ss3 ü takıyorum makine açılmadan siyah ekran geliyor

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

ss3 ü takıyorum makine açılmadan siyah ekran geliyor

İleti shark_2112 » Çar Şub 25, 2009 10:05 pm

skystar3 tv kartımı bilgisayara takıp ,bilgisayarı açmak istediğimde bilgisayarı açtırmıyor siyah ekran geliyor. ve öylecebekliyor

bu sırada ekran kartının fanı normalden hızlı çalişior.

bilgisayarda herhangi bir usb ya da pci takılı değil.

son bios yüklü

tüm pcilara takıp denendi ama hepsinde siyah ekran hatası geliyor.

skystar 3 tv kartım ev arkadaşımın bilgisayarına taktık sorunsuz makine açıldı driver yükleme penceresi geldi..

makine açılsa ben de driverlarını yüklicem ama olmuyor makine donup kalıyor xp yazısı çıkmıyor açılırken .

çok uğraştım lütfen yardımcı olun
shark_2112

İleti aQUa » Per Şub 26, 2009 12:30 am

Sanıyorum ekran kartınızla bir BIOS çakışması durumu söz konusu olabilir, normalde sürücüyü yüklemeden kilitlenme veya çakışmanın orataya çıkmaması gerekirdi. Bilgisayarınız Overclock vs çalıştırıyorsanız onunla ilgili bir problem söz konusu olabilir.

Eğer bilgisayarınızla çalışmıyorsa PCI ürünü geri vermeniz gerekebilir veya ürünü bütçeniz el veriyorsa USB Box ile değiştirebilirsiniz. İki ürün arasında performans farkı yoktur.
aQUa
aQUa

İleti shark_2112 » Per Şub 26, 2009 1:55 am

bilgisayarım oc çalışmıyor bir ara uğraşmıştım ama ozaman da tv kartı yoktu zaten bende ,pci lar boştu .

anakartı mı geri vermem gerekir garantiye göndersem 1 aydan evvel gelmez geri

usb ile değiştirmek istesem bana kaça mal olur ve bu alışverişi nasıl yapacağım .

bi de ekran kartı ila alakalı çakışmayı varsa eğer nasıl düzelteceğim
biosa giriyorum pci IRQ ayarlarına bakıyorum ordan deniyorum o da olmuyor boş ırklara 2 sini de farklı farklı numaralandırıyorum yine aynı hata
shark_2112

İleti aQUa » Per Şub 26, 2009 1:20 pm

Gerçekten garip bir durum çünkü çakışmalar genellikle yazılımı yükledikten sonra olur, kullandığınız anakartta PCI yuvalarında kaç çentik var? 2 mi 3 mü? Eğer 2 çentikliyse standart PCI solttur 3 çentikliyse 133 MHz'lik PCI slottur bu nedenle PCI versiyonu 2.3 altındaki PCI kartların çalışmaması normaldir, anakartın markası ve modeli nedir?

Çakışmanın nereden kaynaklandığını anlamak için BIOS'tan onboard olarak çalışan donanımları kapatıp, Onboard Ses, Ekran, Ethernet, USB Kontroller, Firewire gibi çakışmanın hangisinden kaynaklandığını bulabilirsiniz. Eğer tümünü kapattığınız halde durum devam ediyorsa bu durumda direk olarak chipset ile alakalı olabilir.

Firmamızdan USB ile değiştirmek isterseniz üzerine 60 TL daha vermeniz gerekecektir. PCI kartı firmamıza getirirseniz veya ücreti içine koyup kargo ile gönderirseniz USB ürün adresinize gönderilecektir. PCI kartın tüm parçalarını eksiksiz olarak geri göndermeniz gereklidir.
aQUa
aQUa

İleti shark_2112 » Cum Şub 27, 2009 10:37 am

anakartımdaki pci yuvaları sanırım tek çentikli yani 2 yuva var
-------------- --- şeklindeyani

anakartımın modeli gigabyte p35-s3g

onboardları kapamadım henüz kapayıp tekrar yazacağım size
shark_2112

İleti aQUa » Cum Şub 27, 2009 4:20 pm

Sayın shark_2112

Onboard özellikleri kapatmanıza gerek yok çünkü firmamızın TV kartlarını test için kullandığı anakartın aynı modelini kullanıyorsunuz, pek çok kart test ettiğimiz için üzerinde 5 PCI slotu olan sizinkiyle aynı modeli tercih etmiştik. Kesinlikle sorun anakartla ilgili olamaz.

Donanımımızın Bileşenleri Aşağıda,
Gigabyte GA-P35-S3G,
Intel 3.0 GHz (E8400) 6 MB 1333MHz Core2 Duo İşlemci,
Kingston 2 * 1GB 800 MHz DDR2 HyperX CL5 RAM,
Sapphire Ati Radeon HD 3650 512MB 128 Bit GDDR3 Ekran Kartı,
Samsung 320 GB 7200RPM Sata HDD,
LG CDRom ve LG CDRW,
Ses + Ethernet Onboard,
Sigma SkyStar3 PCI Rev 3.0 TV Kartı,
Mitsumi PS/2 Klavye,
A4 Tech PS/2 Mouse,
İşletim Sistemi XP Service Pack 3
DVBPlayer, ProgDVB, DVBDream, AltDVB ve WinClip Yüklü,

Şu anda işyerinde olmadığım için BIOS versiyonunu daha sonra belirteceğim BIOS'a herhangibir update yapılmadı.
aQUa
aQUa

İleti aQUa » Cmt Şub 28, 2009 4:29 pm

BIOS Bilgileri:
Flash Memory Type : MXIC 25L8005
Flash Memory Size : 8M Bits (00000-FFFFF)
BIOS Model Version Information : Intel P35 BIOS for P35-S3G F2

Anakart Versiyonu : Rev 1.0
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir