Bilgisayarım çok geç açılıyo !!!

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Bilgisayarım çok geç açılıyo !!!

İleti akaseptik » Cum Ekm 31, 2008 11:33 pm

aqua kardeş tv kartını almadan önce bilgisayarım normal bir şekilde açılıyodu tv kartını aldıktan sonra bilgisayar çok geç açılmaya başladı sorunun tv kartından olduğunu başta anlamamıştım ama dün format attım tv kartının driverlarını tanıtmadan önce bilgisayarın normal birşekilde açılğını fark ettim yani sorunun nedeni tv kartı acaba ne yapmalıyım ? power supplyim 350w acaba o mu az enerji weriyor değiştirmelimiyim değiştirmem gerekiyorsa kaç wattlık almalımıyım
akaseptik

İleti aQUa » Cmt Kas 01, 2008 1:33 pm

DVBNet Adaptörü adlı ağ bağdaştırıcıya IP adresi vermeniz gerekiyor,

Bilgisayar her açıldığında manual olarak IP adresi verilmemiş her ağ bağdaştırıcıta otomatik IP adresi atamak zorundadır, bazı anakartlar sistemde birden fazla ağ bağdaştırıcısı bulunduğu durumlarda bunlara IP adresi vermekte gecikebiliyor bu durum da Windows ekranının geç açılmasına sebebiyet veriyor.

DVBNet Adapter bağdaştırıcısını sağ tıklayıp özelliklere girin, TCP/IP Internet protokolünü seçip özelliklere basın,

IP Address : 117.0.0.1
Alt Ağ Maskesi:255.0.0.0

olarak seçin diğer bölümleri boş bırakın, bilgisayarınızın eskiden olduğu gibi hızlı bir şekilde açılacağını göreceksiniz.
aQUa
aQUa

İleti akaseptik » Cmt Kas 01, 2008 11:29 pm

teşekkürler bilgisayar normale döndü, aqua büyüksün.
akaseptik

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir