VİSTA 64 BİT ÇİLER BURAYA

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

İleti eser_83 » Çar May 13, 2009 7:12 pm

Hala bir gelişme yokmu 64 bit için ? Bilseydim gerçekten almazdım bu kartı. Lütfen yakında çıkacağını söylesin biri :( Koskca Sigma Electronic bunu yapacak eleman bulamıyor mu veya hızlandıramıyor mu ? Quake vs. daha bir çok marka tüm ürünleriyle beraber driver desteği sunuyorlar ancak Sigma Elektronic bize bu desteği veremiyor. Eğer yakında çıkmayacak ise lütfen söyleyin zararınada olsa satıcam. Burada okuyorum arkadaş driver soruyor sigmanın cevabı biz Usb versiyonu için çalışıyoruz. :) Komik gerçekten komik. Bu ürünü siz üretmiyor musunuz ? Koca !!! firmanın 1 tanemi yazılımcısı var. Eğer böyle ise durum vay halimize. Bu kartı tavsiye üzerine aldım ancak o arkadaşımada söyledim ve bundan sonraki almayı düşünen arkadaşlarımada söyleyeceğim. Sırf driver güncellememesi yüzünden bulaşmasınlar. 1994 den beri bilgisayar kullanırım ve ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Lütfen bizlere iyi haberler veriniz artık. Bu sizin kalitenizi oldukça düşürüyor. Açıkcası bu driver çıkmaz ise kablosuz monitörsüz duvara görüntü veren kart bile çıkarsanız tövbe hayatta bulaşamam. Ağzım yandı bir kere.
eser_83

kaynak kodunu paylaşın driver ı beraber yazalım..

İleti zoorpha » Cum May 15, 2009 12:35 am

selamlar,,

sizde daha önceki XP sürümü için gerekli olan driverların kaynak kodu mevcuttur muhtemelen. bizimle buradan bunları paylaşmanız durumunda çok kısa sürede beraberce gerekli düzenlemeleri yapabiliriz. ben SKYSTAR 3 kartımı 64 bit sürücüsü olmadığını bilerek aldım, zaten bilgisayarımda genelde linux kullanıyorum ama sonuçta 32 bit işletim sistemleri bilgisayarımda stabil çalışmamakta ve driver a ihtiyacım var..

yardımcı olun, beraberce yazalım driverı...

kolay gele...

ZoOrpha
zoorpha

İleti aQUa » Pzr May 17, 2009 8:13 pm

32 bit işletim sistemleri bilgisayarınızda stabil çalışmıyorsa donanımınızda sorun vardır.
aQUa
aQUa

İleti Rádèøn » Per May 28, 2009 10:25 am

Hala Beklemedeyiz 64Bit driver için...

aQUa usta bi üstteki arkadaş kaynak kodlarını verin beraber yazalım gibi bişey söylemiş ama siz dikkate almamışınız...

Dikkate alıp bu konuda yardımcı olursanız 64bit vistacıları bu dertten kurtarmış olucaksınız.
Rádèøn

İleti aQUa » Per May 28, 2009 8:33 pm

Oldu mu? Olmadı mı? Ne zaman olacak? Ne kadar bekleyeceğiz? Yazıldı mı? Yazılmadı mı? şekilde konuyu sürekli eksejere ederek ve bana baskı yaparak bir ilerleme kaydedilmesi mümkün değil, çünkü yazılımları ben de yazılımıcı yapıyor.

Vista64 bit yazılımını talep eden siz toplam 5-6 kişi isteklerinizi foruma bildirdiniz biz de programcı arkadaşımıza gerekli talimatları verdiğimizi USB Box'ın sürücüleri üzerinde çalışma yapıldığı konusunda bilgiler verdim ve USB Box ile ilgili çalışmaların bitmesinin ardından sıranın PCI kartlara geleceğini belirttim.

Orjinal Vista Ultimate 64 bit sahibi, 8 Gb RAM kullanan buna uygun anakart ve işlemciye sahip olan arkadaşlar sistemlerine en az 2-3 bin USD harcamış durumdalar, bu nedenle çok acil 64 bit sürücü ihtiyaçları varsa kartlarını satılığa çıkarıp başka ürünlere yönelmelerinde fayda var. Üstelik de döviz düşükken alınan ürünleri bu kadar zaman kullanmalarına rağmen neredeyse aldıkları maliyete ellerinden çıkarabilirler.
aQUa
aQUa

İleti Rádèøn » Cum May 29, 2009 9:36 pm

aQUa,

Daha önce neler yazdığını ve sorulan sorulara ne cevaplar verdiğini biliyorum... Ama sorumu tekrarlıyorum. Yukarıda mesaj yazan arkadaş ben yazarım gibisinden bi mesaj yazmış. Yazılımcının USB'leri bitirip PCI'lara geçmesini beklemek yerine mesajı yazan arkadaşa yardımcı olup bu işi aradan çıkarmayı neden düşünmüyorsun?

Hala inatla kurulmuş sistemlere, harcanan paralara laf edip; kartı satmamızı tavsiye ediyosun. Birazda yapıcı olsan?

Kimse sana hadi yazılım çıksın çabuk olun hala çıkmadımı demiyor ısrarla. Kart sahibi bi arkadaş yardımcı olun ben yazayım demiş buna ilgisiz kalmak niye?

TV Kartını kullandığım süre zarfında son derece memnundum. Değiştirmeyide düşünmüyorum. 64Bit sürücünün çıkacağı günü bekliyorum. Sende biraz yapıcı olup yardım etmek isteyenler kulak versende herkes mutlu olsa?
Rádèøn

İleti aQUa » Cmt May 30, 2009 12:36 pm

Arkadaşım,

Kimsenin işi yokuşa sürdüğü yok, biz elimizdeki tüm kaynak kodlarını zaten sitemizde ve download merkezimizde yayınlıyoruz, sitemizde yayınlananlardan başka da elimizde ayrı kodlar yok yani kimseden birşey saklamıyoruz, arama yapanlar internette başka yazılımcıların üzerinde çalıştıkları linux kaynak kodlarına da kolayca ulaşabilirler.

Yukarıdaki arkadaş ben sürücü yazabilirim diyorsa yazsın, sonuçta kimseye engel olmuyoruz, ben yazabilseydim ben de yazardım ancak hem vaktim yok hem de sürücü yazabilecek teknik ve yazılım bilgisine sahip değilim. Bu durumda da ülke dışındaki programcı arkadaşımızın sürücüleri yazmasını bekliyoruz, tüm insiyatif ona ait aylar önce direktif verdik bu konuda. Malesef piyasada onbinlerce kart satan, bu yetmiyormuş gibi vergi kaçakçılığı yaparak haksız şekilde devleti milyonlarca dolarlık zararlara uğratan dolayısı ile de bizi sizi dolandırarak bizim işlerimizi baltalayanlar var, bildiğiniz gibi ciddi bir ekonomik kriz var ayda 20-30 adet ürün satıp 500-600 dolar gelir elde ederek 25-50 bin dolara programcı grubu tutacak durumda değiliz.

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda görüyorum, 64 bit sürücüsü yazılsa dahi bu sürücünün orjinal yazılım ve alternatif yazılımlar için yazdırdığımız 32 bit modül dosyaları ile uyumlu olacağını beklemek fazla iyimserlik olacaktır.
aQUa
aQUa

aQUa ya cevap ve soru...

İleti zoorpha » Sal Haz 02, 2009 4:38 pm

Selamlar Tekrardan,

ben önceki mesajımı yazarken tamamen yardımcı olmak amacıyla yazmıştım. birkaç cevap ve soru şeklinde tekrarlayayım..

Cevaplar,

1. Bilgisayarım 32 bit işletim sistemlerinde stabil çalışmıyo derken 4 GB RAM olunca 32 bit işletim sistemleri (buna vista da dahil) RAM 'i tam olarak göremiyorlar. Yani donanımımda sorun yok. Kaldıki önümüzdeki 3 yıl içersinde insanlar istemeseler de 64 bit işletim sistemleri sektöre komple hakim olacak zaten (32 bit işlemci üretilmiyor artık)

2. Ben oldumu, ne zaman yazılacak vb. şeyler söylemedim.. söylediklerinizde haklısınız Biz fakir bir ülkeyiz, ve kriz var onun için .NET üzerinde yazılmış 32 bit kodun sourcelarını bizlerle paylaşabilirmisiniz demiştim.

3. 64 bit driver isteyen 5-6 kişi şımarıklık yapıyomuşuz gibi bir durum da yok bence.. daha başkaları da vardır mutlaka 64 bit kullanan, velevki 5-6 kişi olsak bile talebimizi düzgün ilettiğimizi düşünüyorum..

4. ben bilgisayarımı 4-5 ay önce topladım ve LCD ekran dahil 800 dolara topladım. dediğiniz gibi 2-3 bin dolara sunucu toplanıyo.

5. Kartı elimizden çıkarmamızı önermişsiniz, bu önerinize teşekkür ederiz ama sizin kart oldukça iyi bir kart ve driver sorunu da aşılamayacak bir sorun değil.

Sorular.
1. yazılımın windows sürücüleri ile ilgili source kod mevcutmudur ??

2. Eğer 32 bit Windows driver için olan source code sizde yok ise kullandığınız controller ve kartın diagramını bizimle paylaşabilirmisiniz ?? .

bu cevapları tartışma ortamı yaratmak için vermedim , sizden beklentim sadece basitçe "bizde öyle bir kaynak kod yok" , "kodu vermiyorlar bize" veya "alın işte size kod" demeniz.

Kolay gele,

ZoOrpha
zoorpha

64 bit vista

İleti makinist76 » Per Haz 11, 2009 1:04 am

herkese hayırlı günler konuyu açalı ne kadar olmuş hala bir gelişme yok yazık ki ne yazık yerli malı yurdun malı değilmiş demekki bundan sonra ona göre ürün alıcaz.
makinist76

İleti Rádèøn » Çar Tem 01, 2009 5:47 pm

Beklemeye devam...

Üst başlıkta BDA fln bazı şeylerden bahsedilmiş okudum ama tam anlayamadım. Ordaki yazılım ne yazılımı? 64 Bitler için fln yazıyor içeriğinde. Bizim konuyla alakalı denemeler mi acaba?
Rádèøn

İleti aQUa » Çar Tem 01, 2009 10:21 pm

Vista ve 64 bit yazılım kullanmadığımdan henüz deneyemedim, isterseniz BDA bölümündeki sürücüyü Vista64 bitte deneyin.
aQUa
aQUa

Re: aQUa ya cevap ve soru...

İleti donjuan » Per Tem 02, 2009 8:21 pm

Bu adama "zoorpha" 'ya bir cevap vermek o kadar zor mu? İnsanları küstürme Aqua....
donjuan

İleti aQUa » Per Tem 02, 2009 9:45 pm

Sorulan soruların cevabının verilip verilmemesi soru soranı ilgilendirir, ayrıca her soruya cevap vermek gibi bir mevcuriyetim yok, ister cevap veririm ister vermem, son olarak onlarca satır alıntı yapılıp altına iki kelime karalanmasını bu forumda istemiyorum.
aQUa
aQUa

İleti uxexes » Pts Tem 13, 2009 10:41 pm

müşterilerinizi nereden aldım bu cihazı dedirtmeyin lütfen.
ve bu ürünün driverları yayınlancaksa bir tarih verin,yayınlanmıyacaksa açıklayın bizde başımızın çaresine bakalım.
saygılar..

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
uxexes

İleti aQUa » Pts Tem 13, 2009 11:05 pm

Sayın Uxeses sabrımı taşırıyorsunuz, dikkatli olun kendinizi her an forumun dışında bulabilirsiniz.
aQUa
aQUa

ÖncekiSonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir