lütfen çok acil yardıma ihtiyacım var yardım edinnn

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

lütfen çok acil yardıma ihtiyacım var yardım edinnn

İleti catdeli » Pzr Ağu 23, 2009 3:47 pm

slm ben yaklaşık 1 yıl önce ss3 aldım çok memnundum geçenlerde pc açıkken kılavye taktım kasa sallandı biraz koku geldi yanık kokusu garantiyi aradım güvenebiliosan buraya gönder dediler bende ankarada konya sokakata araştırdım 15 liraya bi parçası deyanmış dediler yaptırdım eve geldim normal kabloyu takınca çalışmıyor uydu çıkışından çıkışı tv kartına baglıyom uydudan trt açıyom tv kartındanda trt izliom yani ben receviere baglıyım direk baglayınca çalışlmıyo bide kırmızı aşık yanmıyo lütfen bu nasıl edilir yapılır biriniz söleyin tv kartı benım herşeyim öğrenciyim başka kart alcak paramda yok lütfen bi yardım edin şimdiden teşeşşürler
catdeli

İleti aQUa » Pzr Ağu 23, 2009 11:56 pm

Kullandığınız ürün hakikaten SS3 mü? Bahsettiğiniz problem B2C2 chipsetli SkyStar2 kartına ait bir problemdir, klavye takınca normalde kart yanmaz veya yanık kokusu gelmez, ancak LNB nin iyi korunmamış olması kablonun içinden suyun yürümesi sonucu kartınız yanmış olabilir.

SkyStar3 kartı teknik servisi biziz, ancak güvenebiliyorsanız gönderin güvenmezsen gönderme şeklinde bir diyalog geçmediğine göre SkyStar2 cilerle konuşmuş olabilirsiniz. SkyStar2 kartı ise ürünün tamirini yapıyoruz kargo ile birlikte 25-30 TL civarında masrafı olacaktır.
aQUa
aQUa

İleti catdeli » Pts Ağu 24, 2009 1:07 pm

yok usta skystar 3 ü aradım biraz yanlış anlaşılma oldu ondan tepki gösterdi sanırsam görevliler onlara hak veriyorum cihazım sigma skystar3 tuneri yanmış galiba bana bunun gönderceg
m bi adres ve bide maliyetini yazarsanız sevinirim çok teşekkürler şimdiden
catdeli

İleti aQUa » Pts Ağu 24, 2009 2:19 pm

Ürünü görmeden arızasını tespit etmeden fiyat vermemiz mümkün değil, eğer tuneri yaktıysanız maliyet tabi ki biraz yüksek olacaktır. Aşağı yukarı tuner yanığının maliyeti KDV dahil 35,40 TL civarındadır.

Kullanım kitapçığında garanti belgesinde adresimiz mevcut, www.sigmaelectronic.net adresinden iletişime girerseniz orada da adresi görebilirsiniz. Ayrıca kargo ücretleri de size ait olacaktır.
aQUa
aQUa

İleti aQUa » Pts Ağu 24, 2009 2:34 pm

Müşterilerimizin bu tip arızalarla karşılaşmaması için gerekli olan her türlü bilgiyi ürünün kullanım kitapçığında, yetmedi CD kurulum ekranının açılışında yetmedi CD'nin içindeki kısa Devreler dokümanında defalarca belirtiyoruz, bunlardan hiçbirine mi dikkat etmediniz de ürünü uydu alıcı ile birlikte bağladınız, oysaki ürünün bağımsız bir LNB çıkışı ile kullanılması gerektiğini defalarca tekrarlanmış ve kesinlikle uydu alıcı ile birlikte bağlanmaması konusunda uyarılar yapılmıştı. Elinizdeki ürün SkyStar2 olsaydı ürün kullanıldığı ilk gün hemde tamiri edilemeyecek şekilde arızlanmıştı.

Eğer kartınız hala sinyal alıyorsa, söylediğiniz gibi TRT leri izliyorsanız ürünü bize göndermenize gerek yok, uydu alıcı ile bağlantısını söküp çift çıkışlı bir LNB alın ve bağımsız bir kablo ile LNB'nin ikinci çıkışından TV kartınıza bağlantı yapın, bundan sonra da ürünlere ait kullanım kitapçıklarını, CD açılış ekranındaki önemli uyarıları ve CD içindeki önemli dokümanları okumadan sadece bizim ürünümüzü değil hiçbir ürünü kullanmayın, bu yazıları yazarak saatlerce uğraşmamızın sebebi tabi ki boş zamanlarımızı değerlendirmek veya spor yapmak değil, kullanıcıları bilgilendirmek, onların ürünü verimli ve sağlıklı kullanabilmelerini sağlamak suretiyle ülkemizin döviz kaybını en asgari düzeyde tutmaktır.
aQUa
aQUa

skystar3

İleti catdeli » Pts Ağu 24, 2009 4:09 pm

usta trt ve bazı kanalları recevirden açınca izliyom bize göndermenize gerek yok derken yapılmazmı onumu demek istiyosunuz yoksa başka bişimi bide öle denedim lnb den çıkış alınca olmuyo göstermiyo bide kırmızı ışık yanmıyo usta tamda çift elembi aldıydım usta şu anda lmb yanımda çatıda deil ama ben çanaktan direk alınca tv kartına olmuyo cewap beklioırum usta
catdeli

İleti catdeli » Pts Ağu 24, 2009 4:44 pm

usta biliom hatam çok ama pişmanım tmm ama olan olmuş bide ben bunu tamiere verdiğimde abi nasıl ışık felan yanıomu dedim yanıyo dedi artık ölesine gerçekmi bilmiom ama benım pocde ki soket bozulmuş olabilirmi desem öbür sokette aynısı gibi oluyo çıldırcam ya
catdeli

İleti aQUa » Pts Ağu 24, 2009 9:33 pm

Sinyal alıyorsa bozulmamış demektir, ikili LNB'iyi değiştirip o şekilde deneyin, yukarıda da bize göndermeyin derken bize göndermenize gerek yok demek istedim ürününüz büyük ihtimalle bozuk değil.
aQUa
aQUa

skystar3

İleti catdeli » Sal Ağu 25, 2009 12:11 am

usta kıymetli vaktinizi alıorum ksra bakmayın benı belki anlaması kıt olarak düşününuzdur fakat kırmızı ışık yanmıo bu ışıgın görevi nedir yani ışık bozulcak hali yokya bide receivere baglıyım ben direk çalışmıo diorum durumu bi gözden geçirip daha önce böle bi sorun yaşamış birisi varsa lütfen yardım etsin son alarak eskiden receivberi beklemeye aldıgımda tüm kanllar çekiyodu şimdi hiç biri çekmio yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler bende netten araştırıyorum acaba slotta preobelm varmı diye farklı bi arızalanma yuöntemi duyduysanız beklkiorum kolay gelsin
catdeli

İleti aQUa » Sal Ağu 25, 2009 11:09 am

Kırmızı ışığa kafanızı takmayın, kırmızı ışık ürün sinyal aldığında çalışır yani boşta dururken yanmaz, siz söylenenin aksine ürünü uydu alıcınızla birlikte bağlayıp, tek LNB'yi iki ürünle birlikte kontrol etmeye çalışıyorsunuz, böyle birşey mümkün değil, ürünü derhal uydu alıcıdan ayırmanızı tavsiye ettim ama siz hala kapatınca çalışıyor açınca çalışmıyor gibi yazılar yazıyorsunuz.

Anteninize ikili LNB'yi takın bağımsız kabloyu indirip SkyStar3'e bağlayın, ikinci bağımsız kabloyu da uydu alıcınıza bağlayın sitemizden son ProgDVB'yi indirip kurun, yağışlı hava şartlarından LNB ve DiSEqC bağlantılarını koruyun (CD de tarif edildiği gibi) yine çalışmıyor diyorsanız ürün yaptığınız hatalı bağlantıdan dolayı hasar görmüş olabilir o zaman göndereceksiniz. Tamiri mümkün olursa tamir edilir ama hala yayın alıyorsa ki siz aldığını belirttiniz, ürünün bozuk olma ihtimali çok düşük.
aQUa
aQUa

İleti catdeli » Sal Ağu 25, 2009 4:13 pm

aqua gerçekten sana çok teşekkür ederim muhattap bulamadım ilk başlarda ama bu forumda gerçekten süper bilgi veriyosun ilgileniosun fakat son kez deniycem ama çalışcanı sanmıom olmassa göndercm verdiniz bilgiler için çok saolun
catdeli

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir