TURKSAT 3A ve DVBPLAYER

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

TURKSAT 3A ve DVBPLAYER

İleti artosarafoglu » Pts Ekm 27, 2008 3:40 pm

Merhaba

Kanalların 3A uydusuna taşınmasından sonra 2A da izleyebildiğim kanalların çok büyük bir kısmı kayboldu.

3A için DVBPLAYER'da ne gibi ayarlar yapmamız gerekiyor.

İlginize şimdiden teşekkürler...
artosarafoglu

İleti gökhan hoca » Pts Ekm 27, 2008 4:48 pm

evet sadewce trt 1 var başka birşey yok acaba yeni frekansları giren var mı varsa nasıl yaptınız?
gökhan hoca

İleti artosarafoglu » Pts Ekm 27, 2008 5:55 pm

Merhaba

Transponder ekle seçeneğinde kanalların frekans ve sembol' lerini manuel olarak girerek kanalları eklemeyi başardım.

Ancak tüm kanallar için tek tek bu ayarları yapmak oldukça zahmetli bir iş.

Otomatik taratma seçeneği ile bu konuyu çözümleyebilmek için yardımlarınızı rica ediyoruz.

Teşekkürer
artosarafoglu

İleti byfener » Pts Ekm 27, 2008 6:54 pm

dostum tek tek girmene gerek yok ki! download merkezinde yeni transpod listesi eklenmişti yaklaşık 3-4 gün önce. onu indirip içindeki transpodları dvbdream de veya progdvb de transpeder dosyasının içine kopyalayıp sonra taratmak... yeniden kanalları yeni frekanslarından izlemeye başlayabilirsin. ben uyguladım ve şu anda izliyorum..kolay gelsin...
byfener

İleti aQUa » Pts Ekm 27, 2008 7:05 pm

TürkSat ve EuroasiaSat uydularında frekans değişikliklerini uydu kartımızda güncellemek için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

1. Download merkezimizdeki 27.10.2008 tarihli yeni transponder listesini indirin,

2. Masaüstündeki DVBPlayer yazılımının üzerini sağ tıklayın ve "Hedef Bul" veya Vista yazılımını kullananlar "Dosya Konumunu Aç"'a basın ve içindeki "Transponder" klasörünü çift tıklayın.

3. İndirmiş olduğunuz "zip"li sıkıştırılmış dosyayı açarak içindeki ini dosylarını daha önce açmış olduğunuz penceredeki "Transponders" klasörüne kopyalayın. Ekranda gözükecek uyarıya üzerine yaz veya değiştir'a basmak süretiyle dosyaların yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

4. Kopyalama işlemi bitince DVBPlayer programını çalıştırın, Ayarlar bölümünden Uydu ayarları veya LNB ayarlarını açın, Türksat 1C nin üzerine basıp mavileştirin ve sil butonuna basın.

5. Tekrar "Yükle" butonuna basıp Port 1'i seçin ve listeden EurasiaSat 2A, Türksat 3A satırını seçin "Tamam" 'a basın, ayarlarda başka değişiklik yapmayın.

6. Ara butonuna basın, "Tümünü Seç" butonuna basın ve sonra "Ara" butonuna basarak kanal tarama işlemini yaptırın.

Transponder yenileme işlemi DVBPlayer yazılımında olduğu gibi, ProgDVB, DVBDream ve Alt-DVB için de aynıdır. Ayrıca PCI kartımız için ProgDVB hazır Kanal Listesi de Download Merkezimide yayınlanmıştır. Dosya indirildikten sonra sıkıştırılmış dosyadan çıkarılıp ProgDVB Channels
klasörünü silip yerine kopyalamanız yeterli olacaktır.

Orjinal ve alternatif yazılımlarıngüncellenmiş versiyonları yayınlanarak zaman içinde web sitemize eklenecektir.
aQUa
aQUa

İleti artosarafoglu » Pts Ekm 27, 2008 7:40 pm

İlgine çok teşekkürler aQUa

Verdiğin bilgiler sayesinde sorun çözüldü

Teşekkür ederim tekrar
İyi çalışmalar
artosarafoglu

teşekkür (butonu)

İleti AKINCI » Pts Ekm 27, 2008 7:54 pm

teşekkür ederek laf kalabalığı yapmak istemedim, ama teşekkür butonu olmadığı için buradan teşekkür ediyorum
AKINCI

İleti fbadak » Pts Ekm 27, 2008 10:37 pm

eyvallah aQua bu güncel transponder ve çözüm önerin progdvb içinde aynı çok saol gerçekten emeğine sağlık teşşekkğr edriz.
fbadak

İleti speedycihan » Sal Ekm 28, 2008 3:16 am

Teşekkürler :) birde güncel hotbird kanal listesi rica etsek orası sönük duruyor indirme butonu yani.
speedycihan

İleti ugur5292 » Sal Ekm 28, 2008 9:59 pm

fbadak yazdı:eyvallah aQua bu güncel transponder ve çözüm önerin progdvb içinde aynı çok saol gerçekten emeğine sağlık teşşekkğr edriz.

Bende ProgDVB kullanıyorum ama bi türlü Turksat ve Euroasiasat ı bulamadım...Hangi başlıktan giriyoruz..
ugur5292

İleti aQUa » Sal Ekm 28, 2008 10:47 pm

Yukarıda belirttiğim transponder kopyalama işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor, daha da kolayı.

Bilgisayarınızdan ProgDVB'yi tamamen kaldırın hatta kaldırma işlemini tamamladıktan sonra Program Files -> Sigma -> ProgDVB-PCI klasörünü de sistemden silin.

Aşağıdaki adresteki yeni ProgDVB'yi kurun.
http://www.sigmaelectronic.net/ccount/click.php?id=57
aQUa
aQUa

İleti obenoben » Çar Ekm 29, 2008 2:00 pm

aQUa;

Söylediklernizi aynen uyguladım ve kanalları izleyebiliyorum.En içten dileklerimle Teşekkür Ederim.
obenoben

İleti ugur5292 » Per Ekm 30, 2008 8:37 pm

aQUa yazdı:Yukarıda belirttiğim transponder kopyalama işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor, daha da kolayı.

Bilgisayarınızdan ProgDVB'yi tamamen kaldırın hatta kaldırma işlemini tamamladıktan sonra Program Files -> Sigma -> ProgDVB-PCI klasörünü de sistemden silin.

Aşağıdaki adresteki yeni ProgDVB'yi kurun.
http://www.sigmaelectronic.net/ccount/click.php?id=57

Ustad dediklerinin hepsini aynen yaptım.Ama Programı açınca...Bir sorun prog. düzgün çalışmasını engelledi diyor...Nerde yanlışım var...
ugur5292

İleti aQUa » Per Ekm 30, 2008 10:03 pm

Eskisini program ekle kaldırdan kaldırmadan yükleme işlemini yaparsanız her türlü sorun ve hatayla karşılaşmanız olasıdır.
aQUa
aQUa

İleti hipokam » Pzr Kas 02, 2008 11:27 pm

bende de düzgün çalışmaadı hatası veriyor...
hipokam

Sonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir