skystar3 kartım çalışmıyor

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

skystar3 kartım çalışmıyor

İleti tantalis » Pzr Ekm 26, 2008 12:50 pm

şimdiye kadar sorunsuz kullandığım kartımı, kasamı değiştirdikten sonra bütün kısa devre önlemlerini gerçekleştirerek montajladığım skystar3 kartımda progdvb ve dvbdream programlarını açınca hiçbirşekilde sinyal alamıyorum ve programlar işlemciyi yüzde yüz çalıştırarak bilgisayarın donmasına sebep veriyor.anten kablosunuda doğru yere taktığımdan eminim.bunun nedeni ne olabilir?yalnız bilgisayar kartı tanıyor ve sürücüleri sorunsuz bi şekilde yüklüyorum.tunerin yanmasıyla böyle durum olabilirmi?Yardımlarınızı bekliyorum.
İlginiz için teşekkürler.
tantalis

İleti aQUa » Pzr Ekm 26, 2008 2:11 pm

Kanalları tekrar taratın isterseniz özellikle TürkSat yayınlarını izliyorsanız sürekli frekans değişiklikleri sebebiyle birçok kanal yer değiştirdi, boş frekanslarda bahsettiğiniz takılma gibi sorunlar oluşabiliyor, 27 Ekim tarihinde frekansların çoğunda topyekün bir değişime gidilecek, ayrıca orjinal yazılım olan DVBPlayer programı ile bilgisayarınıza yüklenen DVBNet Adapter sürücüsünü yüklemediyseniz bu tip bir problemle karşılaşabilirsiniz.

Şimdiye kadar firmamıza arızalı tanısı ile gelen ürünlerde bahsettiğiniz gibi bir problemle karşılaşmadık belki de zaman içinde kirlenme ve yağlanmadan dolayı bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Sonuç alamazsanız ürünü firmamıza gönderin veye getirin gerekeni yapalım.
aQUa
aQUa

İleti tantalis » Pzr Ekm 26, 2008 2:49 pm

kanalları tarattım fakat hiçbir sinyal bulamadı.muhtemelen kart aktif hale gelmiyor.zaten arkadaki led lerde hiçbir şekilde yanmıyor.bilgisayara format atıp yeniden deniyeceğim.karttada tozlanma görmedim zaten 3 ay önce almıştım daha.garanti belgesinde yazan adresinizemi göndermem gerekiyor aqua bey.
ilginiz için teşekkürler kolay gelsin.
tantalis

İleti tantalis » Pts Ekm 27, 2008 5:53 pm

sayın aqua kartımı garanti belgesinde yazan adresinize gönderdim.ürün bakımı kaç gün sürer acaba?
tantalis

İleti aQUa » Pts Ekm 27, 2008 7:08 pm

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra ürünün test aşaması birkaç dakika içinde sonuçlanır. Eğer müşteri kaynaklı bir hasara rastlanmazsa aynı gün içinde tekrar kargoya verilecektir.
aQUa
aQUa

İleti tantalis » Pts Ekm 27, 2008 8:20 pm

peki teşekkür ederim aqua bey
tantalis

İleti sigma » Per Ekm 30, 2008 2:37 pm

Ürün elimize bugün (30.11.2008) Aras Kargo tarafından saat 13:10'da ulaştırıldı, daha önce de tahmin ettiğim gibi ürün sorunsuz çalışıyor, keşke ürünü göndermeden önce başka bir antende test etseydiniz. Ürün bugün kargoya verilerek ödemeli olarak gönderilecektir.
sigma
Site Admin

İleti tantalis » Per Ekm 30, 2008 6:40 pm

peki çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.heralde sorunum donanımsal olsa gerek.çünkü evde bir bilgisayar daha var ve ondada aynı skystar3 kart takılı.O sorunsuz çalışıyor.tekrar ilgilendiğiniz için saolun.
tantalis

İleti tantalis » Pts Kas 03, 2008 12:40 am

Sayın aqua bey kartımı, geri geldikten sonra kasaya yeniden taktım ve yine aynı sorunu verdi.fakat bütün parçalarımı(anakart,ekran kartı vs.) eski kasama monte ettikten sonra kartım gayet düzgün çalışıyordu.bu aldığım yeni kasaya eski anakartımın uyumlu olmamasından doğan bir sorun olabilir mi?çünkü sorun yeni kasada gibi gözüküyor.veya kasadan doğan bir kısa devreden dolayımıdır?fakat şunu söylemeliyim gerçekten skystar3 çok sağlam bir kart...
tantalis

İleti aQUa » Pts Kas 03, 2008 2:06 pm

Kasa nın yetersiz olması ve Windows işletim sistemine uygun olmayan bir yapıda olması benzer sorunlar yaratabilir.
aQUa
aQUa

İleti tantalis » Pts Kas 03, 2008 5:11 pm

ilginiz için teşekkürler
tantalis

İleti zbt27 » Sal Kas 11, 2008 5:04 pm

Sayın Aqua skystar3 rev 3 dijital tv kartı aldım kurulum ve prog dvb yi sorunsuz bir şekilde yükledim ancak hiç bir şekilde görüntü alamadım . ses ve görüntü ayarlarıyla oynadığım zaman görüntü 1-2 sn kadar gelip tekrar donma oluyor. acaba bir yerlerde eksik dosya mı yüklüyorum. Hiç çalıştıramadım. Servise gönderdim ürünün sağlam olduğu belirtildi. Yardımcı olursanız sevinirim.
zbt27

İleti aQUa » Sal Kas 11, 2008 6:05 pm

Özellikle ülkemizde en küçük bir başarısızlıkta veya kullanılan ürünle ilgili bir sıkıntıda satın aldığımız üründen kuşkulanıyoruz ve genellikle problemin kendi sistemimizden kaynaklı olma olasılığı nedense pek aklımıza gelmiyor. Aldığınız ürünün çalışmaması anten sistemi, bilgisayar donanımı ile ilgili bir problem olabilieceği gibi çoğunlukla yazılım kaynaklı problemler daha öne çıkmaktadır.

Yardım isterken kullandığınız anten sistemi bilgisayar ve kullandığınız işletim sistemi hakkında mümkün olduğu kadar çok bilgi vermeniz gerekmektedir çünkü bizler doğa üstü güçlere sahip değiliz ve tek bir dokunuşla veya tek bir cümle ile sizin sorunlarınızı çözmemiz imkansız.

1. İlk önce ürünün LNB'den direk olarak bağımsız bir kablo ile ürününüze bağlı olduğunu kontrol edin, uydu alıcı ile ortak bağlama veya kabloyu bölerek iki cihazı birden kullanmaya çalışmamanız çok önemli ve hayati bir konudur. Ayrıca birden fazla anteni DiSEqC switch aracılığı ile kullanıyorsanız bu switchteki bozukluk da problem yaratıyor olabilir. Apartmanınızdaki merkezi sistemden faydalanıyorsanız bu switch ürünün çalışmasını sağlayacak kalitede olamayabilir düşük ihtimalle de olsa %1-2 arasında bu tip problemler çıkabiliyor.

2. CD ekranında gördüğünüz ve "Yüklenmesi Zorunlu Yazılımlar" başlığı altındaki sürücü ve yazılımların tamamının eksiksiz yüklenmiş olduğunu kontrol ediniz, sonradan DVBNet adaptör sürücüsünü bir şekilde devre dışı bırakmış olabilirsiniz.

3. Yüklediğiniz bazı codec packler sisteminizin çalışmasını ve görüntü almanızı engelliyor olabilir, sürücüler hariç kartımıza ait yazılımların tamamıyla birlikte bu yazılımı da sistemden kaldırın ve sonra tekrar kurulumu baştan yapın. Sürekli aynı durumla karşılaşıyorsanız bilgisayarınızın işletim sisteminde problem olabilir, format atıp kurulumu baştan yapın ve anakart + ses ve ekran kartı sürücülerini yükledikten hemen sonra SkyStar3'e ait sürücü ve yazılımları yükleyin ve çalıştırın eğer problemsiz çalışıyorsa daha sonra kullandığınız yazılımları tek tek yükleyip tekrar kontrollerinizi yapın kurduğunuz yazılımlardan biri çakışma yaratıyor olabilir.

4. Eğer sisteminizde donanım çakışması varsa ekran kartı ile bir çakışma olması mümkündür ama bu gibi durumlarda sürücüler yüklenir yüklenmez bilgisayarın reset atması gibi bir durum söz konusu olur ancak anlattıklarınızla bu durum pek uyuşmuyor.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir