4 lü lnb ve ss3 rev 3.0 kart

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

4 lü lnb ve ss3 rev 3.0 kart

İleti senolak » Pzr Tem 12, 2009 8:47 pm

Merhaba. Önceden kartımı tekli lnb ile sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Sonra salondaki tv ye de bir uydu alıcı aldım. 4 lü bir lnb taktım çanağıma fakat bu sefer sorunlar oluşmaya başladı. Progdvb kullanıyorum(hazır olan) yazılım olarak. 4 lü lnb den iki kablu çıkışı aldım birini uydu alıcısına taktım. Uydu alıcı tv de sorunsuz çalışıyor. Fakat ss3 kartım sadece uydu alıcı açıkken çalışıyor. Çok garip geldi bana ilk defa başıma geldi böyle bişey. Nasıl çözebilirm sorunu?
Ayrıca eskiden bütün kanalları buluyordu progdvb ile şimdi star tv kanal d falan bulamıyor. Ama salondaki uydu alıcıda tüm kanallar gösteriyor.

windows xp sp3 ve cd deki ss3 sürücüsünü kullanıyorum.
senolak

İleti aQUa » Pzr Tem 12, 2009 9:29 pm

Satın aldığınız LNB kesinlikle hatalı üretilmiş ayıplı bir üründür.

Değişik uydu ekipmanları konusunda forumda defalarca yazmıştım oradan da okuyabilirsiniz özetlemek gerekirse üreticilerin imal ettikleri ürünlerin kalite sınıfları vardır, çok kaliteli ürünlerin içinde kullanılan malzemeler de pahalı ve yüksek kalitededir zaten fiyatları da bu nedenle pahalıdır. Örneğin LNB konusunu ele alırsak bu tip LNB'ler hem yüksek verim sağlarken TV kartından veya uydu alıcıdan çektikleri akım (Volt*Akım=Enerji) minimum seviyededir.

Bir de üretim hataları, dizayn hataları ve kullanılan malzeme hatalarından dolayı kalite sınıfları vardır, 2-3-4-5 diye gider. Bir de hatalı üretildiği için yada bir bölümü çalışıp diğer bölümünde problem olan sakat ürünler vardır, bunlar normalde imha edilirler ve piyasaya sürülmezler.

Ancak ülkemiz, kendini açıkgöz zanneden, hain ve özürlü ithalatçılarla dolu olduğundan, 10-15 USD arasında satılan ürünler yerine uzakdoğudan bu imhalık ürünleri 3-5 cent'e alıp getirirler ve piyasaya sürerler. Sonrasında da uydunun "u" sunu bilmeyen tezgahtar çocuğun gazıyla ürünün kaliteli ve ucuz olduğuna inanır alırız sonrasında ise bu tip olaylarla karşılaşmak kaçınılmazdır

LNB'yi satıcıya geri götürün ve paranızın derhal iadesini isteyin, tavsiyem aynı markayı tekrar satın almamanız yönünde, eğer uydu alıcı ve SkyStar3 kartınız hasar görmediyse şanslısınız bu tip ürünler sadece bozuk olmayıp elinizdeki her türlü cihaza hasar verebilecek yapıdadır. Suçları sadece masumane bozuk LNB satmak değil, eğer uydu alıcınız veya TV kartınız bu üründen dolayı bozulsaydı ki bu hiç de uzak bir ihtimal değil bunu karşılayacaklar mıydı? Bunu sorun kendilerine? Yada bu iş için uyducu çağırdaysanız ve LNB'yi değiştirmesi için ücret ödediyseniz bunu kim karşılayacak şimdi?

Satın aldığınız LNB'nin markasını ve modelini buraya yazarsanız diğer müşterilerimizin ayıplı ürünü satın almamalarını sağlamak için marka ve modeli forumda teşhir etmek istiyorum.
aQUa
aQUa

İleti senolak » Pzr Tem 12, 2009 9:57 pm

lnb üzerinde Star com yazıyor. Tamirciye taktırmıştım dandik takmış demekki bi de başka bir marka taktırıyım bakalım o zaman çalışçak mı. Valla karttan memnunum hep kullanıyordum yani sorun muhtemelen lnb de o zaman teşekkürler.
senolak

İleti aQUa » Pzr Tem 12, 2009 10:07 pm

Kalite olarak minimum Next LNB öneriyorum, GoldMaster'dan da uzak durun geçmiş dönemde müşterilerimiz bu LNB'lerde de arıza çıktığını belirtmişlerdi. Daha kaliteli birşey olsun derseniz Sharp tavsiye ederim (orjinal) olsun.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir