Bir kac soru

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Bir kac soru

İleti electranwn » Per Haz 25, 2009 11:30 am

:idea:
Dun sipari$ ederek, bu urunu satin aldim, Evdeki makineme (xp32bit) kurdum, turksat kanallarini izlemeye basladim. :o
* Onceki uydu alicimda hbird kanallarini da izliyordum. hangi program vasitasi ile, uydu sinyal seviyelerini gorebilirim. :roll:
* Evdeki ikinci uydu alicimi da kullanmak istiyorum, bu iki uydu aliciya girmeden, gelen yayini splitter vasitasi ile iki parcaya bolerek kullanmam gerekiyor sanirim. Boylemi yapmaliyim? :roll:
* Offline download icin hangi uydulari goruyor olmam gerekiyor :roll:
* apartmanda ya$iyorum, ve de diseq konfig ini tam bilmiyorum. Otomatikman bunu algilayabilecek bir cozum mevcut mu? :roll:

Cok te$ekkurler. :shock:
electranwn

ve de..

İleti electranwn » Per Haz 25, 2009 11:34 am

Ayrica modul eklentisi yapmadan, dijiturk u descramble edebiliyor muyum? :roll:
electranwn

İleti aQUa » Per Haz 25, 2009 11:25 pm

Hotbird uydusunu mevcut Türksat kanallarını izlediğiniz uyduya taratmanız yeterli, tarama işleminden sonra hotbird kanal listesini göreceksiniz. Uydu sinyal seviyelerini hemen her program ile görebilirsiniz, ProgDVB, DVBDream AltDVB ve diğerleri.

Hemen her yerde splitter kullanımının yangına kadar varabilen problemler çıkaracağı ve öncelikle TV kartı ve uydu alıcının bu tür bağlantılarla birbirine bağlanması sonucu hasar görecekleri belirtilmişti. Belki siz de haklısınız Türkiye'deki imalatçı ve ithalatçılar ürünlerle birlikte verdikleri kullanım kitapçıklarını adet yerini bulsun kanunlara uyalım şeklinde hazırlıyorlar ancak tavsiyem ürünü kullanmaya başlamadan önce ürünümüzün kullanım kitapçığını dikkatlice okumanız ve ardından CD'deki %100 Türkçe ve resimli PDF dokümanlarına göz atmanızdır. Burada ürün için tehlike teşkil eden herşey en ince ayrıntısına kadar açıklanmıştır. Splitter analog yayınlarda kullanılan bir kablo bölücüsüdür dijital yayında ise uydu alıcı multiswich adı verilen merkezi dağıtıcıları voltaj ve frekans komutları ile yönlendirir, multiswichler kendilerine gelen sadece tek bir komutu yerine getirebilirler, zaten tek kabloya birden fazla cihaz bağalanabilseydi, tek bir anten ile bütün bir mahalle yayınları izler herkesin anten takmasına ve multiswich kullanmasına gerek kalmazdı. Sorununuz multiswich isimli dağıtıcının boş çıkışlarından birinden ikinci bir kablonun dairenize indirilmesi ile çözülebilir başka çözüm yok.

Offlline download W3A uydusundan yapılabilmektedir ancak bunu Digitürk anteni ve LNB'si ile yapmanız mümkün değil, Digitürk LNB'leri üniversal LNB değildir ve sadece Digitürk yayınlarının bulunduğu frekanslardan sinyal alımı yapmasına göre ayarlanmıştır.

Türksatı ayarlama yapmadan alıyorsanız Port1 de Türksat var demektir, diğer ayarların nasıl olduğunu da uydu alıcınızdaki ayarlar bölümünden görebilirsiniz veya yönetici vs. komşularınıza sorarak öğrenebilirsiniz.
aQUa
aQUa

kumanda

İleti electranwn » Pts Tem 06, 2009 10:53 am

Merhaba,
Onceki cevaplar icin cok te$ekkurler,
Programlari inceledim ve timeshift ozeligi olan stabilitesi uygun olan dvbdream hosuma gitti. Fakat kumandayi bu programi kullanmaya adapte etmekte zorlaniyorum.
kumandada power tu$una basilinca kart ile default gelen (galiba dvbviewer) aciliyor. Bunu nasil dvbdream i acar hale getirebilirim?
Dvbviewer i uninstall edince kart cali$miyor bir $ekilde.
Ayrica ba$ka fonksiyonaliteler icin key bindingleri yapabilmek icin dokuman onerirseniz sevinirim :idea:
electranwn

İleti aQUa » Pts Tem 06, 2009 11:09 pm

DVBViewer SkyStar2 kartının programıdır,

ProgDVB, DVBDream, Alt-DVB, WinClip ve DVBViewer gibi yazılımlar orjinal değil alternatif yazılımlardır, yani firmamızın bu yazılımların üretilmesinde hiçbir payı ve katkısı yoktur bu nedenle bahsi geçen programları elinizdeki kumanda ile %100 kontrol etmek malesef mümkün değildir ancak DVBDream yazılımında kumanda tuşlarına ait görevleri değiştirmeniz de mümkündür.

Bunun yanında bilgisayarınızda RS232 portu varsa veya anakartta bağlantı RS232 porta ait pinler varsa firmamızdan universal kumanda gözünü satın alarak 10 TL + KDV bahsi geçen tüm yazılımları ve bunun yanında istediğiniz başka popüler yazılımları ful kontrol etmeniz mümkündür.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir