%54 sinyal seviyesi her kanalda sabit, yardım lütfen?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

%54 sinyal seviyesi her kanalda sabit, yardım lütfen?

İleti syt82 » Cmt Eyl 13, 2008 7:07 pm

SkyStar3 dvb kartına kablo bağlantısı yapılmadığı halde, Q:100% - L:54% de sabit duruyor (bütün kanallarda aynı). Kablo takıldığında da aynı sorun var. Tv kartı yanmışmıdır acaba? Çözümü varmıdır? Teşekkürler..
(Kasada kısa devre olmadı ve kasa hala sağlam, çalışıyor. Hatta tv kartı başka bilgisayarlarda denenmiştir fakat halen çalışmamaktadır.)
En son syt82 tarafından, Pts Eyl 15, 2008 4:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
syt82

İleti aQUa » Cmt Eyl 13, 2008 9:51 pm

Gördüğünüz sinyal seviyesi sanaldır. Kartın bozulabilmesi için ya kasanızın infilak etmiş olması yada çok ciddi bir kısa devre durumu oluşması gerekir eğer bu gibi durumlara kart maruz kalmadı diyorsanız kartınız kirlenmiş olabilir. Kartın kirlenmesi ise genellikle bilgisayra monte edilirken çıplak elle devre elemenlarının ve chipsetin tutulması ve elle temas edilen yerlerin yağlanarak zaman içinde tozlanması ve ayakların kısa devre edilmesi şeklinde oluşmaktadır.

Kartı göndemeniz ve aldığınız firma yoluyla göndermeniz durumunda firmamızca temizleme işlemi yapılacaktır.
aQUa
aQUa

İleti syt82 » Pts Eyl 15, 2008 9:46 pm

aQUa yazdı:Gördüğünüz sinyal seviyesi sanaldır. Kartın bozulabilmesi için ya kasanızın infilak etmiş olması yada çok ciddi bir kısa devre durumu oluşması gerekir eğer bu gibi durumlara kart maruz kalmadı diyorsanız kartınız kirlenmiş olabilir. Kartın kirlenmesi ise genellikle bilgisayra monte edilirken çıplak elle devre elemenlarının ve chipsetin tutulması ve elle temas edilen yerlerin yağlanarak zaman içinde tozlanması ve ayakların kısa devre edilmesi şeklinde oluşmaktadır.

Kartı göndemeniz ve aldığınız firma yoluyla göndermeniz durumunda firmamızca temizleme işlemi yapılacaktır.

Teşekkür ederim aQUa kardeş. dediğiniz gibi kartı temizledim(aseton ile) ve şimdi çalışıyor. :D
syt82

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir