Bazı kanallar uçtu!!!

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Bazı kanallar uçtu!!!

İleti siwil35 » Pzr Ağu 23, 2009 6:16 am

Sayın @aqua, bir süre öncesine kadar sorunsuz izleyebildiğim atv, ntv, cnbc-e, ntvspor gibi kanalları artık izleyemiyorum. Çanakta herhangi bir oynama yapmadık, zaten ev arkadaşım receiverla aynı çanaktan bu kanalları izleyebiliyor. Güncel kanal listesini yükledim, baştan taratma yaptım değişen bir şey olmadı. Sizce sorun ne olabilir?
siwil35

İleti aQUa » Pzr Ağu 23, 2009 12:39 pm

3-4 kanalın uçması gibi bir durum mümkün değildir, eğer kanalalrda eksiklik varsa 400 TV-Radyo ve Data kanalından en az 100 küsür kanalın uçmuş olması gerekir, DiSEqC kullanıyorsanız bu parçada bir problem olabilir, kullanmıyorsanız uydu alıcı ile yayınları alabiliyor olmanız çoğu zaman çok daha hassas anten ayarına ihtiyaç duyan Dijital TV kartları için yeterli hassasiyette olmayabilir.

Zaman zaman uydu kartının girişinde, DiSEqC veya LNB girişindeki F konnektörlerin gevşemesi de benzer sorunlar yaratabilir.
aQUa
aQUa

İleti siwil35 » Pzr Ağu 23, 2009 6:17 pm

Daha önce izleyebiliyorduk ancak şimdi izleyemiyoruz. kablo oynaması böyle bir sorun yapabilir mi, öyle olsa komple yayının gitmesi gerekmiyor mu?
Ayrıca kanallar uçmuş derken listeden gitmiş olmalarını kastetmiyorum. Yine listede duruyorlar ancak sinyal 0 görünüyor...Bir de dikkat çeken şey sadece Doğan grubu kanallarının tamamı ile bir kaç kanal var. Ancak NTV grubunun (ntvspor,cnbc-e,kraltv v.s.) ve ATV yok.
siwil35

İleti aQUa » Pzr Ağu 23, 2009 11:49 pm

Ürünü başka bir anten sisteminde kontrol edin. Transponder listesini başka bir yerden alıp kullanıyorsanız böyle bir sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir