windows 7 ye Aygıtı kuramadım..?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

windows 7 ye Aygıtı kuramadım..?

İleti alpaysimsek » Çar Nis 29, 2009 5:45 pm

Bugun Windows 7 yi yükledim pc ye..hemen tv kartımı tanıtayım ve yükliyeyim dedim ancak olmadı..driver kurulumu olmuyor bir türlü..yardım edebilirmisiniz ?
alpaysimsek

İleti aQUa » Çar Nis 29, 2009 9:08 pm

Windows7'nin 64 bit versiyonunu yüklediyseniz olmaz zaten 32 bit sürümünü yükleyin. Olmuyor demeyin çünkü hem ben hem de müşterilerimiz hem Vista'nın tüm versiyonlarıyla hem de Windows7
32bit sürümü ile çalışıyor.
aQUa
aQUa

İleti alpaysimsek » Çar Nis 29, 2009 9:34 pm

bendeki 64 tü kaldırdım xp pro yu kurdum sırf şu kart icin..
alpaysimsek

İleti aQUa » Çar Nis 29, 2009 11:01 pm

XP Pro kurmanıza gerek yok Windows 7 32 bit ile de gayet başarılı çalışıyor.
aQUa
aQUa

İleti alpaysimsek » Cmt May 02, 2009 3:35 pm

peki xp 64 bit ile calısırmı ?yada herhangi bir işletim sisteminin 64 bit versiyonu ile ?
alpaysimsek

İleti aQUa » Cmt May 02, 2009 11:42 pm

Hayır şu an için çalışmaz.
aQUa
aQUa

İleti alpaysimsek » Pzr May 03, 2009 11:04 pm

peki...kısa sürede calısmasını umuyorum..cünkü 32bitler 3gb ram destekliyor..sırf skystar icin isletim sistemimi yükseltmeyip ram kısıtlaması yapıyorum elimdeki ram leri kullanamıyorum..
alpaysimsek

windows7 sorunu

İleti byfener » Per May 21, 2009 11:46 pm

aslında bu sorunu son kez xp de de yaşamıştım ve size durumu sormuştum başka bir konu başlığında. o gün çok üzerinde durmadım, bulunduğum yer itibarı ile tv kartıma ihtiyaç duymadığım için bir kenarda bekliyordu. windows7 ilk yayınlandığında indirdim kurdum ve sistemden gerçekten çok memnunum. vista ya göre çok çok iyi yapmışlar bence. tabi benimki sadece basit kullanıcı görüşü, işin içini bilenler için belki aynı oranda memnuniyet yoktur, fakat vistaya en fazla 2 saat dayanabilmiştim, windows 7 yi ise ilk günden beri (son sürümü kastediyorum) memnuniyetle kullanıyorum.
neyse sorunum yine kartımı tanıtamamak. windows 7 de çok iyi çalıştığını belirtmişsiniz, bu da beni endişelendirdi. daha önce de endişem vardı acaba kart mı bozuldu diye fakat bu sefer win7 de sorunsuz çalıştığını söylemeniz....
problem şu:
device manager da kartım görükmüyor, add divece yapıyorum kartı yine görmüyor, download merkezine eklediğiniz windows7 driver ı direk kurmaya çalışıyorum şu hatayı veriyor:
'' Warning: Not Found the DVB PCI device!
Make sure the adapter is pluged. Pres <OK> to continue, else cancel install ''
sizin de anlayacağınız üzere DVB PCI cihazı bulunamadı, belki adaptörü takmalısınız... gibi şeyler söylüyor.
korkum kartımın bozulmuş olması, yaklaşık 1 yıl belki biraz daha az zaman oldu alalı, garintisi var, aldığım firma aracılığı ile değilde direk gödersem fatura bilgisi ile sorun olurmu? veya önereceğiniz bir çözüm yolu varmı?
ilginize şimdiden teşekkürler...
byfener

İleti aQUa » Cum May 22, 2009 1:10 am

Yükleme sırasında DVB aygıtın bulunmaması ürünün bilgisayar tarafından algılanmadığını ifade ediyor, kart tanınmıyorsa doğal olarak sürücüsünü yüklemek de olanaksız olacaktır.

Kartın başına herhangibir kaza gelmş olabilir mi? Bunu en iyi bilecek kişi sizsiniz, kartlarımız piyasadaki diğer kartlara oranla çok dayanıklı ürünlerdir ve gerçekten bozulan ürünler genellikle kullanıcı hatası kaynaklı oluyor.

Tecrubelerimize dayanarak arıza sebepleri aşağıdaki gibi olmaktadır. Bunlardan herhangibir başınıza gelmediyse ürün %90-98 seviyesinde sağlamdır.

1. Bilgisayarın güç kaynağının yetersizliği dolayısı ile infilak etmesi sonucu bozulan kartlar,
2. Montaj sırasında kartın üzerindeki işlemcinin darbeye maruz kalması sonucu ayaklarının kırılması,
3. Uydu antenin yıldırım düşmesi sonucu yanmalar,

İkinci durum dışında kartta fiziksel bir problem görülmemektedir.

Ürünün garantisi mevcuttur ancak yukarıdaki gibi kullanıcı veya doğa şartlarından dolayı oluşan hasarlarda doğal olarak bu gibi hasarları garanti kapsamında değerlendiremiyoruz.

Tavsiyem ürünü başka bir bilgisayara monte ederek denemeniz olacaktır, uydu anteni olması şart değil önemli olan kartın bilgisayar tarafından algılanıp algılanmadığının kontrol edilmesidir.

Eğer sonuç alamazsanız üründe bir problem var demektir, aldığınız yer vasıtası ile veya direk olarak ürünü firmamıza kargolayabilirsiniz adres kitapçıkta ve web sitemizde mevcuttur. Ancak kendiniz gönderecekseniz kargo ücretini ödemeniz gerekecektir aksi taktirde ürün kabul edilmeyecektir.
aQUa
aQUa

İleti byfener » Cum May 22, 2009 10:02 am

umarım sorun dediğiniz kadar büyük değildir. söylediğiniz şeylerin olduğunu sanmıyorum. takarken çok dikkatli takıyorum. fakat ne olduğunu anlayamadım. hayırlısı başka bir bilgisayara takıp deneyeyim. olmadı kargo ile gönderirim artık. teşekkürler ilginiz için, iyi günler.
byfener

İleti carpediem_10 » Pzr May 31, 2009 12:33 am

aynı sorun bende de var.download merkezinden indirdiğim ve windows7 de çalışır denilen driverlerle kartı tanımıyo windowsun hiç bir sürümü.(xp, vista ve 7) Kartın kendi cd sindeki driveri ve yine cd deki progdvb yi kuruyorum tüm windows sürümlerinde sorunsuz çalışıyo.Cd nin dışındaki hiç bir kombinasyonda çalıştıramadım kartımı.
carpediem_10

İleti uxexes » Pzr May 31, 2009 8:37 am

Arkadaşlar sürücüleri tanıtmak okadar zor değil windows 7 çok rahat şekilde kullanılıyor biraz dikkat edin tanıtırken okadar.
uxexes

İleti aQUa » Pzr May 31, 2009 12:23 pm

CD dışındaki alternatif yazılım versiyonlarını kullanabilmek için yine CD içinde bulunan alternatif yazılımların nasıl kurulması gerektiğini tarif eden dokümaları okumanız ve orada tarif edildiği şekilde adım adım kurulumu yapmanız fazlası ile yeterli olacaktır.

Sonuç olarak dokümanları boşuna hazırlamadık ve her geçen gün bu dokümanları saatlerce üzerinde çalışarak güncelleme külfetine girmemizin sebebi de siz kullanıcıların kurulumla ilgili tüm bilgilere sahip olmanız ve kullandığınız ürünü daha iyi tanımanız içindir. CD'deki güncel değil ise forumumuzda bulunan dokmanlar günceldir.
aQUa
aQUa

İleti carpediem_10 » Sal Haz 02, 2009 8:12 am

hımm.anlaşışdı aqua.sana resimlerle izh etmem lazım.zşimdi senin dökümanlarını çürütüyorum az bakle :)
carpediem_10

İleti aQUa » Sal Haz 02, 2009 9:15 pm

Daha çok uğraşman gerekecek, büyük ihtimal Grabber.ax adlı filtreyi yüklemeyi beceremediğiniz için yada kullanıcı denetimini kapatmadığınız için bu filtre otomatik olarak yüklenmediğinden ürün başlatılamıyor hatası alıyorsunuz, Windows7'i yükleyip hiçbir sürücü yazılım yüklemeden getirin bilgisayarınızı ücretsiz yükleyeyim.

Önceden de belirtiğim gibi dokümanları iyi okuyup uyguladığınızda kurulumda herhangibir problemle karşılaşmazsınız, ama dikkatli okumaz ezbere giderseniz bu tip hatalarla karşılaşmanız kaçınılmaz olur.
aQUa
aQUa

Sonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir