Skystar3 Vista Ultimate DvbDream Problem

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Skystar3 Vista Ultimate DvbDream Problem

İleti likable06 » Pzr Ekm 26, 2008 2:00 pm

Merhabalar arkadaşlar xpde sorunsuz kullandım karttan oldukça memnunum. Yalnız geçen gün vista ultimate sp1 kurdum pcye. Ancak saatlerce uğraşmama ve nette bir o kadar aramama rağmen çözüm bulamadım. Aqua üstat yardımlarını bekliyorum aşadağıki resimdeki gibi bir hata alıyorum. Dvbdream i kurup çalıştırmaya çalıştığımda...
birde skystar3 vista media center ile çalışıyor mu onu söylerseniz sevinirim. Bu hatanın çözüm yolu nedir yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar...
Resim
likable06

İleti aQUa » Pzr Ekm 26, 2008 2:06 pm

Eklediğiniz resim boyutu büyük olduğundan tarafımdan silinmiştir.

Vista ile çalışıyor, forumu bir parça inceleseydiniz bunun farkına zaten varabilirdiniz. Çalışmamasının sebebi belki de orjinal yazılımla birlikte yüklenen DVBNet Adapter sürücüsünü yüklememenizden kaynaklıdır.

SkyStar3'ü Vista Media Center'da çalıştırabilmek için DVB-S Bridge ile beraber ProgDVB'nin bir versiyonunu kurmak gerekiyor, forumumuzda veya başka bir forumda bir arkadaşımız olayı açıklamıştı yanılmıyorsam.
aQUa
aQUa

İleti likable06 » Pzr Ekm 26, 2008 2:09 pm

agua bey resimi küçülttümde o olayı çözemedim ben driverlar tam olarak yüklü ama nerede hata bilmiyorum capstaki olay oluyor her seferinde... Yardımlarınızı bekliyorum...
likable06

İleti aQUa » Pzr Ekm 26, 2008 2:13 pm

DVBDream programını siz mi kurdunuz yoksa otomatik sürümü mü kullanıyorsunuz, eğer kendiniz kurduysanız çalışmaması doğal çünkü DVBDream içindeki modül SkyStar3 Rev 1.0 ve 2.0 ürünümüze aittir. Siz öncelikle orjinal yazılım olan DVBPlayer ile çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
aQUa
aQUa

İleti likable06 » Pzr Ekm 26, 2008 2:18 pm

otomatik sürüm kullanıyorum. Xp'de sorun yoktu. Dün bu vista denen zımbırtıyı kurdum. Aslında kurmayı hiç düşünmüyordum. Çok hatalı olduğu söyleniyordu. Ama bir arkadaşım sp1 çıktı hatalar düzeltildi filan deyince kurdum. Şimdi dvbdream çalışmıyor. Başka çözüm yolları nelerdir. Ayrıca dvbplayerdada çalışmıyor denedim...
likable06

İleti aQUa » Pzr Ekm 26, 2008 2:37 pm

İki yazılımda da çalışmıyor ve sinyal alamıyorsanız, sürücüleri doğru düzgün kuramamışsınız demektir. Sürücüleri kurduktan sonra çalışmamasına imkan yok.

En azından DVBPlayer ile sinyal görüyor ancak yayın bulamıyor ve izleyemiyorsanız, bu durumda Vista kullanıcı denetimini kapatıp sürücü ve yazılımları tekrar yükleyin. Bu özellik Kullanıcı Hesaplarından kapatılıyor.

Vista SP2 Beta'da çıkalı çok oluyor ama melesef bu yazılımı verimli şekilde kullanmak çıkan SP ler ile mümkün olmayacak gibi, çünkü gelen şikayetler karşısında Microsoft da pes etmiş durumda ve Vista yazılımı için desteğini sürdürmeyeceğe benziyor, yerine Windows 7 veya 8 adıyla yeni işletim sistemi çıkaracak umarım onlar da Vista gibi hantal ve problemli olmaz.
aQUa
aQUa

vista

İleti macyrz » Çar Kas 05, 2008 8:03 pm

ben vista homebasic kullanıyorum skystar xpde kanal değiştirirken takılmalar yapıyordu vista ile sorunum ortadan kalktı. vista xpden daha iyi calısıyor. size tavsiyem vistada bazı servisleri kapatmanız. xp boşta iken 200 mb ram yerken vistada 400 mb yiyor. xpden daha stabil çalısıyor. her yönüyle üstün. tavsiyem herseyden önce vista uyumlu anakart almanız. ve en az 2 gb 667 ram
macyrz

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir