atv yayını sürekli kesiliyo

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

atv yayını sürekli kesiliyo

İleti maninthebox » Çar Mar 04, 2009 12:16 am

atv yayını sürekli kesiliyo ses kesik kesik gelmeye başlıyo bi süre sonra kanal tamamen gidiyo sonra kendi kendine tekrar düzeliyo :( neden acaba yardımcı olursanız sevinirim. kartım skystar3 pcı, kullandığım program sigma skystar3 dvb-s pcı.
maninthebox

İleti aQUa » Çar Mar 04, 2009 1:31 pm

Aynı sorunun olduğu ve olmadığı kanallar mevcut ise sorun LNB'nin iyi odaklanamamış olmasından kaynaklıdır diyebiliriz.
aQUa
aQUa

İleti maninthebox » Çar Mar 04, 2009 3:55 pm

başka kanallarda olmuyor sadece atv'de var sorun. birde kanalın seviye ve kalite oranı düşmüyor aynı olduğu halde bi gösteriyo bi göstermiyo. düzeltmenin bi çaresi yokmu?
maninthebox

İleti aQUa » Çar Mar 04, 2009 9:10 pm

Dediğim gibi anten ayarlarını düzeltirseniz problem kalmayacaktır, ATV kanalını çok seyreden biri olarak bende hiçbir kesinti olmuyor.
aQUa
aQUa

aynı sorun bende de var!!!

İleti Sorath » Pts Eyl 21, 2009 1:05 am

Kardeşim aynı sorun bende de olmaya başladı daha önceleri asla böyle birşey yoktu ama son 1 aydır akşam ilerleyen saatlerde aynı bahsedildiği gibi sadece ama sadece atv yayınında ses ve görüntü sanki lnb yerinden oynamış gibi kesik kesik geliyor veya hiç gelmiyor işin ilginç tarafı aşağıdaki receiverda aynı anda atv açık ve herhangi bir sorun yok ama ben de yukarıda bilgisayarda ama dediğim gibi sadece ATV nin türk kanalında avrupada da değil bu sorun var...ben de kafayı yemek üzereyim...sildim yeniden tarattım buldum yok gündüz olmuyor sadece gece belli bir saatten sonra...level ve kalite %80-85 veriyor bir de...ne olabilir bir fikri olan var mı ...Alın size 10 puanlık uzman sorusu...
Sorath

İleti aQUa » Pts Eyl 21, 2009 2:29 pm

Eğer bahsi geçen problem her kanalda tekrarlansaydı genel bir problemden veya karttan kaynaklanan bir hata olduğunu söyleyebilirdik.

Yaklaşık olarak bir yıl öncesine kadar ATV kanalında bir problem yokken, müşterilerimizin bazılarının uyarısı üzerine ATV kanalını kaydetmeye kalktığımda kayıtlarda meydana gelen kesinti problemleri ile karşılaşmıştım. İzlediğim kayıtlar her kanalda problemsizken ATV Türkiye kanalında çeşitli kesinti ve aralıklı bozulmalarla izlenebiliyordu.

Ancak müşterilerin ve benim yaptığım kayıtların ortak özelliği ise bu kayıtların ProgDVB ile yapılmış olmasıydı daha sonra farklı yazılımlarla kayıt yapmayı denediğimde aynı problemin oluşmadığını farkettim. Bu durum da zaten uydu alıcıda niye problem çıkmadığını açıklıyor daha da açmak gerekirse problem çıkıp çıkmaması yazılımdan yazılıma farkediyor. Sanıyorum ProgDVB diğerlerinden daha hassas yapıya sahip olduğu için bu kesintileri algılıyor olabilir.

ATV Türkiye izlerken ve kaydederken DVBPlayer veya DVBDream Alt-DVB gibi yazılımları kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir