VİSTA 64 BİT ÇİLER BURAYA

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

VİSTA 64 BİT ÇİLER BURAYA

İleti makinist76 » Çar Arl 03, 2008 11:32 pm

arkadaşlar bu ss3 tv kartını 64 bit vistayla kullanacaklar buraya yazsın ki kaç kişi olduğumuzu bilelim ve sesimizi daha çok duyuralım.yoksa bu arkadaşlar 64 bit drıver çıkarcağı yok tabi benim forumu incelediğim kadarıyla anladığım bu.
En son makinist76 tarafından, Cmt Arl 06, 2008 9:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
makinist76

İleti aQUa » Per Arl 04, 2008 12:21 am

Bana baskı yapmanız gerekiyor benim de programcı arkadaşa, programcımız şu anda başka bir yazılım üzerinde çalıştığından şimdilik 64 bir sürücüsünü yazamıyor. Sadece 64 bit kullanacaksanız kartı geri iade edin çünkü şu an için 64 bit sürücüsü için süre veremiyoruz. Yalnız şunu da bilmenizde fayda var ki, orjinal yazılım dışında kanal ve en çok kullanılan yazılımlar olan alternatif yazılımların hemen hepsi Vista32 bit işletim sistemiyle dahi çok problemli, 64 bit Vista ise bir muamma ve alternatif yazılım şansınız çok daha az olacağı gibi stabilite de Vista32 bit'ten daha düşük olacaktır.
aQUa
aQUa

vista 64 bit drıver

İleti makinist76 » Per Arl 04, 2008 2:22 pm

ben zaten ss2 usb vista 64 bitte prog dvb 7.7.3 ü kullanıyodum.sinyalle sorunum olduğu için vede yerli malı yurdun malı olduğu için tercih ettim.şuan karttan memnunum xp den memnun değilim o yüzden vista 64 bit drıverını istiyorum zaten bi tek ben istemiyorum.siz çıkarın drıverını isteyen istediğini kullansın stabil yada değil.verdiğiniz cevapta tam bir türk usulü olmuş.ben yinede sizden 64 bit drıverı için hergün yazacam kartıda iade etmicem.çünkü memnunum.o yapacak arkadaşa söylersen bizimde yapabileceğimiz bişi olursa yağalım dicem ama program yazmaktan anlamıyorum.daha yeni yeni merak sarmaya başladım.saygılar
makinist76

İleti aQUa » Cmt Arl 06, 2008 2:01 am

Kusura bamayın diğer konu başlığını silmek zorunda kaldım, hergün yazabilirsiniz ancak bunu yeni konu başlıkları açarak yapmayınız, benim bildiğim kadarıyla sizinle birlikte en fazla 5 veya 6 kişi 64 bit sürücü talebinde bulundu ki, satılan miktar ile 64bit sürücü talebinde bulunanları rakamsal olarak oranladığımızda, 1/1000 den daha küçük bir rakama tekebül ediyor.
aQUa
aQUa

İleti xkatilx » Sal Oca 13, 2009 12:44 am

çağ artık 64bit çağı sayılabilir çünkü büyük çoğunluk 64 bit e geçmeye başladı en büyük nedenide 32bit in 4 ve daha üzeri ram leri desteklememesi ve artık piyasada da 4gb tan düşük ram li bilgisayar bulmak zor sırf bu yüzden bile 64bit e geçenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor bence elinizi çabuk tutup bir vista64 bit driver ı çıkartmanız gerekiyor...
xkatilx

64 bit

İleti matti342001 » Per Oca 22, 2009 8:31 pm

arkadaþlar hiç bosuna toplanmayýn bende ss3 kullanýcýsýyým ve satýyorum çünkü vista 64 bit kullanýyorum bi tv kartý yüzünden 64 bitten vazgecemem ss2 alýcam rahatlýcam sizde satýn cünkü ss3 ün 64 bit driveri cýkmýyor cýkmýyor çünkü cihazýn 64 bit destegi ama yetkililer bunu açýklamýyorlarrr.....satmaktan baþka çare yokk 64 bit vistada kullanan varsa gelsin anlatsýn 10 gün içerisinde ss2 ye geçiyorum msn atici3@hotmail.com gelsin anlatsýn...
matti342001

Re: 64 bit

İleti uxexes » Pts Mar 16, 2009 10:21 pm

matti342001 yazdı:arkadaşlar hiç bosuna toplanmayın bende ss3 kullanıcısıyım ve satıyorum çünkü vista 64 bit kullanıyorum bi tv kartı yüzünden 64 bitten vazgecemem ss2 alıcam rahatlıcam sizde satın cünkü ss3 ün 64 bit driveri cıkmıyor cıkmıyor çünkü cihazın 64 bit destegi ama yetkililer bunu açıklamıyorlarrr.....satmaktan başka çare yokk 64 bit vistada kullanan varsa gelsin anlatsın 10 gün içerisinde ss2 ye geçiyorum msn atici3@hotmail.com gelsin anlatsın...

Az Kaldı çıkmasına biraz daha sabır...
uxexes

İleti magicengineer » Cum Mar 27, 2009 7:45 pm

arkadaşlar ben de yeni 64 bit vista kurdum...
64 bit driverlerin acilen yapılmasını istiyorum
magicengineer

İleti aQUa » Cmt Mar 28, 2009 12:30 am

Evet bende abu-sabu 128 bit kurdum bana da 128 bit driver lazım.
aQUa
aQUa

İleti uxexes » Cmt Mar 28, 2009 12:34 am

Aqua bey bende de yeni linux var kernel 2.70.4 256 bit ne zaman sürücüleri çıkar. Hemen yazabilirmisiniz???
uxexes

İleti omur_ » Cmt Mar 28, 2009 8:56 pm

aQUa yazdı:Evet bende abu-sabu 128 bit kurdum bana da 128 bit driver lazım.
malınızı satın ondan sonra müşteriyle dalğa geçin
omur_

İleti aQUa » Cmt Mar 28, 2009 9:52 pm

Bir fark var yalnız,

Ürünü satarken hangi işletim sistemlerini desteklediği web sitemizde ve ürünün kutusunda açıkça belirtiyoruz, yani diğer bazı DVB kartı satıcıları gibi gerçekte çalışmayan sürücüleri çalışıyormuş şeklinde kabul edip de müşteriye yalan söyleyip ürün satmıyoruz.

Forumumuzu okuyan ve ürünlerimizle ilgilenen herkes şu anda programcı arkadaşımızın USB 2.0 sürücülerimiz için 64 bit sürücüsü yazmakla meşgul olduğunu biliyor, PCI kart için henüz 64 bit sürücüsü yazılmaya başlanmadı bunları daha çok kısa süre önce forumda belirttim, kalkıp da şunu yükledim bunu yükledim bunun sürücüsü ne zaman çıkar yada kesin tarih verin şeklinde sorulara haliyle bu şekilde cevap yazıyoruz.
aQUa
aQUa

İleti woys » Cmt Mar 28, 2009 10:08 pm

piyasada 64bit yazýlým kullananýn sayýsýna göre yazýlým cýkar cýkmaz diye cevap biraz mantýksýzlýk olur bu tür sorunlar sagýr sultanýn kulagýna kadar gider o zaman skystar3 satýþlarý ip gibi kesilir ve firmanýz bir daha bu satýþ ivmesini pozitiften negatife dogru iner buda tv kart sektöründen vazgeçileceði anlamýna gelir. bu firma yetkililerinin haberdar olup olmadýðý zaman gösterecek arkadaþlar ben bir senedir xp64 ve þimdi windows7 64 bit kullanýyorum 32 bit ten cok cok stabil çalýþýyor þunu belirtmekte fayda var stabil olmasýnýn sebebi yazýlým korsan degil orjinal cd key ve yazýlýmýn güncellenmesiyle mümkün oluyor arkadaþlarýn bilgisine....
woys

İleti omur_ » Pzr Mar 29, 2009 12:08 am

ben iki yıldır skystar3 tv kartı kullanıyorum rev kaç olduğumu bilmiyorum ama linux redhad 9 sürümünde çalışan kart. bu kartı alalı yıllar geçti halen rehdat 9 kardeşim bu yazılım mazide kaldı kartı sat ondan sonra destek yok forumda müşteri 64 bit istesin sizler de karşilık olarak dalğa geçercesine yok bizde 128 bit yok 256 bit isteriz. bu ne demek resmen insanlarla dalğa geçmek, böyle şeyler ayıptır.ben linux kullanıcısıyım ne yazıkki kartımı kullanamıyorum ben ve benim gibi bu kartı olanlar güncel linux sürümünde çalışan driver isteyen helhalde birçok arkadaş vardır sizlerin ne cevap yazacağınızı şimdiden tahmin ediyorum(sizin cevabınız budur herhalde BENDE BİNUX DRİVERİ İSTİYORUM)
omur_

İleti aQUa » Pzr Mar 29, 2009 1:29 pm

Yeni revizyon kartların Linux sürücüleri mevcut SkyStar1 kartının da 64 bit sürücü yok mesela hiç kimse canını sıkmıyor bu konuda, SkyVision adlı markayı ithal edenler de Linux sürücümüz var diye yalan söyleyip satıyorlardı ürünlerini ama bu sürücüler asla çalışmıyordu. Tabi ki kalite olarak hizmet olarak hiçbiri rakimiz değil.

TechniSat gibi milyonlarca dolarlık yolsuzluklar yapan bir firma da değiliz, buna bağlı olarak, imkanlarımız milyonlarca doları gümrüklerden çalan bu hırsızlar kadar geniş değil, neyseki müracaatımız sonucu Gümrük Müsteşarlığı vergi hırsızları hakkında ciddi bir soruşturma başlattı. Müsteşarlıktan aldığım bilgilerde TechniSat ile işbirliği içerisinde olan firmaların, DreamBox adlı uydu alıcılarını modem diye ülkemize ithal ettiklerini de öğrendim. Modem diye ithal ederseniz bir sürü veri yanında %16 lık TRT bandrolü de ödemiyorsunuz ve bir modemin fiyatı da olsa olsa 15-20 dolardır.

Yerli üretime katkı sağlamaya çalışıyoruz, malesef devletimiz hırsızlara arka çıkan politikalar izlerken, malzeme ithal eden bizim gibi firmalara beş bin tane vergi ve zorluk çıkartıyor, örneğin ithal ettiğimiz Tunerleri ele alırsak, bize söylenen yok kardeşim sen bu tunerleri TV üretiminde kullanacaksın, bu durunda ürünün bedeli kadar damping vergisi ödeyeceksin, sonra otomatik makineyle lehimlenmiş board ve işlemci ithal ediyoruz, gümrük memurlarımız, yok kardeşim bu LCD TV lerin parçası ben anladım bunun %100 damping vergisi var, bu board üzerindeki chipe de ayrıca veri depo edilebilir, bu belleğe girer siz buna bir de CD ve DVD ler üzerinden alınan Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları vergisi ödeyeceksiniz gibi bizim ülkemize mahsus, daha işlemci ile bellek arasındaki farkı bilmeyen son derece cahil gümrük memurları ile uğraşıp bir sürü haksız vergiler vermek zorunda bırakılıyoruz. Zaten bu ülkede üretimin durması için devlet gümrükler hemen herkes elinden geleni ardına koymuyor, sonra Alman, Fransız, İtalyan ve İngiliz Çinden satın aldığı ürünlerin üzerine iki misli karpayı bindirip satsın bizde kazık fiyatlardan alalım aman üretim yapılmasın.

Her türlü zorluğa rağmen en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar müşterilere ulaştırmaya çalışıyoruz, bugün aynı vazifeyi yapan ürünlerin fiyatı bu kadar düştüyse bunda bizim da katkımız büyüktür, aynı ürünlerin 3-4 sene önce 100 USD civarında satıldığını biliyoruz üstelik bugünkü maliyetinden ithal edilirken.

Hangi firma yazılımlar CD güncellemeleri, dokümanlara bu kadar emek harcıyor, kartlarında sorun olmadığı halde müşterilerinin antenle ilgili sistem sorunlarını problemlerini bu kadar canla başla çözmeye çalışıyor? Yerli firmayız diye demediğinizi bırakmıyorsunuz, mesela AverMedia diye biri ürün var Türksattan 50 kanal buldu mu öpüp başınıza koyun, bu ürün aynı zamanda ProgDVB gibi alternatif yazılımlarla ikinci uyduyu da görmüyor, ben sadece iki yerde bundan şikayet eden kişi gördüm, bunun dışında yere göğe kondurulamayan bir ürün, mazallah bizde aynı sorunlar olsa müşteri kapımıza dayanır linç girişiminde bulunurdu herhalde, geçenlerde acaip kanallardan biri çıkmıyor diye müşteri on defa telefon açtı, meğerse kanalın sadece frekansı değişmiş. Deyim yerindeyse taş gibi ürün satıyoruz ne ısı sorunu var ne kilitlenme sorunu var nede de arıza yapma sorunu var ama her an eleştiri her an suçlama ile karşı karşıya kalıyoruz.

Malesef satışlarımız, gelirlerimiz ve imkanlarımız, ciddi bir programcı grubunu tam gün çalıştıracak kadar geniş değil, programcı arkadaşımızın başka firmalara da işler yapıyor, kendisi herşeye rağmen bizim işlerimizi de özveriyle yapmaya çalışıyor, USB 64 bit sürücüsünü tamamlamak üzere projelerimiz arasında tabi ki PCI rev 3.0 kartlarımızın 64 bit sürücüleri de mevcut hatta şu kadarını söylemek de istiyorum bu kartlardan da elimizde çok büyük miktarda kalmadı ve ekonomik kriz nedeniyle PCI kart üretimine devam etmeyi de düşünmediğimiz halde 64 bit sürücülerini yine de yazdırma çabası içersindeyiz. Yazı yazarken biraz da yapılanların hakkını teslim etmek gerekiyor.
aQUa
aQUa

Sonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir