merhaba...Forumda daha önceden olan bir konu ise şimdiden özür diliyorum...

Evimizde önceden uydu vardı...Uyduyu geri teslim ettik ancak uydu anteni hala çatımızda duruyor...Kablolarda evimize geliyor..

Yeni aldığım ss3 tv kartını bu uyduya bağladım...Kanal taramasını yaptım...

bundan sonra iki sorunum oluyor...

1) kanal taraması yaparken lütfen bir frekans ekleyin diyor..

2,) bulduğu çoğu kanallar şifreli çıkıyor...

Benim amacım star - atv - kanal d - fox gibi tv leri seyretmek ..ama onlarda şifreli oluyor...

bunun hakkında yardım almak istiyorum..acaba ben bir yerlerde hata mı yapıyorum....

Şimdiden teşekkürler...
painclub

İleti aQUa » Çar Eyl 23, 2009 10:52 pm

Evimizde daha önceden uydu var derken bahsettiğiniz anten ve uydu alıcı size Digitürk tarafından sağlanmış ise,

1. Digitürk LNB leri üniversal özelliklerde değildir,
2. Digitürk LNB'leri ise sadece Digitürk yayınlarının bulunduğu frekanslardan yayın alabilirsiniz.
3. Digitürk yayınları EutelSat W3A uydusundadır ve buradaki yeri kanalların tamamı birkaç istisna hariç şifrelidir. Şifreli olmayan kanallar ise bir değişiklik yapılmadıysa TRT kanalları ve Sky Turk den ibarettir.

Ne yapabilirim derseniz;
Digitürk LNB'sini değiştirip buraya universal bir LNB alır ve anteni de bir uyducuya Türksat'a ayarlattırsanız, Türksat uydusundaki izlemeyi istediğiniz yayınları alıp izleme imkanınız olacaktır.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir