sorun ?hotbritte sadece 56 tane şifreli kanalları buluyor ??

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

sorun ?hotbritte sadece 56 tane şifreli kanalları buluyor ??

İleti mavi8888 » Pts Ekm 06, 2008 12:12 pm

kartı alalı 3 gün oldu kurulumunu bütün zorunlu sürücüleri ve alternatif programları kurdum türksatta hemen hemen bütün kanalları buluyor çok net şekilde izliyorum ama Hotbird 6/7A/8 (13°E) bölümünde taratma yaptığımda sadece 56 tane şifreli kanal ve 1 tane şifreli radyo buluyor onlarda şifreli olduğu için izleyemiyorum forumlarda winclip programınını önermişler onu bile kurdum tam anlam veremedim diseg ayarlarının hepsini denedim türksat port 1 de hotbrit port 2 de çıkıyor hazır kanal listesi olan programlarıda denedim
* karttan genel olarak memnunum ( tavsiye ederim daha önce kullandığım karttan sonra scaystar3 kart hdmı görüntü gibi görüntü veriyor )
*hotbrit sorunu için yardım ederseniz sevinirim işletim sistemi xp pro
* anakart GIGABYTE GA-MA78GM-S2H 780G
* çift çanak
* diseq markasını bilmiyorum antenler çatıda lnb markası star sat dı sanırım
mavi8888

İleti aQUa » Pts Ekm 06, 2008 2:36 pm

Umarım ürünü paylaşımlı olarak kullanmıyorsunuzdur, yani uydu alıcının çıkışından veya kabloları splitter il bölmek suretiyle kullanıyorsanız bahsettiğiniz gibi kanalları ancak yarım yamalak alabilirsiniz.

Problemin kaynağına inebilmek için, (çünkü problem ya DiSEqC switch ile alakalı yada LNB açısının yeterince düzgün olmamasından kaynaklı görünüyor)

DiSEqC anahtarını devreden çıkarıp, direk bağlantı yapmak süretiyle yada DiSEqC üzerinden Hotbird uydusu ile Türksat uydularının yerlerini değiştirip, yazılımlarda da gerekli DiSEqC ayarı yapıp Hotbird uydusunu tekrar taratmak süretiyle problemin nederen kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Eğer DiSEqC Port 1 yaptıktan sonra tüm kanalları alabiliyorsanız DiSEqC switchi değiştirmeniz gerekecektir, eğer yine problem yaşıyorsanız bu durumda LNB açısı yeterince doğru değil demektir ayrıca yağışlı havalardan korunmayan LNB'lerin içine su veya nem girmesi de benzer sorunlar yaratabilmektedir hatta bu sorun sadece LNB'nin bozulması ile değil TV kartının veya uydu alıcının da bozulması gibi ciddi durumlar yaratabilir.
aQUa
aQUa

İleti mavi8888 » Sal Ekm 07, 2008 11:53 am

tv kartını paylaşımlı kullanmıyorum ama dediğiniz gibi diseq den veya çanak ayarından kaynaklanıyor sanırım kaynaklanıyor sanırım geniş bir zananda dediklerinizi denerim
ilginiz ve kısa süredeki cevabınız için teşekkürler
mavi8888

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir