Çok Fazla Donma ve Takılma Oluyor vs..

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Çok Fazla Donma ve Takılma Oluyor vs..

İleti canafar » Çar Şub 11, 2009 1:40 pm

SKYSTAR3 rev 3.0 (dahili) tv kartını yeni aldım (07.02.2009) . dvbplayer, progdvb ve dvbdream programları ile sıra ile denemeler yaptım...

sonuç olarak çok fazla kanal bulamama, donma ve takılma oluyor ? dvbplayer da bulunan bir kanalı izleyebiliyorsun... ama ne derler frekans alamadığı bir kanalı kazara tıkladığın zaman, diğer açılan kanallarda açılmaz oluyor (genel olarak) .. bu sebeple tekrar aç kapa yapmak durumunda kalıyoruz.. oda sorunu çözmüyor..

alternatif olarak diğer programları denedim.. ama onlarda da aynı sorun var... bir çözüm bulamadım.

ve ek olarak dvbplayer da HOTBIRD uydusunu seçmeme rağmen (yanlış bir şeyler yapmıyorsam) TÜRKSAT uydusundaki kanalları buluyor...

bu DiSEqC nedir, nerden alabilirim (ANKARA' DA) ... yardımcı olursanız menmun olurum...
canafar

İleti aQUa » Per Şub 12, 2009 12:56 am

Kesinlikle hiçbir takılma, bekleme veya donma olmadan kanalları alabiliyor ve izleyebiliyor olmanız gerekirdi.

1. Eğer anteniniz veya birden çok ise anten sisteminiz düzgün konumlandırılmış ise, LNB bağlantıları ve tüm diğer bağlantılar, DiSEqC, ek yerleri vs yağışlı hava şartlarından yalıtılmış ise prensip olarak problem çıkmaması gerekir. Bağlantılardaki küçük kablo kısadevreleri de bu tip problemler yaratabilir, hatta SkyStar3 dışındaki hemen tüm kartlar bu tür kısadevrelerde çabucak bozulmaktadır, SkyStar3 dayanaklıdır ancak tabi bir noktaya kadar.

2. Hotbird uydusunu seçmeme rağmen Türksat kanalları çıkıyor şeklinde birşeyler yazmışsınız, sizde hangi uydular var, antenler size mi ait yoksa merkezi sistem mi kullanıyorsunuz? Merkezi sistem kullanıyorsanız demek ki yazılımlardaki DiSEqC konfigürasyonunu yanlış yapıyorsunuz.

3. Anten sistemi size ait ise ve bazı bağlantıları kendiniz yaptıysanız mesela DiSEqC yerine analog sistemlerdeki gibi uydulardan gelen kabloları birleştirmek için splitter kullandıysanız bu durum da tehlikeli olup bu tür problemlerle karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

4. DiSEqC her yerden bulabilirsiniz ancak probleminizin DiSEqC olduğunu düşünmüyorum.
aQUa
aQUa

İleti canafar » Per Şub 12, 2009 12:59 pm

ilginiz icin teşekürler...
canafar

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir