SkyStar3 PCI Rev 3.0 BDA Sürücüleri (2009-06-11)

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

SkyStar3 PCI Rev 3.0 BDA Sürücüleri (2009-06-11)

İleti aQUa » Pts Haz 08, 2009 4:18 pm

BDA desteği olan yazılımları kullanmak isteyen arkadaşlara SkyStar3 Rev 3.0 (DM1105 Chipsetli) kartlarımızla bu hafta içinde DVBViewer ve My Theater yazılımlarını da kullanır hale gelebileceklerini daha önce belirtmiştik.

Özellikle bilgisayar konusunda tecrübesi olmayan müşterilerimizin bu sürücüyü kesinlikle bilgisayara yüklememeleri gerektiğini, yüklemeleri durumunda, işletim sistemlerinde ve donanımlarında çıkacak problemlerden dolayı, hiçbir sorumluluk almayacağımızı firma olarak bu yazıyla deklare ederiz.

Aşağıda test versiyonunu yayınladığımız SkyStar3 Rev 3.0 DM1105 chipsetli kartımıza ait BDA sürücülerini 32 ve 64 bit Windows işletim sistemlerinde test eden müşterilerimizin sürücüyle ilgili yorumlarını ve karşılaştıkları problemlerle ilgili bilgileri bize iletmelerini önemle rica ediyoruz.

Yorum ve problemleri şikayet şeklinde yazmayınız, bu tür mesajların sürücünün düzeltilmesinde hiçbir faydası olmayacağı gibi tarafımdan direk olarak silinecek, aynı kullanıcıların ısrarla şikayet mesajı atmaları veya sürücüden kaynaklı sorunları donanıma mâl etmek gibi tutum içerisinde olmaları durumunda, kendilerine hiçbir uyarı yapılmadan forumdan uzaklaştırılacaklarını hatırlatırım, söz konusu BDA sürücüsünün problemleri olan bir test versiyonu olduğu bilinmekte ve kullanıcılar tarafından da bu durum unutulmamalıdır.

Yükleme prosedürü esnasında problem çıkarsa sürücüyü güvenli modda yönetici "Administrator" yetkileri ile yüklemeyi deneyiniz, ilk yüklemeden sonra kart çalışacaktır ancak işletim sistemlerine göre bilgisayarı ikinci başlatışınızda işletim sistemi açılmayabilir ve sürekli resetlemeler görülebilir, bu durumda yine güvenli modda BDA sürücüsünü donanımdan engellemek (disabled) etmek suretiyle işletim sisteminin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Sürücünün daha seri bir şekilde düzeltilmesine yardımcı olmak istiyorsanız, sürücü ile ilgili sorunları aşağıdaki formatta sadece bu başlık altında mesaj atarak bildiriniz. Sürücü ile yorum, problem veya önerilerinizi yeni konu açarak veya farklı başlıklar altında belirtmeniz durumunda yazılan mesajlar direk olarak silinecektir.

1. Kullandığınız İşletim Sistemi:
XP (Home, Pro) 32 bit veya 64 bit
Vista (Basic, Home, Preimum, Ultimate) 32 bit veya 64 bit
Windows 7 (Ultimate) 32 bit veya 64 bit

2. Kullandığınız BDA destekli DVB-S yazılımları:
ProgDVB, AltDVB, DVBViewer, My Theater ve diğerleri;

3. İşletim sisteminde veya DVB-S Yazılımında Karşılaştığınız Problemler;
Karşılaştığınız ve sıkıntı çektiğiniz problemlerin listesi;

SkyStar3 PCI Rev 3.0 DM1105 BDA Sürücüsü Beta 0.90505
http://www.skystar3.com/Downloads/Drivers/SS3-PCI-R3/SS3-PCI-R3-BDA.zip
En son aQUa tarafından, Cmt Haz 13, 2009 1:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 10 değişiklik yapıldı.
aQUa
aQUa

Re: BDA Sürücüleri Bu Hafta İçinde Yayınlanıyor! (2009-06-08

İleti donjuan » Sal Haz 09, 2009 1:45 pm

Sürücüleri yayınlanmadan evvel test etme şansımız var mı?
donjuan

İleti aQUa » Sal Haz 09, 2009 10:52 pm

Firma olarak prensibimiz ve benim de daha önce edindiğim tecrübeler hazır olmayan sürücü ve yazılımlarda çıkan problemlerin bilinçsiz tüketicilerde ürünün kötü bir ürün olduğu doğru düzgün çalışmadığı şeklinde bir izlenim bırakmasıdır. Basit transponder değişikliklerinde bile birçok müşteri ürün yorumlarında ve çeşitli forumlardaki yazılarında SkyStar3 bu kanalı çekmiyor, daha önce başka kart kullanıyordum o çekiyordu vs gibi bilinçsiz yorum ve ürün karalamalarına maruz bırakmıştı bizi. Aynı tipteki yazılar online satış yapan firmaların ürün yorumları bölümünde de gömekteyiz.

Kısaca bu sürücünün ürünün imajını zedeleyeceğini düşünüyorum. BDA sürücüsünü yarın veya ertesi gün yayınlayacağım, bahsi geçen BDA sürücülerinin test etmemekle birlikte 64 bit işletim sistemleri de uyumlu çalışabileceğini düşünüyorum. Sürücüdeki olası problemler nedeniyle BDA sürücüsünü sadece forum sitemizde yayınlayıp Download Merkezinde şimdilik yayınlamayacağım.
aQUa
aQUa

İleti donjuan » Per Haz 11, 2009 10:34 pm

Driverı şimdi denedim.Helal olsun diyorum, gerçekten süper çalışıyor, dvbviewerın en son sürümü ile.DiseqC olayını söylemiyorum bile, zamanla çözülebileceğinden eminim.Hiç beklemediğim kadar iyi çalışıyor, diğer programları denemedim bile....Kısacası uğraşı ve emeği geçen tüm arkadaşlara minnet sunuyorum.

Sağolun.

Düzeltme ,13.06.2009 : Vista 32 Ultimate Sp1 de ne güvenli modda, ne de normal açılışta çalıştıramadım.Güvenli modda sürücü yüklenip bir sonraki bootta makina asılı kalıyor, normal bootta yüklerken de yükleme işlemi asılı kalıp resetleyince yine sistem asılı kalıyor.Fakat XP de sorunsuz çalıştı.
En son donjuan tarafından, Cmt Haz 13, 2009 10:07 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
donjuan

İleti uxexes » Cum Haz 12, 2009 9:47 am

Tebrik ederim bda sürücüleri ile bir çok kullanıcının içini rahatlaşmış oldunuz. SS3 usb için BDA sürücüleri çıkış tarihi bellimi?
uxexes

İleti aQUa » Cum Haz 12, 2009 12:16 pm

USB için süre henüz belli değil, umarım kısa sürede hallolur.
aQUa
aQUa

İleti aQUa » Cmt Haz 13, 2009 1:45 pm

Düzeltme ,13.06.2009 : Vista 32 Ultimate Sp1 de ne güvenli modda, ne de normal açılışta çalıştıramadım.

Sürücüyü Vista klasörü içinden yüklediniz değil mi?
aQUa
aQUa

İleti donjuan » Cmt Haz 13, 2009 1:59 pm

aQUa yazdı:Düzeltme ,13.06.2009 : Vista 32 Ultimate Sp1 de ne güvenli modda, ne de normal açılışta çalıştıramadım.

Onu da denedim, bu akşam bir kere daha denerim.Ama yanılmıyorsam hem kendi install'unu denedim, hem de manuel driver kurulumuyla denedim ama olmamıştı.Ancak kesin cevabı deneyince veririm.

Bir de bu sürücülerin kaynak kodlarını alma şansımız var mı? Şu yüzden soruyorum, igor diye bir arkadaş dm1105n chipset için linux driverı yazdı, ancak biz lnb voltaj GPIO değerlerini bilmediğimiz için kendi kartlarımızı kullanamıyoruz.Bu yönde bir gelişme kaydedebilmek adına faydası olabilir diye düşünüyorum.
donjuan

İleti harun » Cmt Haz 13, 2009 8:45 pm

vista ultimate sp1 yüklü ve aynen don juan'ın dediği gibi ne normal modda ne güvenli modda çalışmadı. tekrar tekrar denememe rağmen windows açılmayı reeddetti. hatta sürücüleri yükleyip devre dışı bıraktım yine sonuç aynı. sanırım vista için biraz daha beklemek gerekecek.çalışmalarınızda başarılar..
harun

İleti senolak » Cmt Tem 11, 2009 2:18 am

Slm. BDA ne demek ? Ne farkı var ?
senolak

İleti aQUa » Cmt Tem 11, 2009 12:28 pm

BDA'nın açılımı, Broadcast Driver Architechture'dır. Yani DVB aygıtlarına özel bir sürücü biçimidir. Avantajı ise birçok alternatif yazılım bu tür sürücüyü direk olarak desteklemektedir, eğer ürününüze ait bir BDA sürücü var ise alternatif yazılımlar için kartınızı tanıtıcı modül dosyaları yazdırmanıza gerek yok demektir.
aQUa
aQUa

İleti donjuan » Cmt Ağu 08, 2009 11:49 am

donjuan yazdı:
aQUa yazdı:Düzeltme ,13.06.2009 : Vista 32 Ultimate Sp1 de ne güvenli modda, ne de normal açılışta çalıştıramadım.

Onu da denedim, bu akşam bir kere daha denerim.Ama yanılmıyorsam hem kendi install'unu denedim, hem de manuel driver kurulumuyla denedim ama olmamıştı.Ancak kesin cevabı deneyince veririm.

Bir de bu sürücülerin kaynak kodlarını alma şansımız var mı? Şu yüzden soruyorum, igor diye bir arkadaş dm1105n chipset için linux driverı yazdı, ancak biz lnb voltaj GPIO değerlerini bilmediğimiz için kendi kartlarımızı kullanamıyoruz.Bu yönde bir gelişme kaydedebilmek adına faydası olabilir diye düşünüyorum.

Aşağıdaki ayarlarla Vista ve Windows 7 deki driver yüklenince asılı kalma durumu aşılabilir mi? Ya da tavsiye edeceğin bir deneme yanılma yolu var mı ?

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

Bunlar sanırım 64 bit sistemlerin sürücü imza denetimini engelliyor.Tavsiyeni bekliyorum aQUa.
donjuan

İleti medjay85 » Per Ağu 20, 2009 7:51 pm

driverı yükledim dvbviewerla kullanmaya basladım öncelikle bunun için tesekkürler sıkıntı hadu plugininde meydana gelio bi 10-15 dk sonra program hata verip kapanıyo umarım beta sürümler bittiğinde tüm bu hatalrı düzelir gerci bu hatanın driverdanmı olduğunuda bilmiyorum tam olarak ama umarım bi an önce biter
medjay85

İleti Katilpence » Cmt Ağu 22, 2009 3:56 pm

Bende hiçbiri çalışmadı aksine çalışanlarda çalışmıyor şimdi.Sormak istediğim benmi yanlış bişey yaptım xp klasörünün içinde bulunan install kurdum.
Katilpence

İleti aQUa » Pzr Ağu 23, 2009 12:40 pm

Kurulumu güvenli modda yapmanızı öneririm.
aQUa
aQUa

Sonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir