skystar 3 hd olucak mı?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

skystar 3 hd olucak mı?

İleti medjay85 » Pts Nis 13, 2009 10:44 am

selamlar..öncelikle 1 senedir skystar 3 pcı kullanıyorum ve cok memnunum...benim sormak istediğim skystar 3 hd özellikli bi versiyonu cıkacakmı? birde suan nvdianın pure codecini kullanıyorum görüntü kalitesi 19" bi monitrde cok ii ancak 42" tv den seyredilince biraz bozuluyor...görüntü kalitesini daha iileştirecek bi codec varsa tavsiyelerinizi bekliyorum
medjay85

İleti aQUa » Pts Nis 13, 2009 12:04 pm

Görüntü kalitesi aslında çok iyidir,

42" TV'de görüntüyü neyle aktarıyorsunuz, çünkü görüntüyü aktarırken VGA veya S-Video gibi bağlantılardan birini tercih ediyorsanız, bunlar ciddi kayıp yaratan bağlantı şekilleridir, LCD'nizde HDMI özelliği varsa HDMI uyumlu ekran kartı ve HDMI kablo ile bağlantı yapmanız görüntünün birebir kayıpsız olarak aktarılmasını sağlayacaktır.

Eski kartlarımız da zaten HD özelliğine sahip, yani MPEG4 ve 1920*1080 standardındaki yayınlar alınabiliyor, yine Sharp tunerli SkyStar3 S2 PCI üzerindeki çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız, hatta kartın BDA sürücüleri dahi yazılmış durumda, ancak üzerinde bir parça daha çalışılması gerektiğinden henüz piyasaya sürmüyoruz.

Şu an için piyasada bol miktarda silikon tunerli S2 kartlar var, eğer paylaşım gibi illegal yöntem kullanmıyorsanız ve kullanmayı düşünmüyorsanız elinizde S2 kartın olup olmaması arasındaki tek fark Türksat ve bazı uydulardaki 2000-4000 arasındaki sembol oranlı kanalları piyasadaki mevcut S2 kartlarla izleyemeyeceğinizdir, pirince giderken bulgurdan olmak gibi.
aQUa
aQUa

İleti medjay85 » Pts Nis 13, 2009 1:20 pm

dediğim gibi 19" monitörde mükemmele yakın bi görüntü kalitesi vardı hdmi dan bağlantı yaptım ama görüntü bozulması yayının kötülüğünden galiba acaba dedim daha ii bi codecle bunu bi nebze olsun iileştirebilirmiyim ama sanırım piyasadaki en iyi codec nvidia zaten..

ben suan kullandığım ss3 den cok memnunum ve yerli bi marka olması beni ayrıca cezbediyo piyasadaki dvb-s2 li kartlara hiç bakmadım bile(3 kurusluk malı allayıp pullayıp 5 kurusa satan bi zihniyetle işim olmaz) siz bu çalısmalara hız verdiyseniz ss3 ün s2 pcı nı bekliycem tesekkürler
medjay85

İleti aQUa » Pts Nis 13, 2009 2:08 pm

Görüntüyü ekrana verirken Video Renderer kullanıyorsanız bir parça görüntü kalitesi düşebilir By Codec seçeneği ile görüntünün TV'ye ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin. Ayrıca nVidia kontrol panelinde daha yüksek görüntü kalitesi için seçenekler var, örneğin yüksek görüntü kalitesi düşük performans gibi bunlarla da oynayıp bir parça daha görüntü kalitesini yükseltebileceğinizi düşünüyorum.
aQUa
aQUa

İleti medjay85 » Pts Nis 13, 2009 4:04 pm

zaten by codec te ama nvidianın yüksek görüntü seceneklerine bi bakarım ilgin için tesekkürler
medjay85

İleti medjay85 » Pzr Eyl 06, 2009 1:23 pm

sayın aqua dvb-s2 li tv kartlarının üzerinde calısmalar ne durumda ve yaklaşık olarak ne zaman piyasaya cıkar bi gelişme varmı artık hd yayınlarda sadece s2 li kartlara uyumlu hale getirildi...
medjay85

İleti aQUa » Pzr Eyl 06, 2009 10:27 pm

Bildiğiniz gibi ekonomik kriz var ve satış rakamları hemen her alanda inanılmaz boyutlarda düşmüş durumda, DVB-S2 yayınlar ise günümüzde pek yaygınlaşmış değil, en azından insanların oturup izleyebileceği kalitede, promo yayın yapmayan, şifresiz S2 kanal yok gibi, bugün S2 kart kullananlar ile S kart kullananlar arasında iki fark var, birincisi S2 kartlar neredeyse S kartların iki misli fiyata sahip + S2 kartların tunerleri malesef silikon tipte ki bunlar da birçok kanalda sıkıntı yaratıyor, paylaşım almadan oturup izlenebilecek S2 yayın da olmadığına göre...

Firma olarak, S2 yayınlar yaygınlaşana kadar, müşterilerimize uygun fiyatlı ürün sunma politikamızı devam ettirmek adına, uygun ortamı beklemekteyiz.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir