ss3 Vista'da nasıl kurulur?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

ss3 Vista'da nasıl kurulur?

İleti siwil35 » Pzr Haz 28, 2009 3:09 pm

Selam aqua, ben daha önce XP de sorunsuz bir şekilde ss3'ü kullanıyordum. Şimdi Wista Home Premium kurdum ve kartı çalıştıramıyorum. Sizin verdiğiniz sürücü CD sinden gerekli programları sürücüleri yükledim. Sadece DVB Dream de bjktv görüntüsü alabildim onun dışında kanal değişikliği yapamadım kilitleniyor. Prog DVB ise hiç çalıştırmıyor ve Vista "görüntü ayaları basic olarak değiştirildi" diye uyarı veriyor. Güncelleri yükledim sitenizden yine olmadı. Yardımcı olur musunuz?

NOT: Kartın modeli ss3 3.0 PCI
siwil35

İleti aQUa » Pzr Haz 28, 2009 4:03 pm

Sürücü ve yazılımları yüklmeden önce Vista Kullanıcı Denetimini kapatmanız gerekmektedir, Vista'nın dahiyane özelliklerinden biri de arka arkaya bunaltıcı onaylama pencerelerine rağmen gerekli bazı dosyaların onay vermenize rağmen engellemesidir. Kullanıcı denetimi kapatıldığında yükleme işlemi doğru şekilde yapılabilir.

Vista'da kullanıcı denetiminin bazı filtrelerin yüklenmesine mani olması nedeniyle malesef ProgDVB'nin aygıt başlatılamadı veya filtre bulunamıyor hataları ile karşılaşabilirsiniz. Vista'nın ProgDVB Renderer ile uyumlu olmaması nedeniyle ProgDVB'yi Video Renderer modunda veya VMR modlarından birinde çalıştırmanız isabetli olacaktır. ProgDVB veya DVBDream yazılımları Vista'da çalışırken özellikle de kanal değiştirirken çakılabilir ve sistem kilitlenebilir. Alt-DVB ve SkyNet Manna gibi bazı offline download yazılımlarının da Vista altında çalışmayacağını söylemeye dahi gerek görmüyorum bunlar zaten biliniyor. Vista kullanmak isteyenler bu tip sorunlarla karşılaşmayı göze almalıdır.

Sitemizden SkyStar3 CD'sinin son sürümünü yükleyip indirmeniz ve kurulumu bu CD'den yapmanız ayrıca saha sağlıklı olacaktır.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir